• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  مسعودی: سلبریتی‌ها تحت نظارت سازمان‌های مردمی به جمع‌آوری کمک مالی برای مردم زلزله‌زده بپردازند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در بهبود وضعیت مردم زلزله‌زده کرمانشاه باید از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کرد، گفت: بهتر است سلبریتی‌ها از سازمان‌های مردم نهاد در جهت جمع‌آوری کمک‌های مالی حمایت کنند.

   

  اصغر مسعودی

  به گزارش سمن یار، اصغر مسعودی با اشاره به اقدامات اخیر برخی افراد چهره و معروف در جمع‌آوری کمک‌های مالی برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: اگرچه برای ساماندهی وضعیت مردم زلزله‌زده باید همه مردم در کنار هم اقدامات لازم را انجام دهند اما بهتر است این اقدامات تحت نظر سازمان‌های دولتی یا مردم نهاد صورت گیرد نه آنکه رأسا اقدام کنند.

  نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی افزود: در بهبود وضعیت مردم زلزله‌زده کرمانشاه باید از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کرد چراکه بخش دولتی توانایی ساماندهی این موضوع را ندارد.

  وی بیان کرد: سلبریتی‌ها می‌توانند نقش واسطه را داشته باشند یعنی با همکاری نهادهای مردمی کمک‌های مردم را جمع‌آوری کنند تا تخصیص این اعتبارات توسط افراد متخصص و متعهد انجام گیرد چرا که از یک سو از هدررفت این اعتبارات جلوگیری می‌شود و از سوی دیگر افراد سودجو نمی‌توانند از این مبالغ برای راه‌های نادرست استفاده کنند.

  مسعودی اظهار کرد: اگرچه جمع‌آوری پول برای مردم زلزله زده توسط سلبریتی‌ها، هنرمندان و ورزشکاران امری قابل احترام است اما باید در نحوه اجرای این فعالیت تجدید نظر شود چرا که عملکرد این سلبریتی‌ها نظارت‌پذیر نیست و نمی‌توان از آنها انتظار ارائه عملکرد را داشت.

  وی با بیان اینکه باید محل مصرف اعتباراتی که برای مردم زلزله‌زده جمع شده مشخص شود، ادامه داد: شفاف‌سازی در این امر بسیار اهمیت دارد و باید تمام کمک‌ها در چارچوب قانون و با نظارت انجام شود بهتر است هنرمندان و ورزشکاران به تنهایی اقدامی در این زمینه انجام ندهند بلکه با محبوبیت خود مردم را به کمک به سازمان‌های مردمی ترغیب کنند.

  مسعودی در ادامه تاکید کرد: جمع‌آوری کمک توسط سلبریتی‌ها بدون نظارت انجام می‌گیرد و همین عامل از یک سو باعث دلسردی نهادهای مردمی از فعالیت در این زمینه و از سوی دیگر تخصیص این اعتبارت در محل‌های نامناسب می‌شود چرا که این افراد تخصص و تجربه کافی برای فعالیت در ساماندهی مردم را ندارند.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: فرهنگ‌سازی یکی از اقدامات ضروری برای افزایش مشارکت مردم در کمک به سازمان‌های مردم نهاد است بهتر است افراد کمک‌های مالی خود را به نهادهای مردمی تحویل دهند تا به درستی و در محل نیاز مصرف شود؛ البته نهادهای مردمی نیز باید بتوانند با عملکرد مناسب اعتماد مردم را جلب کنند.

   

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: