• امروز جمعه 29 تیر 1397
 • نشریه سمن یار

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل: سازمان‌های مردم‌نهاد نقش ممتازی در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر دارند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل فعالیت سازمان های مردم نهاد را در حوزه صیانت، حمایت، اشتغال و توانمندسازی آسیب‌دیدگان اعتیاد لازم دانست و گفت: اگر با همکاری سمن‌ها، نخبگان، اهل قلم، هنرمندان ورزشکاران آگاهی و اطلاعات مردم را نسبت به اعتیاد ارتقاء دهیم بطور حتم شاهد کاهش این آسیب در جامعه خواهیم بود.


  به گزارش سمن یار از استان اردبیل، علی نواداد در حاشیه هفتمین همایش منطقه‌ای صیانت و گفتمان‌سازی اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر" در جمع خبرنگاران به نقش ویژه سازمان‌های مردم نهاد در بحث پیشگیری از اعتیاد آحاد سالم جامعه و همچنین درمان مبتلایان به اعتیاد اشاره نمود و فعالیت سمن‌ها در حوزه صیانت، حمایت، اشتغال و توانمندسازی آسیب‌دیدگان اعتیاد را لازم و ضروری برشمرد.

  وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این همایش منطقه‌ای در استان که با حضور نمایندگان سمن‌های فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر و از استان‌‌های آذربایجان شرقی، غربی، زنجان، کردستان، گیلان و اردبیل بود، خاطر نشان کرد: اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر نیازمند ورود نخبگان، اساتید علمی و فعالان اجتماعی می‌باشد و سمن‌ها به عنوان پیشگامان این عرصه نقش مهمی در جذب و جلب حمایت مردمی و خیرین و خانواده‌ها دارند.

  رئیس کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هدف از برگزاری این همایش منطقه‌ای را توسعه کارکردهای اجتماعی سازمان های مردم نهاد، افزایش نقش سمن‌ها و گروه‌های مرجع، بسترسازی و گفتمان‌سازی همگانی به منظور بسیج آحاد مردم در کنترل و کاهش تقاضای مواد مخدر و روان‌گردان‌ها برشمرد.

  وی از برگزاری پنل‌های تخصصی جانبی در این همایش یا حضور اساتید دانشگاهی، صاحب‌نظران و مشارکت فعال مدیران سمن‌ها و برپایی غرفه‌های توانمندسازی توسط سمن‌های شمالغرب کشور خبر داد و اظهار امیدواری کرد: اعتیاد به عنوان مهم‌ترین آسیب اجتماعی کشور با مشارکت تمامی افراد جامعه و خانواده‌ها کنترل و کاهش یابد.

  نواداد همچنین گفت: مبارزه با موادمخدر و اعتیاد نیازمند جهاد مردمی است و یک حرکت جهادی نیازمند بستر سازی فرهنگی و اجتماعی است .

  وی تاکید کرد: هدف از همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر ارائه راهکارهای علمی و عملی اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر است تا بتوانیم نقش و جایگاه سازمان‌ها و مراکز دولتی - نحوه جذب و مشارکت گفتمان‌سازی، پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، اجتماعی شدن صیانت و کار آفرینی برای گروه‌های خاص، درمان، کاهش آسیب و حمایت‌های اجتماعی و به زبان دیگر ترویج فرهنگ زندگی سالم تببین کنیم.

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل گفت: اگر بتوانیم با همکاری و مشارکت مسئولین سازمانهای مردم نهاد، نخبگان، اهل قلم، هنرمندان ورزشکاران آگاهی و اطلاعات مردم را نسبت به پیامدهای اعتیاد ارتقاء دهیم بطور حتم شاهد کاهش آسیب اعتیاد در جامعه خواهیم بود.

  وی افزود : اساتید، دانشجویان، هنرمندان، ورزشکاران و خیرین مهمترین و تأثیرگذارترین اقشار جامعه هستند و جایگاه ارزشمندی در جامعه دارند و می توانند نقش تعیین‌کننده‌ای در اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر ایفاء کنند. لذا از آنها انتظار داریم در این راستا اهتمام جدی داشته و از تمامی ظرفیت‌های خود در راستای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه استفاده کنند.

  معاون استاندار و ریاست کمیته توسعه مشارکت های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل، در پایان گفت: این همایش با حضور سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه با اعتیاد شش استان (آذربایجان شرقی آذربایجان غربی، گیلان، زنجان، کردستان، اردبیل) با اهداف اصلی توسعه کارکردهای اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد و افزایش نقش گروه‌ها و نهادهای مختلف مردمی اعم از سمن‌ها گروه های مرجع، صاحب نظران، متخصصین و فعالین اجتماعی و همچنین بستر سازی، گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی همگانی به منظور بسیج آحاد مردم در جهت کنترل و کاهش تقاضای مواد مخدر و روانگردان‌ها در تاریخ 28 فروردین ماه 97 در سالن همایش ولایت اردبیل برگزار شد

  علی نواداد افزود: این همایش با بهره گیری از اعضای اتاق فکر دبیرخانه شورا همچنین استفاده از ظرفیت نخبگان و اساتید دانشگاه ها با ارائه مقالات تخصصی و برگزاری پنل های تخصصی برگزار  شد.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تصریح کرد: نزدیک به 45 مقاله به این همایش ارسال شده بود که به مقاله‌های برتر در مجلات معتبر نمایه خواهند شد و به همه ارائه دهندگان مقاله نیز گواهی همایش داده خواهد شد.

  هفتمین همایش منطقه ای صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر" با حضور مدیران سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر منطقه 3 کشوری توسط دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در محل سالن ولایت سپاه استان برگزار شد.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: