• امروز جمعه 29 تیر 1397
 • نشریه سمن یار

  سازمان های مردم نهاد جوانان مشارکت اجتماعی را افزایش داده اند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: سازمان های مردم نهاد جوانان در استان اصفهان مشارکت اجتماعی این قشر را در پاسخ به نیازهای استان افزایش داده است.

  به گزارش سمن یار از استان اصفهان، محمد سلطان حسینی در سفر به این شهرستان و افتتاح خانه ورزش در روستاهای این شهرستان اظهارکرد: سال گذشته 24 خانه ورزش روستایی با همکاری دهیاری، بخشداری و هیئت ورزش های بومی و محلی در استان اصفهان افتتاح شد و راه اندازی این مراکز در روستاها برای توسعه ورزش ادامه دارد.

  وی افزود: در چهارسال گذشته بیش از یکصد خانه ورزش روستایی در روستاهای استان اصفهان راه اندازی و بیش از 300 پروژه نیمه تمام به بهره برداری رسید که چهار پروژه بزرگ فرهنگی و ورزشی نیز در سال گذشته آماده شده که با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح می شود.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان ادامه داد: با توسعه فضاهای ورزشی دسترسی به امکانات ورزشی برای مردم آسان تر و برنامه های این بخش نیز رونق و توسعه پیدا می کند و سرانه ورزشی افزایش می یابد.

  وی با اشاره به تاسیس سمن های جوانان در استان اصفهان، خاطرنشان کرد: سمن های جوانان در استان اصفهان طی چهار سال گذشته افزایش داشته و این روند روبه افزایش برای ایجاد زمینه مشارکت جوانان ادامه دارد.

  سلطان حسینی با بیان اینکه حضور جوانان در عرصه های اجتماعی نیاز است، تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد جوانان در استان اصفهان مشارکت اجتماعی این قشر را  در پاسخ به نیازهای استان افزایش داده است.

  وی اضافه کرد: دفتر سمن ها در شهرستان ها و مرکز استان با اعتبارات دولتی در حال انجام است و سمن ها فعالیت های مدیریتی و هماهنگی خود را در این مراکز انجام می دهند که این دفتر در شهرستان تیران و کرون نیز راه اندازی می شود.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه  احداث خانه های جوان در دولت یازدهم به عنوان مکان فرهنگی و تفریحی برای جوانان مصوب شده و بر اساس اولویت بندی جمعیت جوان هر شهرستان احداث این مراکز انجام می شود، گفت: اقدامات اولیه احداث در شهرستان های اصفهان، نجف آباد، کاشان، خمینی شهر، فلاورجان و شهرضا از سال گذشته آغاز و در برخی از شهرستان ها عملیات اجرایی آن ها از امسال آغاز شده است.

  وی اضافه کرد: خانه های جوانان دارای کتابخانه، فضای ورزشی، فضای تفریحی و سالن های اجتماعات برای فعالیت های فرهنگی و جلسات است که فضایی برای اجتماع و حضور جوانان است.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: