• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی: رسانه و سازمان مردم نهاد دو بازوی توانمند بهزیستی هستند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: رسانه ها و سازمان های مردم نهاد (سمن) دو بازوی توانمند سازمان بهزیستی هستند که با تکیه بر آنها فعالیت هایش را دنبال می کند.


  به گزارش سمن یار از استان خراسان جنوبی، علی عرب نژاد روز سه شنبه به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان خراسان جنوبی اظهار داشت: سازمان بهزیستی در برنامه ششم توسعه متولی سلامت اجتماعی نیز شده است.

  وی گفت: بهزیستی رسالت مهم در بعد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت ها را به عهده دارد.

  مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به وسعت فعالیت های این نهاد گفت: در بعد نظارتی هم از هر گونه انتقاد سازنده رسانه ها استقبال می کنیم و چون این حوزه تخصصی و حساس است باید به طور کارشناسی دنبال شود.

  وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 140 وظیفه به دوش بهزیستی گذاشته شده و در کنار اینها وظایف خاص نیز وجود دارد که در جامعه به چشم نمی آید.

  عرب نژاد با بیان اینکه بهزیستی از قبل تولد و تشکیل خانواده تا زمان مرگ با افراد جامعه سر و کار دارد گفت: مشاوره های خانواده و ژنتیک، فعالیت مهدکودک ها و خدمات سالمندان بخشی از این وظایف سازمانی است.

  وی تصریح کرد: بدون همراهی رسانه ها نظارت بر 300 مهدکودک، خدمات رسانی در عرصه اعتیاد و سایر فعالیت ها برای بهزیستی سخت و دشوار خواهد بود.

  مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه همه مدیران این نهاد پاسخگوی رسانه ها هستند افزود: جامعه تحت حمایت بهزیستی به لحاظ شرایط خاص برای مطالبه گری بیشتر به رسانه ها نیاز دارند.

  وی با تاکید بر اینکه انعکاس مطالب در رسانه ها باید طوری باشد که به جامعه برنخورد گفت: نباید در اخبار به مردم ناامیدی القا شود لذا از انتقال انتقادها به صورت نرم استقبال می کنیم.

  عرب نژاد گفت: شاید در روند انجام وظایف برخی مسایل از چشم دور بماند که رسانه با نگاه و دیدگاه کلان می تواند در رفع این مشکلات ما را یاری کند.

  وی با اشاره به شرایط خراسان جنوبی و کمبود فضاهای تفریحی اظهار داشت: مردم نیاز به آرامش و نشاط دارند و به ویژه در استان باید تلاش کرد که موج منفی به مردم منتقل نشود.

  مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی به انتشار غیرحرفه ای برخی مسایل از سوی رسانه ها اشاره کرد و گفت: نباید در انتقال مطالب یک طرفه به قاضی رفت.

  وی یکی از زمینه هایی که نیاز به اطلاع رسانی بیشتر داد را بحث فرزند خواندگی عنوان کرد و افزود: وظیفه ای که قانون برای بهزیستی مشخص کرده انتخاب بهترین والد برای کودکان بی سرپرست است لذا مردم باید از این موانع قانونی اطلاع پیدا کنند.

  عرب نژاد گفت: از آنجا که واگذاری فرزند به متقاضیان براساس شاخص های متعدد انجام می گیرد، هر شاخصی برای فرد یک امتیاز محسوب می شود.

  در این دیدار صمیمی با حضور رئیس و کارکنان ایرنا خراسان جنوبی، زمینه های همکاری مشترک و تولید محصولات خبری از حوزه بهزیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: