• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  اخبار گوناگون سمن یار

  پانصد خانواده تعطیلات را در کرمانشاه سپری می‌کنند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: حدود چهار ماه از زلزله کرمانشاه می‌گذرد، با این حال دیده می‌شود که هنوز آن طور که باید این منطقه بازسازی نشده است. اما این در حالی است که نهاد هایی مانند بسیج سازندگی فعالیت‌های خود را به صورت مستمر در این زمینه دنبال می‌کنند. در همین راستا روز گذشته رئیس سازمان بسیج سازندگی در یک نشست خبری به تشریح اقدامات این سازمان در جهت بهبود وضعیت زلزله زدگان و مناطق محروم پرداخت.


  به گزارش سمن یار، سردار نعمان غلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: سازمان بسیج سازندگی در سال جاری ٨٩١٢ گروه جهادی ایجاد و اعزام کرده است که ۱۳۴۷ گروه جهادی نیز در ایام نوروز ۱۳۹۶ در جهت خدمت به مردم مستضعف اعزام خواهند شد.

  سردار غلامی با بیان اینکه هم اکنون ساخت ٦٠٠ واحد مسکونی در منطقه زلزله زده سر پل ذهاب کرمانشاه آغاز شده است، عنوان کرد: امسال ٨٠٠٠ واحد مختلف از جمله درمانگاه، مدرسه و خانه با کمک خیرین برای رفع محرومیت ساخته شده است.

  مسئول سازمان بسیج سازندگی با تأکید بر نقش مردم در زمینه کمک ‌رسانی به زلزله ‌زدگان کرمانشاه، عنوان کرد:‌ در همان مقطع اول با تهیه و استقرار ۵ هزار کانکس در منطقه، به زلزله‌زدگان کمک شد و در ادامه نیز ۱۴۷۰ کانکس از طریق کمک ‌های مردمی در اختیار زلزله‌ زدگان منطقه سرپل‌ ذهاب قرار گرفت.

  وی با اشاره به ساماندهی گروه‌‌های جهادی و تلاش در زمینه خدمت‌ رسانی و نقش‌ آفرینی در این عرصه عنوان کرد: برنامه‌ریزی برای ساخت ۶۰۰ خانه مسکونی از طریق همکاری نیروهای جهادی از ۲۰ روز قبل آغاز شده و در حال حاضر گروه ‌های جهادی در تلاش برای اعزام به این مناطق هستند.

  غلامی با بیان اینکه سازمان بسیج با ۸ هزار و ۹۱۲ گروه جهادی در خدمت مردم است، عنوان کرد: در پایان سال ۹۵ و به مدت سه روز اقدام ‌های لازم برای واکسینه شدن از بیماری‌‌های در مناطق هدف در حالی صورت گرفت که در عرصه‌‌های مختلف نیز از جمله منطقه کوه ‌بنان کرمان با استفاده از مدل اجراشده در منطقه سرپل‌ ذهاب از طریق کمک سپاه ۳ استان مختلف از جمله سپاه الغدیر یزد و سپاه کرمان جهت کمک به مردم اقدام شد.

  مسئول سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳ مجموعه استانی بسیج برای ساخت و ساز در منطقه کوهبنان کرمان مستقر و ساخت ۶۰۰ واحد مختلف را در دستور کار قرار داده‌اند، عنوان کرد: ۱۳۴۷ گروه جهادی مختلف در ایام نوروز ۹۷ به مناطق کرمانشاه، خوزستان و کرمان اعزام خواهند شد. این در حالی است که ظرفیت مردمی برای کمک به هم‌نوعان خود بسیار منحصر به فرد بوده و با فراهم کردن بستر مناسب می ‌توان از این ظرفیت بی ‌نظیر در راستای کمک به مردم استفاده کرد.

  به گفته وی تاکنون ۵۰۰ خانواده مختلف در قالب اردوهای جهادی برای اعزام به منطقه سرپل ذهاب در ایام نوروز ۹۷ ثبت نام کرده ‌اند تا با حضور در کنار خانواده‌ها در این منطقه بستری را برای پیوند دادن ظرفیت ‌های مناسب فراهم کنند.

  وی با بیان اینکه اردوهای جهادی می‌تواند یک نظام پیشرو با تکیه بر ظرفیت‌‌های مردمی باشد، عنوان کرد: در حوزه جهادی برخی خانواده‌‌ها که مطابق با سنت و روال هر ساله در ایام عید به نقاط تفریحی کشور سفر می ‌کنند، از طریق ساماندهی بسیج سازندگی می ‌توانند در کنار خانواد ه‌های مناطق محروم با هدف کمک ‌رسانی به آن ها حضور یافته و اوقات خوشی را سپری کنند.

  وی با بیان اینکه هر گروه جهادی برای اعزام به مناطق محروم در دسته ‌های ۲۰ نفری تقسیم می‌شوند، عنوان کرد: در منطقه سرپل ذهاب به منظور رفع مشکلات درمانی، پزشکی، عمرانی و حوزه ‌های صنعتی این منطقه به گروه‌های جهادی متخصص در این حوزه‌ ها نیاز بود که پس از فراخوان مشاغل مختلف با ساماندهی آنها تلاش شد، تا کمک‌ های مردمی در قالب گروه‌ های جهادی که متصل به خیره‌ ها هستند، از قدرت عمل مناسب در این منطقه برخوردار شوند. در این راستا بسیج اصناف ضمن اعزام برخی خیرین به مناطق زلزله‌ زده از جمله راور و سرپل ذهاب به منظور تصمیم‌ گیری در خصوص احیا و راه‌ اندازی صنایع مختلف در این مناطق اقدام کرده است.

  این مقام مسئول با بیان اینکه فعالیت‌ ها برای ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی در استان کرمانشاه برای زلزله زدگان به زودی آغاز خواهد شد، یادآور شد: در حال حاضر استان‌های مختلف کشور پیشنهاد ساخت ۲۳ هزار واحد مختلف را به بسیج سازندگی پیشنهاد کرده اند این در حالی است که اگر دولت منابع ارزان‌ قیمت خود را در اختیار بسیج سازندگی قرار دهد با توجه به تجربه ۶ ساله این نهاد متعلق به نظام می‌ توان حجم ساخت و سازها در این زمینه را به مراتب افزایش داد. در عین حال از طریق تفاهم ‌نامه مشترک برخی بانک ‌ها از جمله بانک توسعه تعاون یا پست بانک ایران امکان معرفی نیازمندان برای دریافت تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال فراهم شده است.

  غلامی با اشاره به رویکرد سازمان بسیج سازندگی در سال ۹۶ برای توسعه خدمت‌ رسانی در مناطق محروم عنوان کرد: تاکنون ۸۵۰ هزار نفر در اردوهای جهادی جذب و شرکت کرده‌اند و این در حالی است که با ساماندهی گروه‌های جهادی تلاش شده تا این گروه‌ها در محله‌ های خودشان فعال شوند. از سوی دیگر اقدام دیگری که امسال بسیج سازندگی بر روی آن تمرکز کرد، موضوع پیشرفت محله‌های حاشیه شهرها بود.

  وی افزود: سازمان بسیج سازندگی در ۳۲۵ محله حاشیه شهرها در سطح کشور تمرکز کرد که با کمک بخش‌هایی همچون معاونت بهداشت و درمان بسیج و همچنین در راستای کمک به ایجاد اشتغال موثر از طریق هزار و ۱۲۷ پروژه کوچک در این محلات پیش‌بینی شده است که از دو ماه قبل نیز اقدام‌های اولیه برای ساخت و ساز در این محلات برای ایجاد درمانگاه،‌ راه‌سازی، مدرسه و ... آغاز شده است؛ همچنین در محلات حاشیه شهرها به منظور ترک اعتیاد و صیانت از اشتغال موثر اقدام‌ های مناسبی صورت گرفته و در این راستا با آموزش ۴۳۰۰ نفر از بهبود یافتگان،‌ امکان اشتغال ۲۰۰ هزار نفر از آنها فراهم شده است.

  وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب اسلامی در مورد رفع آسیب‌ های اجتماعی عنوان کرد: با نگاه جهادی و با تمرکز بر جغرافیای هدف به منظور رفع آسیب‌های اجتماعی گروه‌های جهادی متنوعی با ظرفیت‌های جدیدتر و با تخصص‌های فنی ایجاد و بهره‌گیری شده است که در این زمینه با آسیب‌ شناسی فضای محلات، رویکرد ساماندهی و ایجاد اشتغال از طریق کمک معتمدان محلات در دستور کار قرار گرفته است.

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 11:34

  مزیتی که اغلب کشورها از آن بهره می برند: «سازمان‌های پیشرفت» متولی تسریع حرکت کشورها در مسیر توسعه

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سازمان های پیشرفت به عنوان یک نهاد واسط در بین دولت و مردم، به برنامه ریزی برای توسعه کشور می پردازند؛ این نهادها ضمن تسریع حرکت توسعه کشور موجب افزایش سرمایه اجتماعی و کاهش چالش در بین مردم و دولت می شوند.


  به گزارش سمن یار، سازمان های پیشرفت نهادهای برنامه ریزی دولتی هستند که مستقل از احزاب سیاسی، در سطح ملی و منطقه ای، برای کشورهای مختلف برنامه های توسعه را تدوین و به رفع چالش های موجود کمک می کنند.

  در این رابطه جمیز مکگان استاد ارشد مطالعات بین المللی در دانشگاه پنسیلوانیا می گوید: این سازمان ها به عنوان یک نهاد واسط بین دولت و مردم قرار می گیرند و با آگاهی از مشکلات کشور و مردم و استفاده از ایده ها و نظرات کارشناسان هر حوزه، به تهیه برنامه های عملی برای توسعه کشور می پردازند.

  سازمان های پیشرفت با ارائه برنامه های تدوینی خود به دولت موجب رفع مشکلات کشور می شوند. این نهادها اکثرا وابسته به دولت هستند و بودجه شان نیز از طریق دولت تأمین می شود.

  رفع مشکلات کشور محور فعالیت های سازمان های پیشرفت

  سازمان های پیشرفت بیشتر بر تحقیق و تجزیه و تحلیل مسائل کشور متمرکز هستند؛ اما محدوده فعالیت های این نهادها گسترده است.

  دیگر فعالیت های سازمان های پیشرفت شامل انتشار یافته های خود در قالب مقاله،‌ گزارش، کتاب، حضور در رسانه ها، ایجاد شبکه های تحقیقاتی، برگزاری یا حضور در همایش ها و جلسات است. این نهادها در جلساتی با حضور مقامات ارشد سعی در اثرگذاری بیشتر و حل مشکلات کشور دارند.

  اهمیت سازمان های پیشرفت در کشورها

  در بعضی از کشورهای توسعه یافته این نهادها به صورت های مختلفی ظهور کرده اند. سازمان های پیشرفت گونه متحول شده اتاق های فکر و اندیشکده های دولتی هستند؛ با چندین تفاوت، که یکی از مهمترین تفاوت آن تأثیر گذاری بالای برنامه ها و سیاست ها در روند تصمیم گیری کشور است.

  مکگان با تألیف چندین کتاب و مقاله در رابطه با نهادهای تأثیرگذار در توسعه کشورها بیان می کند که: با توجه به تحول در روند تصمیم گیری و سیاست گذاری در کشور ها، در حال حاضر این نهاد ها به بخش جدایی ناپذیر از بدنه دولت و کشور تبدیل شده اند.

  موارد زیر برخی از اثرات مثبت سازمان های پیشرفت در کشورها هستند:

  • تسهیل برنامه ریزی در کشور و افزایش دقت در سیاست گذاری
  • تسریع حرکت کشور در مسیر توسعه و پیشرفت
  • نظام مندتر شدن رابطه مردم و دولت
  • اطمینان شهروندان از توجه به آنان در سیاست گذاری به خصوص قشر محروم کشور
  • افزایش مشارکت مردم و علی الخصوص نخبگان برای تصمیم سازی در کشور
  • کاهش تنش و بی اعتمادی بین دولت و مردم
  • اطمینان مردم از کاهش جبهه گیری های سیاسی و حزبی در تصمیم گیری برای کشور

  این ها بخشی از اثرگذاری های مثبت سازمان های پیشرفت در کشورهای مختلف است که میتوان به آن ها اشاره کرد.

  سازمان های پیشرفت در کشورهای مختلف موجب رشد و توسعه کشور شده است. این نهادها همچون سازمان پیشرفت نیتی آیوگ هند، سازمان پیشرفت ان دی آر سی در چین و سازمان پیشرفت نیدا در فیلیپین، با قرار گرفتن در بین دولت و مردم و تمرکز بر ارائه تحقیقات و نظرات کارشناسی خود در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و بدون نفوذ احزاب مختلف، به تدوین برنامه های توسعه ای و رفع چالش های کشور می پردازند.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 13:36

  مشارکت در کمپین"بی زباله"در گیلان تداوم داشته باشد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امیدوارم استقبال و مشارکت در کمپین"بی زباله" در گیلان تداوم داشته باشد و روزی تمام مردم استان و کشور، مجری این طرح باشند.

  به گزارش سمن یار از استان گیلان، کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در سفری که به گیلان داشت، ابراز امیدواری کرد: امیدوارم استقبال و مشارکت در کمپین"بی زباله" در گیلان تداوم داشته باشد و روزی تمام مردم استان و کشور، مجری این طرح باشند.

  وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد زحمات فراوانی برای محیط زیست می‌کشند، گفت: همه ما باید در برابر محیط زیست خود را مسئول بدانیم.

  مدنی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست فرهنگ مشارکت و مسئولیت پذیری و اجرای طرح "بی زباله" را از خود آغاز کرده و در همین راستا دیگر از آب بطری پلاستیکی استفاده نمی‌کند، افزود: در همین راستا، مذاکراتی هم با استاندار گیلان و اعضای شورای شهر رشت صورت گرفت که با استقبال آن ها مواجه شد و در نهایت شورای شهر رشت، نخستین شورا در کشور بود که استفاده از آب بطری پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف را ممنوع اعلام کرد.

  معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه چالش پسماند گیلان به یک دغدغه ملی تبدیل شده است، گفت: گیلان نخستین استان و منطقه کشور که دو روستای بدون زباله معرفی می‌کند.

  مدنی تاکید کرد: این اقدام نشان دهنده بلوغ فکری و ایمان به ضرورت برخورداری از محیط زیست سالم و عاری از زباله است.

  وی از دانش آموزان خواست با کاهش تولید و بازیافت زباله، همچنین کاهش و حذف استفاده از پلاستیک، اشاعه دهنده فرهنگ حفاظت از محیط زیست در خانه و خانواده خود باشند، چرا که کارهای کوچک، اثرات بزرگی دارند و این بسیار امیدوار کننده است.

  معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست افزود: پرتاب زباله در محیط های عمومی و طبیعت، نه تنها هنر نیست، بلکه یک ضرر همگانی است چرا که تخریب محیط زیست، زندگی های نسل های آتی را نیز از بین می‌برد.

  مدنی اشاره ای هم به چالش های متعدد محیط زیستی در گیلان داشت و گفت: امیدوارم استقبال و مشارکت در کمپین"بی زباله" در گیلان تداوم داشته باشد و روزی تمام مردم استان و کشور، مجری این طرح باشند.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 13:31

  65 نوعروس با حمایت سازمان های مردم نهاد راهی خانه بخت می شوند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون فرهنگی و امور جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: با همت سازمان مردم نهاد آوای رحمت میانکوه و خیریه آبشار عاطفه ها، جشن بزرگ روز زن و اهداء جهیزیه به 65 نوعروس شهرستان اردل برگزار می شود.


  یه گزارش سمن یار از استان چهارمحال و بختیاری، علی  نادری افزود: به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن جشن بزرگ اهداء جهیزیه به ۶۵ نوعروس خیریه آبشارعاطفه ها در بخش میانکوه با همکاری سازمان مردم نهاد آوای رحمت میانکوه برگزار می شود.

  معاون فرهنگی و امور جوانان استان افزود: این جشن روز یکشنبه 20 اسفند ماه در بخش میانکوه برگزار و 65 نوعروس راهی خانه بخت می شوند.

  به گفته نادری، اجرای برنامه های سرود محلی، موسیقی بختیاری، اهداء لوح سپاس به خیرین، اهداء جوایز به مخترعین میانکوه، اهداء جوایز به شرکت کننده گان، اهداء جهیزیه و کارت هدیه به نوعروسان، برگزاری کارگاه آموزشی از برنامه های پیش بینی شده در این منطقه است.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 13:23

  هم‌انديشي منطقه شمال‌شرق با اداره محيط زيست شاهرود براي صيانت از سرمايه‌هاي ملي

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: منطقه شمال‌شرق با هدف حفظ و حراست از منابع خدادادي و پيشگيري از تخريب محيط زيست، براي متواري کردن پرندگاني داخل تاسيسات نفتي اين منطقه، دو جلسه کارشناسي با کارشناسان اداره محيط زيست شاهرود برگزار کرد.


  به گزارش سمن یار از استان سمنان، معاون فني اين منطقه در اين جلسه گفت: در راستاي عمل به مسئوليت اجتماعي، صيانت و حفاظت از سرمايه‌هاي ملي و عملياتي شدن رويکردهاي محيط زيستي اين منطقه، نيازمند تعامل با سازمان‌ها و دستگاه‌هاي مردم نهاد دخيل در امر محيط زيست هستيم.

  حميد قزويني با اشاره به معضل وجود تعداد کثيري از کبوترهاي اهلي در سقف سوله‌هاي توربين‌ در تمام تاسيسات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران؛ خاطر نشان کرد: فضولات اسيدي اين پرندگان از يک طرف و تعداد زياد آنها از سوي ديگر آسيب‌هاي جدي به بخشي از تاسيسات وارد آورده که براي رفع آنها تاکنون راه‌هاي متعددي را آزمايش کرده‌ايم.

  وي تصريح کرد: آسان‌ترين راه، کسب مجوز شکار و دعوت از تيراندازان اداره محيط زيست بود، اما با عنايت به الزام مسئولان عاليرتبه شرکت در حفاظت از محيط زيست به عنوان يک سرمايه ملي، کشتار اين پرندگان از دستور کار خارج گرديد.

  قزويني اضافه کرد: تاکنون به پيشنهاد همکاران شاغل در تاسيسات نفتي، راه‌هايي مانند نصب "دستگاه ايجاد فرکانس" جهت دور کردن کبوتران که مثمر ثمر نبوده، نصب "توري مرغي" نيز در بخش کوچکي از محل، به‌صورت آزمايشي انجام داده‌ايم ولي چون موارد ايمني و محدوديت‌هايي نيز جهت انجام کارهاي فني و تعميراتي ايجاد مي‌کرد، اين طرح نيز جمع‌آوري شد.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 13:13

  بیانیه انجمن ها و سازمان های مردم نهاد مهاباد درحفظ محیط زیست

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: جمعی از انجمن ها و سازمان های مردم نهاد مهاباد در بیانیه ای مشترک از مردم خواستند، روز چهارشنبه آخر سال از آلودگی محیط زیست بپرهیزند.


  به گزارش سمن یار از استان آذربایجان غربی، در بخشی از این اطلاعیه آمده است هر سال در چهارشنبه آخر سال با آتش زدن لاستیک، لطمات جبران ناپذیری به محیط زیست و شهر زیبایمان وارد  می‌شود.

  همچنین شاهد اتفاقات ناگوار بر اثر استفاده از مواد محترقه‌ هستیم لذا برای جلوگیری از این پیامدها از مردم دعوت می شود با مدیریت صحیح رفتار اجتماعی، در حفظ سلامتی خود وپاکیزگی محیط زیست تلاش  کنند.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 12:00

  تشکیل11کمیته برای استقبال از مسافران نوروزی درخوزستان

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گفت: 11 کمیته برای استقبال از میهمانان نوروزی در خوزستان تشکیل شده و تمامی شهرستان های این استان آماده پذیرایی از این میهمانان است.


  به گزارش سمن یار از استان خوزستان، شهاب صدیقی روز شنبه در نشست هماهنگی ستاد نوروزی و پاکسازی شهرهای آبادان و خرمشهر در سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: 24 اسفند روز رونمایی از شهرهای آبادان و خرمشهر به عنوان میزبان های متفاوت و شاخص در ایام نوروز خواهد بود.

  وی افزود: همه نهادها با برنامه ریزی دقیق و استفاده از تمام ظرفیت خود، نسبت به ترمیم نواقص شهری، نظافت و زیباسازی عمومی آبادان و خرمشهر تلاش کنند.

  صدیقی گفت: ظرفیت گردشگری آبی در خوزستان به ویژه در آبادان و خرمشهر باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد و برنامه‌ ریزی‌ باید به سمت رونق گردشگری در این 2 شهر منتهی شود.

  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری بر استفاده از ظرفیت ‌های انجمن‌ های مردم نهاد تاکید کرد و خواستار مشارکت هر چه بیش ‌تر تشکل‌ ها در اجرای برنامه ‌های نوروز 97 شد.

  وی افزود: استفاده از ظرفیت های بومی منطقه از جمله ایجاد گردشگری آبی مشترک در رودخانه بهمنشیر و اجرای آیین های کهن مردم آبادان و خرمشهر بر روی لنج های بزرگ و سنتی برای نوروز 97در دستور کار قرار دارد که اجرایی شدن آن در اشتغالزایی منطقه نقش محوری خواهد داشت.

  اجرای طرح پاکسازی عمومی در آبادان

  شهردار آبادان نیز در این نشست گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد پاکسازی عمومی خوزستان، طرح پاکسازی عمومی در شهر آبادان از دهم اسفند آغاز و تا 24 اسفند ادامه خواهد داشت.

  حسین حمیدپور افزود: علاوه بر شهرداری، کلیه دستگاه های اجرایی بویژه ادارات خدمات رسان آبادان مکلف شده اند شهرداری را در این زمینه یاری کنند.

  وی مشارکت شهروندان در راستای فرهنگسازی و نظافت و پاکیزگی عمومی را در طرح پاکسازی خواستار شد و گفت: برنامه ریزی شده تا در روز 24 اسفند مردم و مسئولان در کنار هم به نظافت شهر اقدام کنند تا در ایام نوروز، شهر پاکیزه آماده استقبال از میهمانان نوروزی باشد.

  طرح پاکسازی منطقه به منطقه در خوزستان از دهم اسفند در خوزستان آغاز شده است.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 13:19

  صفحه 1 از 2

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: