• امروز چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
 • نشریه سمن یار

  استاندار کردستان: سازمان‌های مردم ‌نهاد برای نوروز فرهنگ‌سازی کنند/نظم و اداره مراسم نوروزی به سمن‌ها سپرده شود

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندار کردستان گفت: فرهنگ‌سازی و تامین امنیت نوروز باید به گروه‌های مردم‌نهاد سپرده شود و سمن‌ها با طرح‌های خلاقانه، نظم و کنترل مراسم نوروزی در کردستان را اداره کنند.


  به گزارش سمن یار از استان کردستان، بهمن مرادنیا گفت:‌ نوروز برای تمامی مردم کردستان یک فرصت فرهنگی و اقتصادی است که ضمن معرفی فرهنگ غنی کردستان، منافع مادی حاصل از درآمدهای گردشگری را بتوانند برای خود و منطقه جذب کنند.

  وی گفت: این امر نیازمند فرهنگ‌سازی صحیح و تقویت زیرساخت‌های پذیرایی از گردشگران است که بخشی از آن وظیفه دولت و نهادهای متولی و بخشی دیگر به عملکرد مردم مربوط می‌شود.

  مرادنیا افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر کردستان به عنوان منطقه‌ای جذاب از نظر گردشگری و ایران‌گردی شناخته شده و بسیاری از مردم ایران و گردشگران خارجی نیز مشتاق سفر به کردستان هستند و این به عملکرد و روحیه خوب مردم مهربان و مهمان‌نواز کردستان در سال‌های اخیر و شناخت مفاهیم و اهمیت جذب گردشگر بازمی‌گردد.

  استاندار کردستان گفت: ما معتقد به کم کردن دخالت دولت در بسیاری از امور و سپاردن آن به دست خود مردم هستیم و فرهنگ‌سازی و تامین امنیت نوروز نیز از مباحثی است که معتقدیم مردم بهتر از هر نیرویی می‌توانند آن را به خوبی اجرا و اداره کنند.

  وی افزود: در این زمینه از تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد، فرهنگیان، هنرمندان، ریش‌سفیدان و عقلا و شخصیت‌های شناخته شده کردستان دعوت می‌کنیم که برگزاری نوروزی باشکوه و بانشاط و در شأن مردم کردستان را بر عهده بگیرند و برای پاسداشت و سلامت و امنیت آن فرهنگ‌سازی و تلاش کنند.

  مرادنیا گفت: مردم خودشان بهتر می‌دانند که برخی ضدفرهنگ‌ها مانند همین نارنجک انداختن و انفجار مربوط به آیین‌های کردستان نیست و ضدفرهنگ‌هایی وارداتی است که جز ایجاد خسارت مادی و روانی و خدشه‌دار کردن چهره فرهنگی کردستان چیزی ندارد. این وظیفه گروه‌های مردمی و رسانه‌هاست که در این راه و حذف این ضدفرهنگ و جایگزین کردن آن با حرکت‌های ثمربخش و خلاقانه و در راستای منافع عمومی اقدام و روشنگری کنند.

  وی تاکید کرد: ما به عنوان مدیریت اجرایی دولت و خدمتگزار مردم بر این عقیده هستیم که باید نظم و کنترل و اداره مراسم نوروزی به سمن‌ها و گروه‌های مردمی سپرده شده و آنها مطابق با منافع مردم و منطقه در شهرها و روستاهای مختلف استان و با طرح‌های ابتکاری و خلاقانه و با نگاه تکریم مهمانان و گردشگران و نمایش چهره‌ای فاخر از کردستان اقدام نمایند.

  استاندار کردستان گفت: در این راه، دولت و ارگان‌های دولتی همچنان که یادآوری شده همراه مردم و حامی مردم و پشتیبان گروه‌های مردم‌نهاد خواهند بود تا ان‌شاءالله نوروزی شایسته، باشکوه و درخورنام کردستان به عنوان استانی فرهنگی داشته باشیم.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: