• امروز جمعه 29 تیر 1397
 • نشریه سمن یار

  مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد باید اجتماع محور شود

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد باید اجتماع محور شود، گفت: بهره‌گیری از سازمان‌های مردم نهاد در آموزش و پیشگیری از اعتیاد تاثر به سزایی دارد.


  به گزارش سمن یار از استان همدان، سید سعید شاهرخی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه اظهار داشت: پیشاپیش روز پاسدار را نیز خدمت کسانی که از این مرز و بوم پاسداری کردند تبریک عرض می‌کنم.

  وی افزود: با رجوع به سخنان امام راحل متوجه می‌بینیم که ایشان همواره تأکید می‌کردند که اگر سپاه نبود کشور ایران نیز نبود ضمن اینکه در مقاطع مختلف نیز نقش واقعی سپاه را در مقایسه با تعبیر امام راحل دیده‌ایم.

  شاهرخی با اشاره به اینکه عملکرد شورای مبارزه با مواد مخدر در استان همدان به‌گونه‌ای است که اثرات مصوبه‌های این شورا در سطح استان ملموس است، گفت: این امر نشان‌دهنده موفق بودن شورای مبارزه با مواد مخدر و عملکرد مطلوب اعضا است اما بایستی افق دید و گام‌ها در این راستا بلندتر باشد.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه در استان همدان با محوریت استاندار و در همراهی و همکاری مدیران اجرایی وحدت، همدلی و همبستگی خوبی ایجاد شده و روزبه‌روز نیز بهتر می‌شود، عنوان کرد: این همدلی و وحدت سبب دوری جستن از حواشی شده و موجب شده است که اقدامات مدیران در استان مؤثر و هدفمند پیش رود.

  شاهرخی با تأکید بر اینکه از سیاست‌های جدی استاندار جلوگیری از ایجاد هرگونه حاشیه و مباحث بیهوده است، تصریح کرد: در استان تمام توان مدیران به کار گرفته‌شده است تا در تمامی عرصه‌ها موفق شویم.

  وی با اشاره به اینکه از جمله موفقیت‌های استان می‌توان به کسب رتبه اول استان همدان در حوزه سرمایه‌گذاری اشاره کرد، تأکید کرد: استان همدان در تحقق سند اشتغال نیز رتبه مطلوبی دارد.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه امنیت موجود در استان از دیگر موفقیت‌های همدان است و شاخص‌های امنیتی گویای این امر است، ابراز کرد: همین امر سبب شده است که در ایجاد امنیت مطلوب مبارزه با مواد مخدر که موضوع مهم و حیاتی است به‌صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد.

  شاهرخی با تأکید بر اینکه اصحاب رسانه نیز در ایجاد آرامش، پیش برد اهداف، ایجاد حساسیت نسبت به آسیب‌های اجتماعی و انتقال مطالب و اخبار در استان بسیار مؤثر بوده‌اند، اظهار داشت: این اقدامات و شرایط مطلوب استان را کافی نمی‌دانیم و باید گام‌ها بلندتر برداشته شود.

  وی با اشاره به اینکه در جلسه آینده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های امسال تشریح شود، افزود: تلاش در حوزه فرهنگی و پیشگیری باید در اولویت مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد و باید به‌گونه‌ای اقدام شود که فردی دچار اعتیاد نشود چرا که در غیر این صورت پس از ابتلا هزینه‌های سنگینی برای درمان صرف می‌شود.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه شرایطی ایجاد شود که برنامه‌های فرهنگی، مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد به امری اجتماعی تبدیل شود، عنوان کرد: بایستی شرایط به‌گونه‌ای شود که هر شهروندی هر کجا که احساس کرد معضل اعتیاد رخنه می‌کند اقدام کند.

  شاهرخی با تأکید بر اینکه رمز موفقیت در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن اجتماعی کردن این مبارزات است، تصریح کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدامات بزرگی نظیر مبارزه با باندهای مواد مخدر توسط پلیس انجام می‌شود.

  وی بیان کرد: از مهم‌ترین اقدامات سال گذشته می‌توان به برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهل از سطح شهر اشاره کرد.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با اشاره به اینکه در حوزه آموزش و پیشگیری از اعتیاد توقع زیادی از اداره کل آموزش‌وپرورش داریم که باید در حوزه آموزش برای دانش‌آموزان، مربیان و اولیا دانش آموزان برنامه‌هایی در نظر داشته باشند، گفت: نقش آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها در برنامه‌های آموزشی سال 97 باید به صورت ویژه در نظر گرفته شود و شورای مبارزه با مواد مخدر نیز باید در هزینه آموزش‌وپرورش را یاری کند.

  شاهرخی با بیان اینکه در اعتیاد و مواد مخدر بیشترین هجمه به سمت جوانان جامعه است که می‌طلبد اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی بیشتر در میان این قشر از جامعه باشد، ابراز کرد: در آموزش و آگاه‌سازی جوانان از آسیب‌های مواد مخدر از روش‌های مختلفی نظیر انیمیشن، فیلم، کلاس، دوره‌های آموزشی و غیره استفاده شود.

  وی با تأکید بر اینکه در حوزه آموزش، مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از مصرف آن بهره‌گیری از سازمان‌های مردم‌نهاد می‌تواند بسیار مؤثر باشد، اظهار داشت: باید تمامی ظرفیت‌های استان در مبارزه با مواد مخدر به کار گرفته شده و وظایف دستگاه‌های مؤثر در این راستا مشخص شود.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: