• امروز جمعه 29 تیر 1397
 • نشریه سمن یار

  اعتراض فعالین محیط زیست شهرستان خوانسار از عملکرد مدیریت این شهرستان

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: جمعیت همیاران محیط زیست خوانسار در نامه ای به استاندار اصفهان از عملکرد مدیریت این شهرستان گلایه کردند.  به گزارش سمن یار از استان اصفهان، در متن کامل این نامه آمده است:

  استاندار محترم استان اصفهان جناب آقای دکتر محسن مهرعلیزاده

  با سلام و احترام

  به استحضار می رساند جمعیت همیاران محیط زیست خوانسار تشکلی مردمی و شکل گرفته از بین جوانان و فعالان اجتماعی شهرستان خوانسار می باشد که قریب به 16 سال است که به صورت خودجوش اقدام به انجام فعالیتهای محیط زیستی و ارتقای سطح فرهنگ و دانش مردم فرهیخته ی شهرستان خوانسار در این حوزه نموده است.

  یکی از شاخص ترین این فعالیتها که از بدو تشکیل این جمعیت همواره مورد توجه اعضا، کارشناسان و متخصصان این سازمان مردم نهاد بوده است، حفاظت از دشت لاله های واژگون منطقه گلستانکوه در موسم رویش لاله ها، از اردیبهشت تا اواسط خرداد هر سال است.
  لازم به ذکر است که این جمعیت با بهره گیری از توان و تخصص نیروهای جوان و کارشناسان خود، همواره در راستای حفاظت و بهسازی این منطقه اقدامات عملی، آموزشی و فرهنگی قابل توجهی را انجام داده و در طول سالیان متمادی به عنوان یک بازوی توانمند به یاری مدیریت شهرستان در راستای حفظ این ودیعه های ارزشمند الهی شتافته است.

  متأسفانه در سالهای اخیر مدیریت شهرستان عملکرد مطلوبی در راستای صیانت از این منطقه ارزشمند و حفظ محیط زیست بی بدیل آن انجام نداده که به همین دلیل علاوه بر افزوده شدن به مشکلات منطقه گلستانکوه، معضلات زیست محیطی جدیدی را نیز به همراه داشته و شگفت آور آنکه پس از گذشت سالیان دراز از تبدیل شدن این منطقه به یک قطب گردگشگر پذیر در غرب استان، هنوز هم اقدامات و زیرساختهای اصولی و فنی پایدار به منظور ایجاد بستر مناسب حفاظتی و استفاده از ظرفیت های آن در راستای ایجاد گردشگری پایدار انجام نشده است.

  موارد عنوان شده سبب گردیده است که فعالان و دلسوزان محیط زیست خوانسار از مدیریت شهرستان در این حوزه دلسرد شده و آینده ی بسیار فاجعه باری را برای این منطقه متصور باشند که علاوه بر نابودی محیط زیست بی نظیر این منطقه، منجر به از بین رفتن فرصت های شغلی فراوان و تبدیل این منطقه به یکی از کانون های ریزگرد خواهد شد.

  این در حالی است که در چند ماه اخیر نیز شاهد بروز ناملایمتی ها و ایجاد فضای روانی بسیار نامطلوب و مأیوس کننده علیه فعالان اجتماعی شهرستان که اکثر آنها از اعضای این جمعیت می باشند، بوده ایم. که همین امر امید به آینده ی روشن و به تبع آن امید به تقویت فعالیت های مدنی و افزایش مشارکتهای اجتماعی را سلب نموده است.

  لذا با توجه به وجود چنین عملکرد نامطلوب و عدم توجه به نظرات کارشناسی و تخصصی متخصصان مربوطه در جهت حفظ محیط زیست بی بدیل منطقه گلستانکوه و نیز فضایی مأیوس کننده و عدم وجود امنیت اجتماعی و پشتوانه سیاسی و حاکمیتی در جهت تقویت فعالیتهای اجتماعی و فعالان اجتماعی و زیست محیطی شهرستان، به اطلاع می رساند، جمعیت همیاران محیط زیست خوانسار علی رغم میل باطنی، وظیفه ذاتی و اهداف تدوین شده ی خود و نیز فعالیت گسترده 16 سال اخیر خود در منطقه گلستانکوه، تا اطلاع ثانوی هیچ گونه مشارکت و فعالیت داوطلبانه ای در منطقه گلستانکوه نخواهد داشت. بدیهی است انجام هر گونه اقدام داوطلبانه در این منطقه از جانب این جمعیت نمی باشد.

  امید است با درایت و حسن توجه و همچنین اعمال مدیریت صحیح جنابعالی و با اصلاح شرایط نامناسب فعلی، امید از دست رفته و انگیزه سلب شده جوانان و فعالان اجتماعی این شهرستان بازگردد و شاهد توسعه ی جمهوریت به عنوان یکی از ارکان اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین توسعه سیاسی مد نظر دولت محترم تدبیر و امید با جلب مشارکتهای اجتماعی و ایجاد انگیزه به منظور ارتقاء فعالیتهای مدنی باشیم و بتوانیم ضمن توجه و بکارگیری نظرات تخصصی و علمی متخصصان حوزه محیط زیست، نسبت به بهبودی وضعیت منطقه گلستانکوه نیز گامهای اساسی و پایداری برداریم.

  رونوشت:
  جناب آقای علی بختیار نماینده محترم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی
  جناب آقای محمود ابراهیمی مدیرکل محترم اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان
  جناب آقای محمدحسین شاملی مدیرکل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان
  فرماندار شهرستان خوانسار

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: