• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  معاون وزیر بهداشت: 890 خیریه در توسعه زیرساخت های درمانی کشور مشارکت دارند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایجاد و توسعه زیرساخت های بهداشتی درمانی کشور توسط 890 خیریه و سازماندهی، آموزش و توانمندسازی مردم با حضور 723 سازمان مردم نهاد سلامت در کشور از مصادیق عینی برنامه های اجتماعی سلامت محور این وزارتخانه است.


  به گزارش سمن یار از استان زنجان، محمد هادی ایازی روز چهارشنبه در اجلاس روسا، معاونین اجتماعی، بهداشتی و مدیران درمان دانشگاه های علوم پزشکی قطب 6 کشور افزود: اجتماعی شدن سلامت با مشارکت مردم و بحث ارتقای سطح سواد سلامتی آحاد مختلف جامعه و همکاری های بین بخشی به مفهوم بهره گیری از ظرفیت های دیگر سازمان ها و دستگاه ها برای پیشبرد برنامه های سلامت امکان پذیر است.

  وی اظهار داشت: عدالت در سلامت به مفهوم کاهش نابرابری ها، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است که برای تحقق آن اقدامات بسیار خوبی در گذشته انجام و در این راستا وظایفی بر عهده این معاونت گذاشته شده است.

  این مسئول ادامه داد: با توجه به سیاستهای سازمان خواربار ملل متحد،(فائو) تما‌می ‌سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌های کاهش فقر غذایی، برنامه بهبود تغذیه و امنیت غذایی هفت استان کم برخوردار با مشارکت مردم و همکاری بین بخشی، برنامه کنترل و کاهش مصرف سموم کشاورزی با مشارکت وزارت کشاورزی از جمله برنامه های سلامت محصولات کشاورزی اعلام شده است.

  وی بیان کرد: در حوزه آموزش و پژوهش نیز آموزش پزشکی جامعه نگر، سواد مداخلات مبتنی بر مشارکت مردم بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و در این راستا اقداماتی در حال انجام است.

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سیاست کلی سلامت و اجتماعی شدن آن، در راستای تحقق رویکرد سلامت همه جانبه و انسان سالم، مسئولیت پذیری، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد و استفاده از ظرفیت نهادها و سازمان‌های فرهنگی، آموزشی است.

  وی ابراز کرد: هدف از ایجاد معاونت اجتماعی، تقویت شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، مشارکت هدفمند و ساختارمند مردم و گروه های مختلف در ارتقای سلامت از طریق ایجاد کانون های سلامت محله محور، توسعه سمن ها، خیریه ها و تشکلهای مردمی است.

  ایازی خاطرنشان کرد: تقویت همکاری های بین بخشی از طریق ایجاد و رصد تفاهم نامه های بین بخشی و ایجاد ساز و کار پایدار برای تعامل بین مردم و بخشها با تشکیل مجمع سلامت از رده محله تا سطح از جمله برنامه هایی است که مورد توجه قرار گرفته است.

  به گفته این مسئول رویکرد اجتماعی باید در پزشکان و در دوره های آموزشی مورد توجه قرار گیرد و این مهم متاسفانه کمرنگ شده است.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: