• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  استاندار سمنان: دستگاه‌های اجرایی سمن‌های استان سمنان را به رسمیت بشناسند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندار سمنان بابیان اینکه در این استان بیش از ۴۰۰ سازمان مردم‌نهاد وجود دارد، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان سمن‌ها را به رسمیت بشناسند.


  به گزارش سمن یار از استان سمنان، سیدشهاب‌الدین چاوشی در همایش مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری بابیان اینکه بالغ‌بر ۴۰۰ سازمان مردم‌نهاد در استان وجود دارد، ابراز داشت: سمن‌ها ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه یاری‌رساندن به دولت هستند که اگر جایگاه آن‌ها رسیمت پیداکرده و دستگاه‌های اجرایی با آن‌ها هم‌افزایی بیشتری داشته باشند قادر به حل بسیاری از مشکلات موجود خواهند بود.

  وی بابیان اینکه سمن‌ها می‌توانند در پیشبرد اهداف موردنظر دولت نقش مهمی ایفا کنند، افزود: یکی از مشکلات موجود عدم سامان‌دهی مناسب سمن‌ها است و از سوی دیگر موردحمایت واقع نمی‌شوند لذا ورود آن‌ها به موضوعات تخصصی می‌تواند به ارائه راهکار مناسب برای حل مشکلات موجود منجر شود.

  ناکارآمدی نظام اداری تهدید جدی برای کشور

  استاندار سمنان بابیان اینکه ناکارآمدی نظام اداری می‌تواند تهدید جدی برای کشور باشد، ابراز داشت: دولت در حجم بزرگ نمی‌تواند به همه مشکلات موجود رسیدگی کند لذا باید بدنه خود را کوچک‌تر کند که بهترین ابراز برای این کار سازمان‌های مردم‌نهاد محسوب می‌شوند که هر چه این برون‌سپاری بیشتر باشد توان اجرایی کارها افزون‌تر خواهد شد.

  چاوشی بابیان اینکه باید قدردان سازمان‌های مردم‌نهاد باشیم، تصریح کرد: باهدف کارایی بیشتر این سازمان‌ها مقرر شد تا انجام برخی امور در اختیار آن‌ها قرار گیرد که این مهم در دستور کار دولت قرار دارد لذا تعریف سازوکار درست از سمن‌ها ضروری است.

  وی افزود: استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی به ارتقا عملکرد دستگاه‌های اجرایی منتهی خواهد شد لذا برای نظام اداری دولتی که در حال گسترش است باید نقش حضور سمن‌ها بیشتر دیده شود تا از این طریق بتوان به اهداف موردنظر دست‌یافت لذا با توجه به ازدیاد مؤسسات در وهله نخست باید دستگاه‌های اجرایی حمایت از سمن‌ها را در دستور کار خو قرار دهند و سپس به سمت کوچک‌سازی بدنه دولت با همراهی گروه‌های مردمی پیش رفت.

  انتقاد فرماندار سمنان از عدم همکاری برخی نهادهای دولتی با سمن‌ها

  فرماندار سمنان از عدم همکاری برخی نهادهای دولتی با سمن‌ها انتقاد کرد و گفت: باید زمینه و شرایط همکاری با سازمان‌های مردم نهاد بیش از پیش تسهیل شود.

  به گزارش سمن یار از استان سمنان، سید عباس دانایی در همایش مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد استان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد اظهارداشت: سازمان‌های مردم نهاد بازوان اجرایی دولت بوده و باید شرایط همکاری با آنها تسهیل شود.

  وی بر ضرورت همکاری، تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی با سمن‌ها تأکید کرد و گفت: متأسفانه برخی نهادهای دولتی با سمن‌ها همراهی نمی‌کنند.

  فرماندار سمنان با اشاره به جایگاه مهم سازمان‌های مردم نهاد گفت: دولت باید از همکاری و همراهی مردم در قالب این سازمان‌ها استقبال کند و روند همکاری با آنان را سرعت ببخشد.

  دانایی با بیان اینکه اینکه همکاری و همراهی با سازمان‌های مردم نهاد می‌تواند زمینه توسعه شهر را فراهم کند افزود: سازمان‌های مردم نهاد بدون دریافت هیچ‌گونه حقوق و مزایا فعالیت می‌کنند و بهترین یاری‌رسان برای دولت به شمار می‌روند.

  وی روند اعطای مجوز به سازمان‌های مردم نهاد در استان سمنان را مطلوب ارزیابی کرد و از افزایش 99 درصدی تشکیل سمن‌ها در استان سمنان خبر داد و گفت: در حال حاضر 142 سازمان مردم‌نهاد در سمنان ثبت شده است.

  فرماندار سمنان با اشاره به فعالیت برخی سازمان‌های مردم نهاد سمنان در امور خیریه گفت: 59 سازمان مردم نهاد سمنان در امور خیریه فعالیت می‌کنند.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: