• امروز چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
 • نشریه سمن یار

  هفته فرهنگی اصفهان در پاریس: هفته فرهنگی اصفهان، حاصل کار جوانان اصفهانی مقیم فرانسه

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان درباره هفته فرهنگی اصفهان در پاریس گفت: این هفته فرهنگی، به شکل ترکیبی برگزار شد و تعدادی از جوانان اصفهانی مقیم فرانسه، شش ماه برای برگزاری آن تلاش کردند.


  به گزارش سمن یار، علیرضا نصر اصفهانی، افزود: این برنامه، با همکاری سفیر ایران در فرانسه، نماینده ایران در یونسکو، نماینده مجلس فرانسه و رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه برگزار می‌شود.

  نصر اصفهانی بیان کرد: این مجموعه برنامه، شامل 37 بخش مختلف در زمینه‌هایی ازجمله قصه‌گویی درباره اصفهان، موسیقی اصفهان، سفرنامه‌خوانی سیاحان، نمایشگاه کتاب، نشست‌های ادبی و نشست‌هایی در دانشگاه سوربن فرانسه است.

  وی اضافه کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد و دولتی در این برنامه نقش مهمی داشتند و برخی افراد که علاقه خاصی به اصفهان دارند و به ارتقای جایگاه اصفهان اهمیت می‌دهند.

  نصر اصفهانی اظهار کرد: در افتتاحیه این هفته فرهنگی، سفیر ایران در فرانسه، قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان، عبدالوهاب سهل‌آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و افراد دیگری حضور داشتند و این افتتاحیه در مجلس فرانسه برگزار شد.

  وی ادامه داد: در این برنامه، فیلمی ساخته صحرا قربانی هم نمایش داده شد که یک ایرانی دورگه است و فیلمی درباره خاطرات سفرش به اصفهان ساخته و در آن، نوعی گزارش تصویری شامل فیلم و عکس از این شهر ارائه داده بود و به آثار تاریخی، زاینده‌رود و ارتباطات و تعاملات اصفهان اشاره‌کرده بود.

  نصر اصفهانی بیان کرد: برنامه‌های زیادی در این هفته فرهنگی برگزار شد و افراد زیادی را درگیر کرد و شهردار اصفهان در برخی بخش‌های آن حضور داشت.

  وی افزود: در دانشگاه سوربن فرانسه هم نشستی با حضور اساتید این دانشگاه درباره اصفهان برگزار شد که دانشکده حقوق این دانشگاه، متولی آن بود.

  نصر اصفهانی بیان کرد: طی این هفته فرهنگی، برنامه‌های هنری زیادی در فضاهای مختلف ارائه شد که در زمینه‌هایی چون موسیقی و فیلم بود و فرانسوی‌ها و ایرانی‌های پاریس، استقبال زیادی از آن کردند.

  وی گفت: علی‌اصغر شاهزیدی هم قرار است در این هفته فرهنگی، کنسرتی برگزار کند و برنامه موسیقی «یاد اصفهان» هم توسط موسیقی‌دان‌های فرانسوی برگزار خواهد شد.

  نصر اصفهانی افزود: در حاشیه این هفته فرهنگی، دیدارهایی هم با مدیران شرکت‌های فعال درزمینهٔ حمل‌ونقل، خدمات شهری، امور فرهنگی و تجهیزات شهری و دولتی داشتیم و مسائل مربوط به تراموا و اتوبوس‌های شهری را بررسی کردیم.

  وی ادامه داد: در این سفر، به بررسی دستاوردهای مدیریتی پاریس در عرصه‌های مختلف نگهداری شهر، فضای سبز و حمل‌ونقل هم خواهیم پرداخت و پاریس‌گردی‌هایی هم برای بررسی مسائل مربوط به مدیریت شهری و آرام‌بخشی به شهر خواهیم داشت.

  نصر اصفهانی بیان کرد: بازدید از آثار تاریخی پاریس، برای بررسی نحوه نگهداری از آن‌ها هم جزء برنامه‌های ما است، همچنین بازدید از مرکز کارآفرینی رکسانا ورزای که یک ایرانی است و در یک ایستگاه قدیمی قطار شهری در پاریس کارآفرینی می‌کند.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: