• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  بیشتر مدیران خوزستانی با سمن ها آشنا نیستند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: نماینده سازمان‌ های مردم نهاد خوزستان گفت: بیش از 99 درصد مدیران دستگاه های اجرایی این استان با سمن ها ناآشنا بوده و با آن ها همکاری ندارند در حالی که این سازمان‌ها حلقه ای بین مردم و دولت هستند و توانایی حل مشکلات و شکاف های بین این دو را دارند.


  به گزارش سمن یار از استان خوزستان، سیروس داوودی شامگاه چهارشنبه در حاشیه نمایشگاه هفته دولت در محل دایمی نمایشگاه بین المللی اهواز اظهار داشت: بسیاری از مسئولان به سمن ها اعتماد ندارند و برخی دیگر نیز با سمن ها ناآشنا و حتی بیگانه هستند در حالی که تعامل بین دستگاه ها و ارگان های اداری استان با سمن ها می تواند بسیاری از مشکلات این سازمان ها را در مواقع بحران حل کند.

  وی افزود: سازمان های مردم نهاد باید معرفی شوند و رسانه ها تعامل بیشتری در این زمینه داشته باشند تا بحث مطالبه گری که مهم ترین مسئله سمن ها است، محقق شود.

  نماینده سازمان‌ های مردم نهاد خوزستان با بیان این که بیشتر سمن ها در بحث آسیب های اجتماعی فعالیت دارند، گفت: محیط زیست، اقتصاد و جامعه سه رکن توسعه پایدار هستند که در این میان، سازمان های مردم نهاد در رکن سوم آن یعنی جامعه توجه دارند.

  وی ادامه داد:600 سازمان ثبت شده در خوزستان وجود دارد که مجوز برخی از سوی استانداری و برخی دیگر از سوی اداره کل ورزش جوانان صادر می شود.

  داوودی یادآور شد: بیش از 400 سمن در خوزستان مجوز استانداری را دارند که در بحث های مختلف از جمله محیط زیست، امور اجتماعی، امور فرهنگی، منابع طبیعی و آسیب های اجتماعی فعالیت داشته و در بحث توانمندسازی، ترک مواد مخدر، آموزش، اشتغال خانواده های حاشیه نشین و بهداشت و سلامت، برگزاری کارگاه های آموزشی فعالیت می کنند.

  وی درخصوص مشکلات سمن های خوزستان عنوان کرد: دولت به فراخور موضوعات مختلف اجتماعی بودجه هایی را تزریق می کند که بخشی از آن از سوی امور اجتماعی استانداری و برخی از سوی ارگان ها در اختیار سمن ها گذاشته می شود ولی مشکلات زمانی ایجاد می شود که برخی ادارات سمن ها را همراهی نمی کنند.

  نماینده سازمان‌ های مردم نهاد خوزستان با اشاره به امضای تفاهم نامه میان وزارت کشور و سازمان امور اداری و استخدامی یادآور شد:با توجه به مواد منشور حقوق شهروندی و همچنین ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، این سازمان ها می توانند برای نظارت بر حقوق شهروندی در نظام اداری، در این حوزه فعالیت کنند.

  وی ادامه داد: برای فعالیت در این حوزه تلاش داریم ابتدا بار علمی سمن ها را بالا ببریم و پس از آن فعالیت سمن ها در این حوزه را پیگیری کنیم.

  نمایشگاه هفته دولت چهارم تا هشتم شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار شد. در این دوره 30 دستگاه اجرائی در قالب 45 غرفه از سازمانها و ادارات مختلف شرکت کرده و به ارائه دستاوردها و فعالیتهای خود پرداختند.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: