• امروز سه شنبه 26 تیر 1397
 • نشریه سمن یار

  امام جمعه ملایر: حمایت از کالای ایرانی سرلوحه کار سمن ها باشد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: امام جمعه ملایر با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت سمن ها می توانیم حمایت از کالای ایرانی را آسان کرده و در راستای تحقق شعار سال گام برداریم، گفت: سازمان های مردم نهاد باید ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی را سرلوحه کاری خود قرار دهند.


  به گزارش سمن یار از استان همدان، حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز پنجشنبه به مناسبت هفته جوان در جمع سازمان های مردم نهاد شهرستان ملایر، افزود: سازمان های مردم نهاد می توانند در کنار سایر اقشار جامعه برای حمایت از کالای ایرانی طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب، پیشتاز باشند.

  وی حمایت از کالای ایرانی را وظیفه ای مهم برای همه ارکان جامعه دانست و بیان کرد: جوان امروز با داشتن خلق و خوی نبوی کارآمدتر از گذشته است، چراکه خلق و خوی نبوی یک خلق و خوی جامع است.

  حجت الاسلام برقراری ایستادگی در مقابل بیگانگان و دشمنان، امیدوار نکردن دشمن، مهربان بودن، حل مشکل دیگران و سالم سازی فضای زندگی هموطنان را از جمله مصادیق خلق و خوی جامع برای جوانان برشمرد.

  وی تاکید کرد: جوان امروز باید با داشتن اینگونه خلق و خوها خود را برای مبارزه با دشمنان و آبادانی کشور و سرزمین خود آماده کند.

  امام جمعه ملایر وجود سازمان های مردم نهاد را ظرفیتی ویژه در کنار دولت برای انجام امور دانست و گفت: سمن ها باید بنای کار خود را بر حمایت نشدن بگذارند و بدون نیاز به ارگان و نهاد اجرایی، کار خود را به نحو مطلوب و در راه اسلامی خود انجام دهند.

  حجت الاسلام برقراری افزود: بیشترین تلاش سازمان های مردم نهاد باید برای پیشرفت و حل مسائل مربوط به جوانان تلاش باشد و انگیزه خود را در این مسیر از دست ندهند.

  وی بر لزوم استفاده از هنر در اجرای امور توسط سمن ها تاکید و بیان کرد: هنر یکی از ابزارهای مهم انبیای الهی در تبلیغ دین بود که اگر قداست هنر را حفظ کنیم، به واسطه آن می توانیم جامعه ای صالح و آباد داشته باشیم.

  حجت الاسلام برقراری با تاکید بر اینکه برای همه اقشار جامعه حمایت از کالای ایرانی را باید در دستور کار قرار دهند، ادامه داد: در این راستا از هنر می توان درس گرفت و فرهنگ سازی کرد؛ چراکه در کنار این فرهنگ سازی، پیشرفت، توسعه و اشتغال وجود دارد.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، تاسیس سازمان های مردم نهاد را ظرفیتی ویژه برای کمک به دولت دانست و اظهار کرد: سمن ها سازمان های خودجوش و مردمی هستند که برای رفع مشکلات جوانان در زمینه های مختلف تلاش می کنند.

  محمد کاظمی افزود: سازمان های مردم نهاد باید با برنامه ریزی های درست و راهبردی، نسبت به فعالیت های فرهنگی و ورزشی خود در راه اعتلا و پیشرفت جوانان گام بردارند.

  دیگر نماینده مردم ملایر در خانه ملت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه نشاط و شادابی برای جوان است، از سمن ها درخواست کرد: برای نشاط و شادابی نسل جوان، بستر سازی مناسبی را در خور شان جامعه اسلامی ایجاد کنند.

  حجت الاسلام احد آزادیخواه گفت: سازمان های مردم نهاد می توانند با فرهنگ سازی غنی در سطح جامعه، غرب گرایی و اعتیاد را در بین جوانان از ریشه بسوزانند و آنان را به سوی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی سوق دهند.

  وی با بیان اینکه جامعه ما به سمت پیری می رود، تاکید کرد: سازمان های مردم نهادی که در زمینه های ازدواج و ازدواج آسان فعالیت می کنند، با بسترسازی مناسب باید جوانان را به ازدواج تشویق کنند تا شاهد پویایی و رشد جمعیت جوان کشور باشیم.

  رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش های اثرگذار سمن در این شهرستان، از این سازمان های مردم نهاد درخواست کرد: با همکاری و انسجام با یکدیگر نسبت به فرهنگ سازی در حوزه های مختلف شهرستان تلاش کنند.

  غلامحسن اکبری ادامه داد: سمن ها می توانند با فرهنگ سازی در زمینه های مختلف فضای مجازی، مبارزه با مواد مخدر، کاهش آسیب های اجتماعی، جذب جوانان به ورزش، رفع مشکلات جوانان، کارآفرینی و ایجاد اشتغال، بستری مناسب برای جوانان ایجاد کنند.

  وی بیان کرد: تاکنون فعالیت ها و تلاش های سمن ها در این شهرستان بازتاب گسترده و خوبی را برجای گذاشته است و امیدواریم این روند در سال جدید در راستای حمایت از کالای ایرانی تقویت شود.

  به گزارش سمن یار، سال گذشته 26 سمن در شهرستان ملایر مجوز گرفتند و فعالیت خود را در حوزه هایی همچون ازدواج آسان، مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی، گردشگری، کارآفرینی و فضای مجازی آغاز کردند.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: