• امروز چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
 • نشریه سمن یار

  ارائه خدمات خاص به گروه های محروم پایتخت در هفته سلامت

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سرپرست اداره کل سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در آستانه هفته سلامت (هفته اول اردیبهشت) گفت: امسال با توجه به شعاری که سازمان جهانی بهداشت برای روز جهانی بهداشت در نظر گرفته یعنی «سلامتی، حقی برای همه»، شاهد تغییر رویکرد جدی هستیم.

  به گزارش سمن یار، زینب نصیری با اشاره به گفتمان شهردار تهران مبنی بر «تهران؛ شهر امید، مشارکت و شکوفایی» گفت: ضروری است با تمام ذینفعان حوزه سلامت که به نوعی در این حوزه مشارکت و مطالبه دارند، تعامل داشته باشیم و بعد از اتمام هفته سلامت، نتایج استخراج شده از این تعاملات را در سال جاری پیاده سازی کنیم.

  وی با بیان اینکه از این رو سلسله نشست هایی با اصحاب رسانه در آستانه هفته سلامت برگراز خواهد شد، افزود: چراکه اصحاب رسانه شناخت خوبی نسبت به نیازهای شهری در حوزه سلامت دارند، ضمن اینکه نشست هایی با سازمان های مردم نهاد با محورهای سلامت اجتماعی، روانی و جسمی در شهرتهران برگزار خواهد شد.

  سرپرست اداره کل سلامت شهرداری تهران در خصوص اینکه گروه دیگر ذینفعان بنگاه های اقتصادی هستند که سال هاست در حوزه سلامت ایفای نقش می کنند، اضافه کرد: نشست هایی با واحدهای تابعه شهرداری تهران، استارت آپ های فعال در حوزه سلامت و اساتید دانشگاه برای نقد و بررسی برنامه های راهبردی مدیریت شهری در حوزه سلامت خواهیم داشت.

  نصیری با اشاره به برنامه های دیگر شهرداری تهران در هفته سلامت در سطح مناطق 22 گانه تصریح کرد: در این مناطق 14 مرکز فراموز ویژه کودکان 6 تا 12 سال در نظر گرفته شده که با هدف آموزش کودکان برای پیشگیری از رفتارهای پرخطر در آینده فعالیت می کنند. تلاش می کنیم، فرایندهای استفاده از این مراکز در سطح شهر تهران اصلاح شود.

  وی با تاکید بر اینکه باور اصلی ما این است که کار اصلی در حوزه سلامت را باید به سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت بسپاریم، خاطرنشان کرد: از این رو به تمامی همکاران در مناطق 22 گانه تاکید کردیم در قالب حمایت از این سازمان ها فعالیت کنند تا آنها خدمات و برنامه های خود را در هفته سلامت راحت تر و بدون دغدغه به شهروندان ارائه کنند.

  سرپرست اداره کل سلامت شهرداری تهران ادامه داد: با همکاری شرکت مترو، اتوبوس رانی، سراهای محلات و سازمان میادین میوه و تره بار، فضای هماهنگ شده ای برای فعالیت سازمان های مردم نهاد در هفته سلامت اختصاص خواهد یافت.

  وی خاطرنشان کرد: در تمام 352 محله شهر تهران که خانه های سلامت مستقر هستند، کارگاه ها و برنامه های آموزشی با تاکید بر سلامت اجتماعی برگزار خواهد شد؛ چراکه مهمترین گروه هدف ما در هفته سلامت گروه های محروم و در معرض آسیب و خطر هستند تا بتوانند خدمات خاص دریافت کنند.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: