• امروز چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
 • نشریه سمن یار

  رئیس هیئت‌مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها: همکاری وزارت راه با NGOها مثال‌زدنی است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رئیس هیئت‌مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با بیان اینکه همکاری وزارت راه‌وشهرسازی و نهادهای تابعه با NGOها در این دوره مثال‌زدنی بود، گفت: حساس شدن مردم به موضوع ایمنی خروجی تلاش های وزارت راه‌وشهرسازی و مشارکت دادن مردم در بحث ایمنی است.


  به گزارش سمن یار، محمد بخارایی به تشریح وضعیت ایمنی‌ حمل‌ونقل در چند سال اخیر پرداخت و گفت: همکاری دستگاه‌های اجرایی با NGOها و مشارکت دادن سازمان‌های مردم‌نهاد در تصمیم‌گیری این دوره بسیار طلایی بوده است.

  وی با بیان اینکه همکاری وزارت راه‌وشهرسازی و نهادهای تابعه با NGOها در این دوره مثال‌زدنی بود، گفت: همه اعتقاد داریم که در شرایط فعلی دستیابی به ایمنی نیازمند عزم ملی است بدین معنی که بدانیم مشارکت، حق ملی است و برای همه کاربران جاده‌ای، رانندگان، خانواده‌ها و برای اقتصاد کشور یک امر ضروری است.

  بخارایی گفت: اگر حمل‌ونقل بستر توسعه اقتصادی باشد ایمنی مهم‌ترین شاخصه آن است و بدون مشارکت و هم‌افزایی امکان رسیدن به ایمنی غیرممکن است.

  رئیس هیئت‌مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با بیان اینکه همه باید خواهان حمل‌ونقل بدون حادثه، ارزان و روان باشیم گفت: این کار بدون مشارکت عمومی انجام‌شدنی نیست و مشارکت عمومی هم به معنای دعوت از آحاد جامعه و مسؤولان و دست‌اندرکاران است.

  وی با بیان اینکه در این دوره توانستیم ظرفیت‌های فعلی را به کار بگیریم و در همین راستا 24 دفتر استانی جمعیت ایمنی راه‌ها در استان‌های مختلف بازگشایی شد گفت: این مهم بدون همکاری و مشارکت وزارت راه‌وشهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و پلیس راهور، شدنی نبود.

  به گفته وی اکنون علاوه بر خانواده‌های قشر درگیر در اقصی نقاط کشور مردم هم خواهان ایمنی شده‌اند و روی ایمنی حساس شدند و این حساسیت را مرهون حمایت‌های وزیر و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هستیم.

  بخارایی به سیر نزولی کاهش سوانح رانندگی اشاره کرد و گفت: کارهای مختلفی را طی این مدت انجام داده‌ایم که به حضور منطقی پلیس در شبکه راه‌ها، نصب دوربین‌های کنترل سرعت، تجهیز پایگاه‌های ایمنی، اورژانس و توسعه راه‌ها و آموزش و فرهنگ‌سازی از طریق  NGOهای مختلف می‌توان اشاره کرد.

  وی هم‌چنین با اشاره به نگاه وزیر راه‌وشهرسازی به مقوله ایمنی ادامه داد: همکاری معنوی ایشان و مدیران وی و حضور آن‌ها در مجامع عمومی و مردمی و  مراسم یادبود سوانح قربانیان و جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای و هم‌چنین در افتتاحیه دفاتر جمعیت ایمنی راه‌ها بسیار اثرگذار بوده است.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: