• امروز جمعه 29 تیر 1397
 • نشریه سمن یار

  مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین: استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد برای کاهش آسیب های اجتماعی

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: درصدد هستیم آسیب های اجتماعی را با بهره گرفتن از سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی به حداقل ممکن کاهش دهیم.


  به گزارش سمن یار از استان قزوین، مریم بیدخام در جلسه بررسی عملکرد دستگاه هایی اجرایی به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی استان بیان کرد: اجرای برنامه های پیشگیرانه در خصوص آسیب های اجتماعی ضوری است و در صورت اجرای برنامه های موثر در حوزه پیشگیری، علاوه بر کاهش هزینه ها سلامت اجتماعی، رضایت از زندگی افزایش یافته و نشاط اجتماعی تقویت پیدا می کند.

  وی با اشاره به برخی از برنامه های اجرا شده در حوزه پیشگیری و افزایش نشاط اجتماعی در سطح استان افزود: استفاده از ظرفیت های موجود در جامعه، همکاری دستگاه های اجتماعی و متخصصان از جمله راهکارهایی است که در این برنامه ها باید مد نظر قرار گیرد.

  مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اضافه کرد: انسجام و همکاری های چند جانبه بین دستگاه های اجرایی می تواند زمینه را برای توسعه کمی و کیفی خدمات پیشگیری با رویکردهای اجتماعی اقزایش دهد، البته  در این زمینه نباید از نقش بسیار موثر سازمان های مردم نهاد غافل شد.

  وی اعلام کرد: تمام دستگاه های طرف تفاهم نامه، باید نهایت اهتمام خود را برای اجرای برنامه های ابلاغی انجام دهند، به صورتی که بتوان پس از اتمام برنامه اجرایی و عملیاتی، شاهد کاهش مسائل و انحرافات اجتماعی در سطح استان بود.

  بیدخام تأکید کرد: هرچند که استان قزوین از این حیث هم وضعیت قابل قبولی دارد اما  در هر صورت برآنیم که آسیب های اجتماعی را با بهره گرفتن از سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی به حداقل ممکن کاهش دهیم تا بتوان نشاط و امید اجتماعی را در تمام عرصه ها شاهد باشیم.

  گفتنی است تفاهم نامه های چند جانبه توسط وزارت کشور به 11 دستگاه اجرایی به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی طی چند مرحله ابلاغ شده و انتظار است پس از اتمام برنامه، نتایج و دستاوردهایی قابل ملاحظه ای در حوزه اجتماعی تحصیل شود

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: