• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی: مشارکت مردم با یگان های حفاظتی منابع طبیعی افزایش یابد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی با اشاره به گستردگی وظایف و مسئولیت های یگان حفاظت منابع طبیعی گفت: نیازمند افزایش مشارکت مردم در راستای حفاظت از عرصه های طبیعی هستیم.


  به گزارش سمن یار از استان خراسان جنوبی، علیرضا نصرآبادی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی، اظهار کرد: یگان حفاظت یکی از ارکان اصلی سازمان است.

  وی با بیان اینکه نهاد حاکمیتی که بزرگ ترین مسئولیت سازمان است بر عهده یگان حفاظت است، افزود: قاچاق محصولات، چوب، تولید و حمل ذغال به صورت غیر قانونی ومباحث و گرفتاری های حریق از جمله وظایف یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزی داری است.

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به گستردگی وظایف و مسئولیت های یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیز داری، گفت: امروز بیش از پیش نیازمند مشارکت مردم و جامعه مخاطب هستیم.

  وی با بیان اینکه در اجرای وظایف یگان حفاظت منابع طبیعی آموزش پیشگیرانه و هوشمندانه باید داشته باشیم، عنوان کرد: نیروی یگان حفاظت باید اشراف کامل بر عرصه ها داشته باشد و این مهم میسر نمی شود مگر به ساختار سازمانی استاندارد برسیم.

  نصرآبادی با اشاره به اینکه باید تعریف مشخصی برای جایگاه تشکیلاتی یگان حفاظت منابع طبیعی داشته باشیم، بیان کرد: با توجه به اینکه استان خراسان جنوبی سومین استان پهناور در کشور است لذا عرصه های تحت پوشش از نرم استاندارد بالاتر است و نیاز به توجه بیشتری دارد.

  وی با بیان اینکه طی دوسال گذشته در راستای رویکرد تعاملی با جامعه مخاطب نیازمند تغییر نگاه ها بوده ایم که خوشبختانه تا حدی موفق شده ایم، اظهار داشت: سخت گیری یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیز داری به دلیل امکان استقرار و ادامه حیات مردم و همچنین صنایع تولیدی در استان است.

  زاهدی، فرمانده پلیس پیشگیری خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: با اشاره به اینکه در راستای مصوبین شورای عالی امنیت کشور همه سازمان هایی که به وضعیت حفاظتی نیاز دارند باید یگان حفاظت تشکیل دهند، اظهار کرد: اداره کل منابع طبیعی جزء اولین سازمان هایی بود که یگان حفاظت در ذیل آن تشکیل داده شد.

  محمد حسن زاده، فرمانده سابق یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: خوشبختانه طی سال های گذشته دخل و تصرفات در منابع طبیعی کاهش و رفع تصرفات افزایش داشته است.

  وی با بیان اینکه یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی در بحث گشت مراقبت جزء بهترین استان ها در سطح کشور بوده است، افزود: خوشبختانه پرونده صنواتی معوقی نداریم و همه تعیین تکلیف شده است.

  فرمانده سابق یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان جنوبی ادامه داد: استان خراسان جنوبی اولین استان در سطح کشور بوده است که پایلوت پاسگاه منابع طبیعی را اخذ و راه اندازی کرده است.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: