• امروز يكشنبه 1 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  اخبار گوناگون سمن یار

  مدیر دفترفنی حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس بررسی می شود

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: قانون مالیات برارزش افروده برای اصلاح در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.


  به گزارش سمن یار، محمد برزگر در حاشیه دومین روز از نشست مشترک مدیران کل دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری های کشور و هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد در اراک در جمع خبر نگاران اظهار داشت: اطلاعات قانون مالیات برارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

  وی افزود: امیدواریم هرچه سریع تر این قانون برای اصلاحات مورد نیاز به صحن علنی ارایه شود تا اشکالات مورد نظر نمایندگان مجلس مورد تحلیل قرار بگیرد.

  برزگر خاطر نشان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده که در ایران در حال اجرا است، قانونی به شمار می رود که در بیش از ۱۶۰ کشور جهان به همین روش اجرا می شود.

  برزگر بیان کرد: در قالب این قانون ما مالیات را از مصرف کننده نهایی در قالب زنجیره ای که انجام می شود دریافت می کنیم.

  وی تصریح کرد: در راستای تعامل با مودیان اختیارات کل سازمان مالیاتی در قالب ماده ۱۹۱ در خصوص بخشودگی و ۱۶۷ در خصوص تقسیط مالیات توسط سازمان مالیاتی با مبانی به تمامی مدیران کل امور مالیاتی استان های کشور تفویض شده که مراجعات مودیان به تهران و مرکز سازمان جلوگیری شود.

  برزگر اظهار داشت: تعامل بسیار خوبی مدیران ما در این قالب با مودیان دارند تا آنجایی که بتوانند در راستای افزایش شفافیت، افزایش فعالیت های مودیان و بهبود سطح کسب وکار ازاین اختیارات استفاده کنند.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 13 مرداد 1397 ساعت 10:57

  استفاده از بازپرس ویژه برای رسیدگی به تخلفات ارز و سکه

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سخنگوی قوه قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه به دادستان تهران دستور داده است که برای رسیدگی به موارد ارز، سکه و... چند شعبه ویژه با بازپرسان ویژه اختصاص داده شود.


  به گزارش سمن یار، محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری دیروز خود اظهار کرد: از جمله موضوعاتی که این روزها داشته و داریم بحث تخلفات ارز، سکه، واردات برخی کالاها از جمله تلفن همراه و ورود برخی خودروها به صورت غیرقانونی بوده است.

  وی عنوان کرد: همان‌طور که مردم بحق انتظار دارند در این شرایط با متخلفان و مفسدان اقتصادی به ‌شدت برخورد شود و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد به صورت روشن و شفاف همه مردم در جریان قرار بگیرند، قوه قضاییه هم قاطع‌تر رسیدگی کند.

  سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: دادسرای تهران در مورد ارز، سکه، خودرو ورود کرده و بازپرس ویژه اختصاص داده و پرونده خاص تشکیل داده است. از ادارات مختلف مانند وزارت دارایی، بانک مرکزی و سایر دستگاه‌هایی که در این موارد نقش دارند خواسته شده است که هر چه سریع‌تر با موضوعات مشخص در جمع‌آوری اطلاعات کمک کنند.

  محسنی‌اژه‌ای در خصوص وارد کردن ماشین‌های لوکس به صورت غیرقانونی گفت: نخستین نهاد سازمان بازرسی بود که وارد شد و در گزارش اول آن را گفت و در گزارش دوم آن را تکمیل کرد و ابتدا برخی مسئولان منکر بودند و بعد از ورود رئیس‌جمهور مشخص شد و امروز دولت از ناحیه مسئولان دولتی و غیردولتی در زمینه خودروهای لوکس و خسارت‌هایی که به بار آمده به آن اذعان کرده و در گزارش دولت منتشر شد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 15:28

  نصب پارچه بر سر در محل کسب گرانفروشان

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رئیس سازمان صنعت با ارسال نامه ای آنی و حائز اهمیت به رئیس اتاق اصناف با موضوع اقدامات تعزیراتی مشهود، خواستار نصب پارچه یا تابلو بر سر محل کسب و یا تعطیلی موقت و تعلیق پروانه کسب متخلفین محکوم شد.


  به گزارش سمن یار، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با ارسال نامه ای آنی و حائز اهمیت به علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران با موضوع «اقدامات تعزیراتی مشهود» خواستار نصب پارچه یا تابلو بر سر محل کسب و یا تعطیلی موقت و تعلیق پروانه کسب  متخلفین محکوم شد.

  در نامه وزارت صنعت به اتاق اصناف آمده است: دستور فرمایید به منظور ایجاد ثبات و آرامش در سطح بازار با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و برقراری گشت‌های مشترک بازرسی با ارگانهای ذیربط نظارت و بازسی لازم را معمول نماید.

  بنابراین گزارش، محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت روز گذشته از آغاز به کار ستاد تشدید مبارزه با احتکار خبر داد و در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در راستای شفافیت، گزارش وزارت صمت درباره واردات خودرو و فساد زنجیره‌ای بجا مانده از قبل، به رییس جمهور تقدیم شد.

  برای ثبات بازار و نظارت بر عرضه و احتکار کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده‌اند، از روز شنبه ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفاء به طور ویژه آغاز بکار می کند.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 23 تیر 1397 ساعت 11:36

  نوبخت: حادثه سنندج لزوم اجرای استانداردهای پیشگیرانه را پر رنگ‌تر کرد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سخنگوی دولت با انتشار پیامی در فضای مجازی، تاکید کرد: حادثه دلخراش برخورد تانکر با اتوبوس مسافری سنندج، باردیگر لزوم اجرای دقیق استانداردهای ایمنی پیشگیرانه را پررنگتر کرد.


  به گزارش سمن یار، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در توییتر خود نوشت:

  «حادثه دلخراش برخورد تانکر با اتوبوس مسافری سنندج که منجر به درگذشت دردناک تعدادی از هم‌وطنان عزیز شد، باردیگر لزوم اجرای دقیق استانداردهای ایمنی پیشگیرانه را پررنگتر کرد.

  مسئولان دولتی و تشکل‌های مردم‌نهاد در این زمینه به‌صورت جدی فعال شوند، حفظ جان شهروندان مهمترین مأموریت است!»

  آخرین به روز رسانی در شنبه 23 تیر 1397 ساعت 11:26

  اهدای اثر منیر فرمانفرمائیان برای حمایت از کودکان محک

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: منیر شاهرودی فرمانفرمائیان یکی از آثار خود را در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان موسسه خیریه محک به این موسسه اهدا خواهد کرد.


  به گزارش سمن یار و به نقل از روابط عمومی محک، منیر شاهرودی فرمانفرمائیان یکی از آثار خود را در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان موسسه خیریه محک به این موسسه اهدا خواهد کرد که روز جمعه ۲۲ تیر ماه رونمایی این اثر در ساختمان طرح توسعه بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک انجام خواهد ‌شد.

  در مراسم رونمایی از اثر این هنرمند، جمعی از هنرمندان، فعالان حوزه درمان سرطان، نیکوکاران، سازمان‌های مردم‌نهاد و اعضای هیات امنا و مدیره موسسه خیریه محک حضور خواهند داشت.

  محک به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد در طول ۲۷ سال حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران همواره از ظرفیت جامعه هنری بهره‌مند بوده است. برپایی این مراسم نیز با هدف تجلیل از هنرمندانی چون منیر شاهرودی فرمانفرمائیان صورت می‌گیرد.

  آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 13:38

  ورود دستگاه قضا به نحوه هزینه‌کرد کمک‌های مردمی در زلزله کرمانشاه و ماجرای سلبریتی‌ها

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در راستای شفاف‌سازی، گزارش هزینه‌کرد کمک‌های مردمی در زلزله کرمانشاه را منتشر کرده است گفت: این نهاد پتانسیل و تجربه خوبی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث دارد اما این ظرفیت در میان اشخاصی که اقدام به فعالیت‌های اینچنینی می‌کنند، وجود ندارد.


  به گزارش سمن یار، حبیب درگاهی، در مورد جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث مختلف اظهار کرد:‌ بر اساس مستندات قانونی، مصوبات وزارت کشور و مورد دیگری که در حال طی کردن فرایند قانونی و تصویب است، جمعیت هلال احمر متولی جمع‌آوری کمک‌های مردمی است. در زمان جمع‌آوری کمک برای مردم میانمار هم دیدیم که مقام معظم رهبری نیز، کمک خود را به جمعیت هلال احمر دادند که این مسئله صحه‌ای بر این موضوع بود.

  سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، ادامه داد: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که روند جمع‌آوری و هزینه این کمک‌ها شفاف باشد و در زلزله کرمانشاه هم برای اولین بار جزئیات کمک‌های مردمی و نحوه هزینه‌کرد آنها با جزئیات منتشر شد.

  وی در مورد جمع‌آوری کمک‌های مردمی از سوی بعضی افراد نیز گفت: مردم از هر طریق که احساس می‌کنند کمک‌هایشان زودتر به دست نیازمندان می‌رسد می‌توانند کمک کنند و در مورد جمع‌آوری کمک‌ها از سوی بعضی افراد و چهره‌های شناخته شده،‌ باید این موضوع را در نظر گرفت که این کمک‌ها را به کدام افراد ارائه دادند و آیا به دست آسیب‌دیدگان رسیده است یا خیر؟ مردم ما هوشمند و با تقوا هستند و با بررسی مختصر می‌توانند ببینند که کمک‌هایی که ارائه داده‌اند در چه راهی هزینه شده است.

  درگاهی با اشاره به ظرفیت‌های هلال احمر در راستای توزیع کمک‌ها گفت: جمعیت هلال احمر ویژگی‌هایی دارد که در روند توزیع مناسب کمک‌ها می‌تواند کار ساز باشد. در جمعیت هلال احمر پتانسیل و تجربه خوبی برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی وجود دارد؛ اما شخصیت‌ها به تنهایی چنین پتانسیلی ندارند. شناسایی‌های ما قوی‌تر است و بر اساس تعاملاتی که با مسئولان وزارت کشور و مقامات استانی داریم بهتر می‌توانیم کمک‌ها را به مقصد صحیح و درست برساند و موازی کاری و خدایی ناکرده سوء استفاده در چنین سیستمی پایین است و در نتیجه ضریب اطمینان بالایی وجود دارد.

  سرپرست سازمان داوطلبان در مورد مشخص شدن وضعیت برخی از کمک‌های مالی که در دست افراد غیر از هلال احمر و شناخته شده است، اظهار کرد: تا جایی که اطلاع دارم دستگاه قضایی به این مسئله ورود کرده است. ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد، ابزار کافی برای جلوگیری از این کار نداریم و فقط می‌توانیم در مورد کمک‌هایی که مردم به ما می‌کنند اطلاع‌رسانی کنیم و بگوییم که چگونه کمک‌های آنها را مورد استفاده قرار داده‌ایم. افراد بر اساس احساساتی که دارند می‌توانند کمک‌های خود را به هر فرد یا سازمانی که فکر می‌کنند زودتر می‌تواند آنها را به دست نیازمندان برساند، ارائه دهند و از این افراد هم مطالبه‌گری خواهند داشت. ما هم تلاش می‌کنیم که با ارائه گزارش فعالیتمان به مردم در مورد استفاده از کمک‌هایشان اطمینان بدهیم.

  در جریان زلزله کرمانشاه برخی از افراد نسبت به اینکه کمک‌های خود را به هلال احمر بدهند امتناع کردند که سرپرست سازمان داوطلبان در پاسخ به این سئوال که آیا علل این موضوع از سوی هلال احمر بررسی شده تا اقدامی برای جلب نظر سایر بخش‌های جامعه انجام شود گفت: همان‌طور که گفتم شاید بعضی از افراد در زمان حادثه احساس کردند که اگر کمک‌هایشان را به بخش‌های دیگری بدهند بهتر است و زودتر به دست نیازمندان می‌رسد و از همین رو این کار را انجام داده‌اند. این وضعیت مانند زمانی است که یک نفر بیمار می شود و این حق را دارد که خود از میان چند پزشک یک نفر را انتخاب کند.

  وی ادامه داد: با این حال اما ما در جمعیت هلال احمر نیز اقداماتی را مد نظر قرار دادیم تا بهتر از گذشته بتوانیم پاسخگوی محبت هموطنان باشیم و بتوانیم کمک‌های بیشتری از جامعه را برای رساندن صحیح به نیازمندان جذب کنیم. بنابراین یکی از کارهایی که باید انجام می‌شد ایجاد راههایی برای سهولت دریافت کمک‌ها بود. از همین رو از انواع و اقسام روش‌های پرداختی در کنار شماره حساب بانکی استفاده می‌کنیم تا مردم از بسترهای مختلف بتوانند کمک‌های خود را واریز کنند. در این راستا برخی اقدامات انجام گرفته و اقداماتی نیز در دست بررسی است که امیدواریم هر چه زودتر انجام شود و به مردم اطلاع‌رسانی کنیم که در همین راستا گزارش ریال به ریال هزینه‌هایی که انجام می‌شود را منتشر می‌کنیم.

  وی افزود: ارائه گزارش‌های شفاف دستور مقام معظم رهبری است و ریاست جمعیت هلال احمر نیز بر شفاف‌سازی اقدامات تاکید دارد. در زلزله کرمانشاه این شفاف‌سازی به صورت کامل انجام شد و با این روند ان‌شاء‌الله در آینده و در صورتی که خدایی ناکرده حوادثی رخ دهد امیدواریم با اطمینان بیش از پیش و از طریق روش‌های گوناگون و ساده‌تری که ایجاد می کنیم شاهد همراهی گسترده تر مردم باشیم.

  آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 13:29

  نمایشگاه بادبادک آرزوها در پیاده راه رشت گشایش یافت

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: نمایشگاه بادبادک آرزوها ویژه مادران و کودکان در پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت گشایش یافته است.


  به گزارش سمن یار از استان گیلان، در این نمایشگاه که با همکاری کمیسیون فرهنگی شورای شهر، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، امور بانوان شهرداری، کانون تبلیغات اسلامی و سایر نهادها و فعالان فرهنگی مردم نهاد گشایش یافته، سلامت مادران و روانشاسی کودک با حضور اساتید این رشته مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

  در نمایشگاه بادبادک آرزوها فضایی آرام توام با شادی و آرامش برای حضور کودکان نیز فراهم شده که کودکان همراه مادران می توانند از برنامه های این نمایشگاه بهره مند شوند.

  علاوه بر این؛ به مناسبت هفته حجاب و عفاف غرفه های دیگری در پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت با هدف ترویج حجاب و عفاف و تبیین اندیشه حجاب با موضوع مشاوره دینی و خانواده، طب سنتی، گفتمان آزاد و میز خدمت دایر شده است.

  نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت با اشاره به نقش عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده گفت: برگزاری نشست هایی در راستای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بایستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

  فاطمه شیرزاد با تاکید بر ضرورت توجه به برنامه هایی از جمله تقدیر از فعالان حوزه عفاف و حجاب افزود: برای داشتن جامعه ای سالم بر اساس ارزش ها باید حجاب و عفاف مورد توجه قرار گیرد.

  این نمایشگاه تا بیست و سوم تیرماه جاری هر روز از ساعت 18 تا 21 برای بازدید علاقمندان در پیاده راه فرهنگی رشت در میدان شهرداری فعال است.

  21 تیرماه روز حجاب و عفاف نام گرفته است.

  آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 13:23

  صفحه 1 از 2

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: