• امروز چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
 • نشریه سمن یار

  تأکید استاندار ایلام بر توجه به مسائل زیست‌محیطی در اجرای پروژه‌ها

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندار ایلام گفت: هر پروژه‌ای که در استان اجرا می‌شود باید بحث زیست محیطی آن مورد توجه ویژه قرار گیرد.


  به گزارش سمن یار از استان ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در دیدار نوروزی با دبیران سازمان‌های مردم نهاد استان ایلام، افزود: در دولت تدبیر و امید اعتبارات خوبی برای مبارزه با ریزگردها و ایجاد جنگل در مناطق بیابانی مهران و دهلران جذب شده است.

  استاندار ایلام در خصوص نقش مردم در انقلاب و شکل‌گیری آن گفت: عوامل مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی موثر بودند اما بدون اتحاد مردم، این پیروزی ممکن نبود.

  وی وحدت کلمه را یکی از اصول اساسی انقلاب اسلامی دانست که باعث همگرایی شعارها و حرکت‌های مردمی شد و تصریح کرد: در طول انقلاب اسلامی، هر زمانی که مردم را نامحرم دانستیم، و از شعارهای اساسی جمهوری اسلامی فاصله گرفتیم، متضرر شدیم.

  استاندار ایلام استفاده ابزاری از مردم را موجب ایجاد تنش‌های اجتماعی دانست و گفت: افرادی که حتی رأی مردم را نیز بر نمی‌تابند، کسانی هستند که در پیروزی انقلاب و زمان حضرت امام(ره) هیچ نقشی نداشتند.

  وی ادامه داد: این افراد پس از رحلت امام(ره) به مردم نهیب می‌زدند و وقتی دولتی مخالف نظر آنان بود مردم را تحریک می‌کردند که مردم چرا قیمت تخم مرغ و نان گران شده است؟ در حالی که وقتی تورم کنترل شد و زیر ۱۰ درصد بود، می‌گفتند وضع خیلی خراب است و اگر فردی که مخالف نظر آنان باشد و بحث قانون اساسی و اصل ۵۷ این قانون را مطرح کند او را مرتد می‌دانند.

  سلیمانی دشتکی با بیان این‌که برخی در مقابل دولت‌های مختلف مواضع متناقضی دارند، تصریح کرد: ما همه اعضای یک خانواده، یک انقلاب، دارای یک نظام و رهبر و تابع جمهوری اسلامی ایران هستیم و همه باید تلاش کنیم که این نظام موفق شود چرا که این نظام بر پایه هزاران شهید و جانباز بنا شده است.

  استاندار ایلام نظر رهبری مبنی بر شرکت مخالفان و موافقان نظام در انتخابات را نتیجه توجه نظام به نظرات مردم دانست و گفت: سخنان رهبری فصل‌الخطاب است و ایشان بارها تأکید کردند مطلبی که از قول من نقل می‌شود باید از طریق دفتر و یا خودم باشد، زیرا سخنگو ندارم.

  وی با بیان این‌که پایه نظام ما مردم، اساس کار اتکال به خداوند متعال و پذیرش رهبری و اصل کشور ما بر پایه قانون اساسی است، اظهار کرد: جایگاه کشور به خاطر خون‌های پاک شهیدان آن قدر رفیع است که در تمام معادلات جهانی نقش دارد و زیر بار فشارها و حرف زور نمی‌رویم.

  سلیمانی دشتکی جایگاه رهبری در قانون اساسی را فصل‌الخطاب دانست و گفت: از ابتدای انقلاب افرادی بودند که مخالف حضور مردم در صحنه بودند اما قانون اساسی و رهبری انقلاب اجازه عرض اندام به این افراد را نخواهند داد .

  استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش، هدف از سفرهای شهرستانی را شنیدن حرف مردم در شهرستان‌های مختلف دانست و گفت: با مدیرانی که به تشکل‌های مردم نهاد اعتقاد نداشته باشند، برخورد می‌کنم، چون طبق قاعده دولت، سمن‌ها را همراه خود می دانیم و با نظرات آنها هم سو هستیم .

  وی با بیان این‌که اعتبارات خوبی برای ریزگردها و ایجاد جنگل در مناطق مهران و دهلران جذب شده است، گفت: هر پروژه‌ای که در استان اجرا شود باید بحث زیست محیطی آن مورد توجه قرار گیرد.

  سلیمانی با توصیه به رعایت الگوهای مصرف آب در استان در سال جاری اظهار کرد: در بحث بارندگی ۱۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش داریم و باید در خصوص مصارف آب دقت لازم را داشته باشیم .

  استاندار ایلام یادآور شد: باید به گونه‌ای عمل شود که تا جایی که قانون اجازه دهد فعالیت‌های زیست محیطی را به سمن‌های تخصصی واگذار کنیم.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: