• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت مطرح کرد: فعالیت 875 خیریه سلامت در کشور

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فعالیت ۸۷۵ خیریه حوزه بهداشت و درمان در کشور و ۶۸۰ سمن مرتبط با سلامت خبر داد و گفت: با اقدامات انجام شده، تاکنون گام‌های موثری در این مسیر برداشته شده است.

  به گزارش سمن یار از استان فارس، سید محمد هادی ایازی در این اجلاس یک روزه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اجتماعی شدن سلامت را از اولویت های دولت دوازدهم و وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: در این حوزه با چهار مولفه مشارکت مردمی، سواد سلامت، همکاری بین بخشی و عدالت در سلامت روبرو هستیم.

  وی در خصوص مشارکت مردمی به عنوان اصلی مهم در دستیابی به اهداف اجتماعی شدن سلامت، گفت: هر فردی باید با اصلاح رفتار و سبک زندگی، دغدغه سلامت خود را داشته باشد که فعالیت‌های کانون های سلامت محله و سازمان‌های مردم نهاد سلامت و خیریه‌ها در این حوزه اهمیت می‌یابد.

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به همکاری بین بخشی، به عنوان دیگر اصل مهم در اجتماعی شدن سلامت، تاکید کرد: باید ظرفیت سازمان‌ها و نهادها در مسیر ارتقای سلامت مردم، فعال شود و هم‌اکنون وزارت بهداشت، تعامل با سازمان‌ها در این راستا را با جدیت دنبال می‌کند.

  ایازی از ارتقای سواد سلامت به عنوان دیگر اصل اجتماعی شدن سلامت یاد کرد و با تاکید بر اهمیت پرداختن به این موضوع، ادامه داد: با توسعه آموزش‌های عمومی، به افراد کمک می‌کنیم تا زندگی بهتری را انتخاب کنند و این امر به کمک رسانه‌‌ها، تسریع می‌یابد.

  وی عدالت در سلامت را دیگر مولفه مرتبط با اجتماعی شدن سلامت برشمرد که اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور نیز تلاشی در همین راستا بوده تا زمینه‌های دسترسی به خدمات سلامت، در تمام نقاط کشور توسعه یابد.

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت، اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع را از مصادیق اجتماعی شدن سلامت در حوزه بهداشت دانست و گفت: راه اندازی بیمارستان خیریه پیوند بوعلی سینا در شیراز نیز نمودی از اجرای کارآمد برنامه های اجتماعی سلامت است که مشارکت‌های نیک‌اندیشانه اجتماعی، در مسیر ارتقای سلامت به کار گرفته شده است.

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه از فعالیت ۸۷۵ خیریه حوزه بهداشت و درمان در کشور و ۶۸۰ سمن مرتبط با سلامت خبر داد و افزود: با اقدامات انجام شده، تاکنون گام‌های موثری در این مسیر برداشته شده است.

  ایازی همچنین به گزارشی از سازمان جهانی بهداشت اشاره کرد که راه اندازی معاونت اجتماعی در مجموعه وزارت بهداشت را فرصتی مناسب و قوی برای بهبود تعامل با سازمان های غیردولتی و خیریه و ارتقای سلامت اجتماعی ارزیابی کرده است.

  وی راه اندازی کانون‌های سلامت محله را از اولویت‌های این حوزه برشمرد و از روسا و معاونان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی قطب پنج کشور و همچنین روسای شبکه‌های بهداشت و درمان خواست تا با توسعه همکاری‌های بین بخشی و جلب مشارکت های مردمی، مسیر ارتقای سلامت را هموار سازند.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: