• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  54 سمن در کاهش آسیب های اجتماعی همکاری می کنند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی از سال گذشته با 54 تشکل و سازمان مردم نهاد در استان قراردادهایی برای فعالیت هدفمند در این زمینه منعقد شده است.


  به گزارش سمن یار از استان کردستان، فرانک قدسی روز پنجشنبه به مناسبت یکساله شدن فعالیت دولت دوازدهم اظهار داشت: قراردادهای منعقد شده با این تشکل ها در سه محور کلی کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش نشاط اجتماعی و تحول اجتماعی است.

  وی افزود: هدف اصلی ما استفاده از ظرفیت سمن ها است اما سه مورد از این قراردادهای منعقد شده با دستگاه های اجرایی و فراتر از ماموریت و وظایف آنان و در زمینه طلاق، مشاوره قبل از ازدواج و کاهش آسیب اعتیاد بوده است.

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه متناسب با موضوع فعالیت هر تشکل با آنها قراردادهای یکساله بسته شده است، تاکید کرد: براساس این قرارداد هر تشکل متناسب با فعالیت خود در محورهای مورد نظر طرح هایی را ارائه داده و براساس آن فعالیت می کنند.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعدادی از طرح های این تشکل ها رو به اتمام و تعدادی نیز در نیمه راه قرار دارد، یادآور شد: براساس قرارداد منعقد شده اعتباراتی برای این فعالیت ها به تشکل ها اختصاص می یابد که اکنون تعدادی موفق به جذب نشده اند که تلاش می شود هر چه سریعتر آن را گرفته و کارشان را شروع کنند.

  قدسی اضافه کرد: با توجه به اینکه بیشترین مشکلات و آسیب های اجتماعی موجود در استان مربوط به نواحی منفصل شهری و نواحی حاشیه سطح شهر است بنابراین بیشتر فعالیت های پیش بینی شده در این مناطق انجام شده و می شود.

  وی اظهار داشت: هم اکنون 29 متقاضی جدید برای ایجاد تشکل های مردم نهاد با موضوعات مختلف در استان ثبت نام کرده اند که پرونده آنان در دست بررسی و اقدام قرار دارد.

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد استان در 14 حوزه مختلف فعالیت دارند، گفت: سمن ها پل ارتباطی خوبی بین دستگاه ها و مردم هستند و می توانند خواسته های مردم را به گوش مسئولان رسانده و راه حل های مناسب برای آن ارائه کنند.

  وی افزود: در زمینه استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای پیشبرد اهداف و برنامه ها تجربه موفقی کسب کرده ایم و قطعا اگر خود این سمن ها فعالیت ها و برنامه های مختلف را مدیریت کنند سریعتر و بهتر جواب می دهد.

  در حال حاضر 570 سازمان مردم نهاد در سطح استان فعالیت دارد که 211 مورد از این تشکل ها از استانداری و فرمانداری ها مجوز گرفته و مابقی از دستگاه های دیگر همانند بهزیستی، کمیته امداد، نیروی انتظامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شده است.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: