• امروز سه شنبه 1 خرداد 1397
 • نشریه سمن یار

  اخبار گوناگون سمن یار

  مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی: گزارش نهایی سانحه ATR تحویل بازپرس پرونده شد/ اعلام رسمی گزارش به مردم تا دو هفته آینده

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی از اعلام رسمی گزارش سانحه هواپیمای تهران - یاسوج به مردم تا دو هفته آینده خبر داد.


   

  به گزارش سمن یار، حسن رضایی‌فر با اشاره به پایان یافتن عملیات بررسی عوامل وقوع سانحه هواپیمای ATR مسیر تهران ـ. یاسوج مربوط به شرکت هواپیمایی آسمان، اظهار داشت: بازخوانی جعبه‌های سیاه هواپیما در کشور فرانسه به پایان رسید و گروه‌های ۱۱‌گانه تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری نیز گزارش نهایی خود را آماده کردند، همه اطلاعات ترکیب و گزارش نهایی آماده شد.

  فرانسوی‌ها برای رفع اختلاف بررسی سانحه به ایران آمدند

  وی ادامه داد: ضرورت داشت که از کشور فرانسه به عنوان کشور سازنده این هواپیما نیز دعوت می‌شد تا در اختلافات کوچکی که در برخی موضوعات بررسی سانحه وجود داشت به اجماع برسیم، فرانسوی‌ها هم تحلیل‌های جداگانه‌ای داشتند بنابراین تیم فرانسوی به ایران آمد و در دو روز کاری جلساتی برگزار شد.

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی با تأکید بر اینکه همه این جلسات با فرانسوی‌ها با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار شد، بیان کرد: توافقاتی با کشور فرانسه انجام شد و گزارش نهایی به سرانجام رسید.

  گزارش نهایی سانحه ATR تحویل بازپرس پرونده شد

  رضایی‌فر اظهار داشت: گزارش نهایی سانحه ATR تحویل بازپرس پرونده شد، زیرا قوه قضائیه تأکید داشت به دلیل لزوم شناسایی مقصران وقوع این سانحه و وجود روند قضایی، گزارش نهایی باید تحویل بازپرس پرونده شود و بنابراین قوه قضائیه موضوع تشخیص مقصران این سانحه را انجام می‌دهد.

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری وظیفه مشخص کردن مجرمان و مقصران سانحه را بر عهده ندارد بلکه علت وقوع سانحه را برای جلوگیری و پیشگیری از سوانح بعدی بررسی و منتشر می‌کند.

  رضایی‌فر ادامه داد: این پرونده سانحه، اولین پرونده‌ای است که در کنار پرونده قضایی آن جلو می‌رود؛ به نظر بازپرس پرونده این فرآیند، فرآیندی قضایی است و اگر اطلاعات وقوع سانحه از سوی سازمان هواپیمایی کشوری منتشر شود شاید قوه قضائیه در تعیین مقصر اصلی محدود شود و اگر موضوعی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام شود ممکن است قوه قضائیه در تعیین مقصر با مشکل مواجه شود.

  قوه قضائیه مقصران وقوع سانحه ATR را معرفی می‌کند

  وی اظهار داشت: میزان تقصیر افراد در وقوع یک سانحه بر عهده قوه قضائیه خواهد بود که آن‌ها هم تأکید داشتند فعلاً این گزارش در رسانه‌ها و برای عموم منتشر نشود، زیرا پرونده روند قضایی دارد بنابر این قوه قضائیه مقصر یا مقصران این وقوع این سانحه را معرفی می‌کند.

  یخ‌زدگی هواپیما هنگام سانحه رد شد

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی درباره گزارشی که پیش از این در مورد یخ‌زدگی هواپیما از سوی برخی نهاد‌ها غیر از سازمان هواپیمایی منتشر شده بود، توضیح داد: یکی از مسائلی که با کشور فرانسه در این سانحه اختلاف داشتیم موضوع یخ‌زدگی بود، ماهواره‌های هواشناسی کشور فرانسه بحث یخ‌زدگی شدید را در آن شرایط هوایی وقوع سانحه مطرح کرده بودند در حالی که هواشناسی ایران شرایط یخ‌زدگی متوسط را اعلام کرده بود؛ بنابر این تحلیل‌های کارشناسی انجام شد تا این اختلاف بین ما و فرانسوی‌ها در این حوزه رفع شود البته این اختلاف به طور کامل رفع نشد و فرانسوی‌ها فرصت بیشتری از ما خواستند، زیرا آن‌ها اطلاعات طراحی هواپیما را دارند و اعلام کردند که ما راندمان سطوح پروازی هواپیما را بررسی می‌کنیم و نتیجه قطعی را اعلام خواهیم کرد، اما به نظر می‌رسد که یخ‌زدگی علت وقوع این سانحه نبوده است.

  تصمیم‌گیری درباره نحوه اطلاع‌رسانی گزارش سانحه در جلسه ۱۶ اردیبهشت

  رضایی‌فر ادامه داد: روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت جلسه‌ای با دادستان کل کشور درباره این گزارش نهایی خواهیم داشت و آنجا تصمیم‌گیری می‌شود که لحظه گزارش و خبررسانی به مردم درباره علت وقوع این سانحه چگونه باشد؛ تصمیم‌گیری در این حوزه با قوه قضائیه است و در حیطه اختیارات سازمان هواپیمایی کشوری نیست.

  هواپیمای سانحه دیده نقص فنی نداشت

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی با تأکید بر اینکه ما هیچ مشکل فنی در این هواپیمای سانحه دیده پیدا نکردیم، ادامه داد: علل وقوع هر سانحه‌ای می‌تواند خطای خلبان، شرایط آب و هوایی، نقص فنی یا سایر عوامل باشد، اما ما هیچ نقص فنی در هواپیما پیدا نکردیم.

  وی ادامه داد: ما در گزارش خود، علت اصلی وقوع سانحه و عوامل کمکی برای وقوع سانحه را اعلام کرده‌ایم؛ ۶ عامل کمکی برای وقوع عامل اصلی بروز سانحه از زوایای مختلف بررسی و معرفی شد و اطلاعات تخصصی به قاضی پرونده داده شده است.

  اعلام رسمی گزارش سانحه به مردم تا دو هفته آینده

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی ادامه داد: پس از صدور مجوز از سوی قوه قضائیه پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا دو هفته آینده گزارش نهایی وقوع سانحه برای مردم نیز منتشر شود.

  گفتنی است هواپیمای ATR۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان به شماره پرواز ۳۷۰۴ صبح روز ۲۹ بهمن‌ماه ۹۶ از فرودگاه مهرآباد به مقصد یاسوج پرواز کرد؛ این هواپیما در در ۱۴ مایلی فرودگاه یاسوج و روی ارتفاعات دنا از رادار حذف و مکالمات خلبان و برج قطع شد؛ پس از آن بود که اعلام شد این هواپیما با کوه دنا برخورد کرده است؛ این هواپیما حامل ۶۰ مسافر و ۶ خدمه و امنیت پرواز بود که همه در این سانحه جان باختند.

   

  آخرین به روز رسانی در شنبه 15 ارديبهشت 1397 ساعت 09:31

  استاد دانشگاه تهران: زنگ خطر سونامی مصرف مخدرهای صنعتی و شیمیایی به صدا درآمده

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاد دانشگاه تهران در رابطه با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر بر این باور است: که با توسعه کمی و کیفی تشکل‌های مردم نهاد در راستای فعالیت نسبت به فرهنگ‌سازی در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد، حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی همراه با موفقیت خواهد بود.

  به گزارش سمن یار، نیلوفر میناوند افزود: در حال حاضر اعتیاد به مصرف مواد مخدر به عنوان یکی از مسائل پیچیده اجتماعی در بروز بسیاری از آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی مطرح است، فعال کردن و گسترش سازمان‌های غیردولتی برای مبارزه با مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و استفاده از ظرفیت‌های سمن‌ها و صاحب‌نظران برای تحقق رویکرد اجتماعی با اعتیاد ضرورت دارد.

  وی اظهار کرد: در جامعه ‌ای که درصدد اجرای دموکراسی است تشکل‌های مردم نهاد نقش مهمی ایفا می‌کنند اما اینکه توسعه کمی تشکل‌ها و مداخله آنها در حوزه اعتیاد ثمربخش خواهد بود یا خیر، امری است که در دراز مدت مشخص خواهد شد.

  این استاد دانشگاه با بیان اینکه در هر صورت اجتماعی کردن پیشگیری، مقابله و درمان اعتیاد و جلب مشارکت مردم در این حوزه امری جدی و مهم است، تصریح کرد: در حال حاضر زنگ خطر سونامی مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی در جامعه به صدا در آمده و  آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد از موضوعات مورد توجه دولت است.

  به گفته میناوند، در همین راستا تاکید بر رشد کمی و کیفی تشکل‌های مردم نهاد و تعامل آنها با دولت از رویکردهای اصلی بوده و بر همین اساس اجتماعی شدن امر مقابله با اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و رفتن به سمت کمک گرفتن از مردم در قالب سمن‌ها دوچندان شده است.

  به گزارش سمن یار، این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه تقویت سمن‌های مرتبط با حوزه مقابله با اعتیاد در بین سایر آسیب‌های اجتماعی باید پررنگ تر شود، افزود: اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و شیمیایی بسیار آسیب زننده  است و باید مردم به کمک سازمانهای مردم نهاد بیایند و در امر پیشگیری، مقابله و درمان فعال تر از گذشته شوند و نسبت به بحث مبارزه اجتماعی با اعتیاد بی تفاوت نباشند و آن را فقط وظیفه دولت و مسوولان ندانند.


  میناوند در پایان خاطرنشان کرد: بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیاز به همراهی سه نهاد از جمله خانواده ، تشکل های مردم نهاد و مسوولان دارد.
  آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397 ساعت 11:18

  بیانیه حوزه‌های علمیه درباره پیام‌رسان‌های ایرانی

  نامه الکترونیک چاپ PDF

   

  سمن یار نیوز: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه ذر بیانیه‌ای خروج این نهاد را از پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام اعلام کرد و اظهار امیدواری کرد، مسوولان اعتماد عمومی در حفظ حریم خصوصی در پیام‌رسان‌های ایرانی را تامین کنند.


   

  به گزارش سمن یار، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خروج خود را از پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام اعلام کرده و به همه نهاد‌ها و مراکز حوزوی و حوزویان، عموم مردم و تمامی نهاد‌ها و سازمان‌های حاکمیتی و خصوصی و عمومی توصیه و تاکید می‌کند تا به منظور تحقق این «راهبرد» در یک اقدام عملی و فراگیر به پیام‌رسان‌های داخلی مهاجرت کرده و از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنند.

  متن بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در ارتباط با استفاده نهاد‌های حوزوی، حوزویان، نهاد‌های حاکمیتی و خصوصی و عموم مردم شریف ایران از پیام‌رسان‌های داخلی به این شرح است: با عنایت به رهنمود‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری مدظلهالعالی، مراجع عظام تقلید (مدظلهم) و علمای اعلام و همچنین تصمیم مسوولان نظام اسلامی در سطوح مختلف و به منظور پاسداشت منافع ملی و جهت مقابله عملی با آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی ناشی از استفاده ابزاری از پیام‌رسان‌های غیر ملی مانند تهدید منافع ملی، اخلال در نظم عمومی و دسترسی به اطلاعات محرمانه و شخصی آحاد جامعه و نهاد‌ها و سازمان‌ها می‌شود، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خروج خود را از پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام اعلام و به همه نهاد‌ها و مراکز حوزوی و حوزویان، عموم مردم عزیز و تمامی نهاد‌ها و سازمان‌های حاکمیتی و خصوصی و عمومی توصیه و تاکید می‌کند تا به منظور تحقق این «راهبرد» در یک اقدام عملی و فراگیر به پیام‌رسان‌های داخلی مهاجرت کرده و از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنند.

  در ادامه این بیانیه آمده است: به مسئولان کشور نیز توصیه می‌شود با ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت‌های لازم اقتصادی و قانونی برای متولیان پیام‌رسان‌های داخلی، بستر مناسب جهت بهره‌برداری متناسب با نیاز مخاطبان در همه سطوح و ابعاد فراهم آورند و نیز با عنایت به فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع عظام مبنی بر «حرمت شرعی نقض حریم خصوصی کاربران»، ضمن حفظ حریم خصوصی افراد و گروه‌ها، اعتماد عمومی را در این زمینه جلب کنند.

  در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: متولیان پیام‌رسان‌های داخلی نیز باید ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مناسب، جهت استفاده عموم را فراهم آورده و نه تنها امکان رقابت، بلکه قابلیت‌های جدیدی فراتر از ظرفیت‌های بین‌المللی ایجاد کنند. البته با توجه به توانمندی متخصصان جوان، متعهد و مؤمن به انقلاب و نظام اسلامی، تحقق این هدف، دور از انتظار نخواهد بود.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 03 ارديبهشت 1397 ساعت 12:15

  دکل‌های غیراستاندارد تلفن همراه جمع‌آوری می‌شود

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آنتن هایی که خارج از ضوابط سازمان انرژی اتمی نصب می شوند و استانداردهای لازم را ندارند با شکایت های موجود جمع آوری می شوند و در همین راستا در اسفندماه سال 96 فقط در تهران 100 مورد آنتن ها از سوی شهرداری جمع آوری شد.


  به گزارش سمن یار، محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به تاثیر آنتن های موبایل برای سلامتی شهروندان و دغدغه مردم  گفت: اپراتورهای موبایل برای نصب آنتن های خود، مطابق دستورالعمل ها و قانونی که وجود دارد باید از شهرداری و سازمان انرژی اتمی به عنوان مرجع تایید بهداشتی محافظت در برابر اشعه که نهاد قانونی در این عرصه است، مجوز بگیرند.

  وی در ادامه گفت:  در رابطه با سلامتی مردم با کسی تعارف نداریم و با کسانی که بخواهند به هر دلیلی این سلامت بهداشتی مردم را به خطر بیندازند، طبق آن چیزی که در حوزه اختیارات دستگاه های اجرایی کشور باشد، پیگیری و برخورد می شود.

  آذری جهرمی در خصوص شکایت شهروندان  نیز گفت: شهروندان از اینکه نصب آنتن ها موجب شده تا قیمت منزل آنها کاهش پیدا کند، شکایت  دارند  و عده ای نیز معتقد هستند که حریم خصوصی آنها به دلیل تردد برای نصب و تعمیر دکل مورد تعرض قرار می گیرد.

  آذری جهرمی افزود: اپراتورها نیز می گویند از 8 درصد مالیات ارزش افزوده ای که به دولت پرداخت می کنیم در قانون بودجه 3 درصد از درآمدمان را به شهرداری می دهند پس نباید در قبال خدمات دریافتی از شهرداری هزینه اضافه ای پرداخت کنیم  اما شهرداری ها معتقد هستند  به دلیل محدودیت منابع باید بخشی از این درآمد را مجدد به آنها اختصاص یابد از این رو به دنبال حل مشکل با کمک وزارت کشور هستیم.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 01 ارديبهشت 1397 ساعت 09:38

  توکلی: قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی روی زمین ماند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت با متهم کردن وزارت راه به تعلل در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی و وارد کردن خسارت چند صد میلیاردی به بیت المال نامه ای به وزیر راه نوشت.


   

  به گزارش سمن یار، در پی تعلل وزارت راه در اجرای قانون و خسارت چندصد میلیاردی به بیت المال احمد توکلی رئیس دیده بان شفافیت و عدالت در طی نامه ای علیه وزیر راه و شهر سازی اعلام جرم کرد که متن نامه به شرح ذیل است.

   

  «برادر ارجمند جناب آقای دکتر عباس آخوندی؛ وزیر محترم راه و شهرسازی

   

  بر اساس الزام ماده ۸ قانون انتشار و آزادی دسترسی به اطلاعات، مصوب ۱۳۸۷، تمام دستگاه های عمومی ملزم اند، تقاضای هر ایرانی برای اطلاعات را حداکثر تا ۱۰ روز، در اختیار متقاضی قرار دهد. منشور حقوق شهروندی که دولت به تدوینش افتخار میکند، در در ماده ۶۹ می گوید: «حق شهروندان است که از فرایند وضع، تغییر و اجرای سیاستها، قوانین و مقررات اقتصادی اطلاع داشته باشند ...» از آنجا که یکی از تصمیمات شما باعث ضایع شدن حقوق عمومی و بیت المال شده، لطفا درباره موضوع زیر، فوری و شفاف توضیح دهید:

   

  تبصره ۷ ماده ۱۶۹ مکرر قانون اصلاح مالیات های مستقیم مصوب ۳۱/۰۴/۱۳۹۴، دستگاه های مختلف را موظف کرده اطلاعات مورد نیاز برای وصول مالیات را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند. بنابراین قانون، وزارت راه و شهرسازی موظف بوده حداکثر تا بهمن ۹۴، «سامانه ملی املاک و اسکان کشور» را طوری ایجاد کند که امکان دسترسی برخط و شناسایی مالکان و ساکنان واحدهای مسکونی، تجاری و اداری و پیگیری نقل و انتقال املاک در کلیه نقاط کشور برای "سازمان امور مالیاتی کشور" مهیا شود.

   

  اگر وزارت راه و شهرسازی به این تکلیف قانونی عمل می کرد، از اول بهمن سال ۱۳۹۴ سازمان امور مالیاتی می توانست مالیات بر خانه های خالی را در سراسر کشور وصول کند اما مسئولان سازمان امور مالیاتی اعلام کرده اند مکاتبات چندباره وزارت امور اقتصادی و دارایی با وزارت مسکن، راه و شهرسازی بی پاسخ مانده است. (از جمله مصاحبه معاون پژوهشی سازمان امور مالیاتی در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۶ با یک خبرگزاری).

   

  از آنجا که تعلل وزارت راه و شهرسازی در اجرای این وظیفه قانونی، هر سال چند صدمیلیارد تومان از درآمد دولت کاسته و با خسارت به بیت المال، باعث شده این مبلغ به ناحق در جیب مستغلات داران باقی بماند، دیده بان شفافیت و عدالت قصد دارد به اتهام خسارت به منافع ملی، علیه وزارت راه وشهرسازی اعلام جرم کند. براین اساس لازم دیده شد قبل از اقدام حقوقی، درباره علل تعلل در اجرای این تکلیف قانونی، از جنابعالی توضیح خواسته شود. مقتضی است دستور فرمایید توضیحات حداکثر ظرف ۱۰ روز(تا ۳۱/۰۱/۱۳۹۷) به طور رسمی به اطلاع عموم و دیده بان برسد.

   

  احمد توکلی، رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت»

   

  آخرین به روز رسانی در يكشنبه 26 فروردين 1397 ساعت 09:04

  مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور اعلام کرد: فاینکس، فرصتی برای اطلاع رسانی بی واسطه

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فرصتی مغتنم برای اطلاع رسانی به مردم است.

  به گزارش سمن یار، علی جباری، مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور با اشاره به ضرورت گردش اطلاعات و مقوله اطلاع رسانی گفت: آگاهی و دانش دو رکن اساسی زندگی انسان ها هستند، اگر فرصتی برای عرضه بی واسطه و مستقیم این دانش و آگاهی فراهم شود، هم نهادها و سازمان های ارائه دهنده خدمت، سود خواهند برد هم مردم  به اطلاعات مورد نیاز خود دست می یابند.

  مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور ادامه داد: نهاد صندوق بعنوان حلقه مکمل صنعت بیمه؛ بعلت خدماتی که طبق قانون بر عهده دارد نماد عدالت اجتماعی نظام اسلامی در کشور است. ما همواره تلاش کردیم اصل شفافیت را در خدمات و فعالیت های خود سرلوحه قرار بدهیم و از این منظر با راه اندازی سامانه یکپارچه هوشمند  الکترونیک، همکاری مستمر با ستاد دیه کشور و قوه قضاییه، در سه سال اخیر فعالیت ما چندین برابر چهل سال فعالیت گذشته این نهاد بوده است.

  وی نمایشگاه فاینکس ۲۰۱۸ را یک فرصت ارزیابی کرد و گفت: فلسفه نمایشگاه ها عرضه اطلاعات و نمایش محصول است. نهادهایی مانند صندوق که خدماتی هستند، در این نمایشگاهها فرصتی برای ارائه اطلاعات، عملکرد و پاسخگویی به مخاطبین را بدست می آورند.

  آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 22 فروردين 1397 ساعت 17:32

  هفته فرهنگی اصفهان در پاریس: هفته فرهنگی اصفهان، حاصل کار جوانان اصفهانی مقیم فرانسه

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان درباره هفته فرهنگی اصفهان در پاریس گفت: این هفته فرهنگی، به شکل ترکیبی برگزار شد و تعدادی از جوانان اصفهانی مقیم فرانسه، شش ماه برای برگزاری آن تلاش کردند.


  به گزارش سمن یار، علیرضا نصر اصفهانی، افزود: این برنامه، با همکاری سفیر ایران در فرانسه، نماینده ایران در یونسکو، نماینده مجلس فرانسه و رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه برگزار می‌شود.

  نصر اصفهانی بیان کرد: این مجموعه برنامه، شامل 37 بخش مختلف در زمینه‌هایی ازجمله قصه‌گویی درباره اصفهان، موسیقی اصفهان، سفرنامه‌خوانی سیاحان، نمایشگاه کتاب، نشست‌های ادبی و نشست‌هایی در دانشگاه سوربن فرانسه است.

  وی اضافه کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد و دولتی در این برنامه نقش مهمی داشتند و برخی افراد که علاقه خاصی به اصفهان دارند و به ارتقای جایگاه اصفهان اهمیت می‌دهند.

  نصر اصفهانی اظهار کرد: در افتتاحیه این هفته فرهنگی، سفیر ایران در فرانسه، قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان، عبدالوهاب سهل‌آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و افراد دیگری حضور داشتند و این افتتاحیه در مجلس فرانسه برگزار شد.

  وی ادامه داد: در این برنامه، فیلمی ساخته صحرا قربانی هم نمایش داده شد که یک ایرانی دورگه است و فیلمی درباره خاطرات سفرش به اصفهان ساخته و در آن، نوعی گزارش تصویری شامل فیلم و عکس از این شهر ارائه داده بود و به آثار تاریخی، زاینده‌رود و ارتباطات و تعاملات اصفهان اشاره‌کرده بود.

  نصر اصفهانی بیان کرد: برنامه‌های زیادی در این هفته فرهنگی برگزار شد و افراد زیادی را درگیر کرد و شهردار اصفهان در برخی بخش‌های آن حضور داشت.

  وی افزود: در دانشگاه سوربن فرانسه هم نشستی با حضور اساتید این دانشگاه درباره اصفهان برگزار شد که دانشکده حقوق این دانشگاه، متولی آن بود.

  نصر اصفهانی بیان کرد: طی این هفته فرهنگی، برنامه‌های هنری زیادی در فضاهای مختلف ارائه شد که در زمینه‌هایی چون موسیقی و فیلم بود و فرانسوی‌ها و ایرانی‌های پاریس، استقبال زیادی از آن کردند.

  وی گفت: علی‌اصغر شاهزیدی هم قرار است در این هفته فرهنگی، کنسرتی برگزار کند و برنامه موسیقی «یاد اصفهان» هم توسط موسیقی‌دان‌های فرانسوی برگزار خواهد شد.

  نصر اصفهانی افزود: در حاشیه این هفته فرهنگی، دیدارهایی هم با مدیران شرکت‌های فعال درزمینهٔ حمل‌ونقل، خدمات شهری، امور فرهنگی و تجهیزات شهری و دولتی داشتیم و مسائل مربوط به تراموا و اتوبوس‌های شهری را بررسی کردیم.

  وی ادامه داد: در این سفر، به بررسی دستاوردهای مدیریتی پاریس در عرصه‌های مختلف نگهداری شهر، فضای سبز و حمل‌ونقل هم خواهیم پرداخت و پاریس‌گردی‌هایی هم برای بررسی مسائل مربوط به مدیریت شهری و آرام‌بخشی به شهر خواهیم داشت.

  نصر اصفهانی بیان کرد: بازدید از آثار تاریخی پاریس، برای بررسی نحوه نگهداری از آن‌ها هم جزء برنامه‌های ما است، همچنین بازدید از مرکز کارآفرینی رکسانا ورزای که یک ایرانی است و در یک ایستگاه قدیمی قطار شهری در پاریس کارآفرینی می‌کند.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 20 فروردين 1397 ساعت 12:23

  صفحه 1 از 4

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: