• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  معین: سمن‌ها فضای نشاط و پویایی را در جامعه ایجاد می کنند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه تعداد بالای سمن‌ها منجر به ایجاد فضای نشاط و پویایی در جامعه می‌شود، گفت: مدیریت شهری آماده همراهی و مساعدت با سازمان‌های مردم نهاد است و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.


  به گزارش سمن یار از استان اصفهان، فتح الله معین در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) و تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و روز خانواده با بیان اینکه ما باید سیره ائمه اطهار (ع) را سرلوحه و الگوی زندگی خود قرار دهیم، اظهار کرد: تحکیم بنیان خانواده موضوعی است که در قانون اساسی و همچنین شرع و عرف جامعه به آن تاکید شده و مسئولان در همه بخش‌ها باید به این مهم توجه داشته باشند.

  وی مهم ترین مشکلات فعلی خانواده‌ها را تامین هزینه‌های امرار معاش دانست و افزود: رفع نیازهای خانواده‌ها و در راس آنها نیاز اقتصادی و پس از آن نیازهای اجتماعی و فرهنگی باید در سطح گسترده مورد توجه باشد.

  رییس شورای اسلامی شهر اصفهان به ۲۲ مرداد روز ملی تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نیز اشاره کرد و گفت: سمن‌ها بهترین محل حضور مردم برای تعیین سرنوشت خودشان و بهبود شرایط زندگی است، همه مردم باید بر اساس سلایق و گرایش‌های خود دور هم جمع شوند و تاثیرگذار باشند و مسئولان باید زیرساخت‌های این حضور را فراهم کنند.

  وی با بیان اینکه مسئولان باید از فعالیت سمن‌ها استقبال کنند، تصریح کرد: ممکن است نظر برخی از تشکل‌ها با مسئولان متفاوت باشد اما در استان تشکل‌هایی وجود دارد که در گذر از بحران ها و محدودیت ها به دولت و مسئولان کمک کرده اند.

  معین با بیان اینکه در چند ماه اخیر سمن‌ها در اصفهان برای حفظ درختان و فضای سبز تلاش‌های زیادی انجام دادند، ادامه داد: آبیاری درختان با آب‌های خاکستری از جمله این اقدامات بود که با همکاری شهروندان انجام شد.

  وی ادامه داد: اقدامات گسترده برای کاهش مصرف آب نیز قابل توجه است و مجموعه این اقدامات منجر به کسب رتبه نخست استان اصفهان در حوزه کاهش سرانه مصرف آب می شود.

  رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه باید تا جایی که ممکن است سمن‌ها زیر چتر حمایتی دولت قرار گیرند، اضافه کرد: هر چه قدر سمن‌ها با دولت همراه شوند تاثیرگذاری بیشتری در اجرای اهداف خواهند داشت.

  وی با تاکید بر اینکه تعداد بالای سمن‌ها منجر به ایجاد فضای نشاط و پویایی در جامعه می‌شود، افزود: مدیریت شهری آماده همراهی و مساعدت با سازمان‌های مردم نهاد است و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: