• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  عضو هیئت مدیره بنیاد علوی: سازمان های مردم نهاد نقش پررنگی در حوزه محرومیت زدایی داشته اند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

   

  سمن یار نیوز: معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی گفت: عمده جهت گیری دستگاه هایی مانند بنیاد علوی و سایر نهادها کمک به معیشت پایدار است که مردم بتوانند درحد استاندارد زندگیشان را اداره بکنند.


   

  به گزارش سمن یار، احمد حاج علیزاده، عضو هیئت مدیره و معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی، در خصوص توسعه، پیشرفت و آبادانی در جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی در حوزه محرومیت زدایی، اظهار کرد: نهادهایی که زیر مجموعه دفتر مقام معظم رهبری هستند عمدتا در بحث محرومیت زدایی و یا رفع محرومیت فعالیت می کنند.

  وی با بیان اینکه بنیاد علوی زیرمجموعه بنیاد مستضعفان است، افزود: بخش عمده ای از فعالیت های اقتصادی بنیاد مستضعفان در جهت رفع محرومیت در موسسه بنیاد علوی هزینه می شود، لذا کلیه کارهایی که در قالب محرومیت زدایی و خدمات حمایتی است در این بنیاد انجام می شود.

  عضو هیئت مدیره و معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی گفت: استاندارهای زندگی نسبت به تعاریفی که ما از فقر و محرومیت در اوایل انقلاب و حتی یک دهه پیش داشتیم تغییر پیدا کرده و برمبنای این تحولات نقشه فقر تهیه شده که در این نقشه تمامی مسائل مربوط به زندگی استاندارد به تفکیک نقاط شهری و روستایی تعریف شده است.

  حاج علیزاده ادامه داد: در بخش های زیرساختی، ارتباطی و خدمات اقدامات بسیار زیادی در حوزه محرومیت زدایی و توانمندسازی انجام شده، اما بنده معتقد هستم متناسب با اینها در حوزه تامین درآمد و معیشت شاید به اندازه این امور اقدامی صورت نگرفته باشد.

  عضو هیئت مدیره و معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی تصریح کرد: در حال حاضر عمده جهت گیری دستگاه هایی مانند بنیاد علوی و سایر نهادها کمک به معیشت پایدار است که مردم بتوانند درآمدی داشته باشند و درحد استاندارد زندگیشان را اداره بکنند.

  وی توضیح داد: بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی در طول این ۴ دهه سازمان های مردم نهاد نقش بسیار پررنگی در حوزه محرومیت زدایی داشته اند و فعالیت های مختلفی در حوزه محرومیت زدایی در مناطق محروم در بخش های مختلف از جمله آموزشی، بهداشتی و زیرساختی انجام داده اند.

  حاج علیزاده اظهار کرد: اقداماتی که بنیاد علوی در راستای محرومیت زدایی در کشور انجام داده در حوزه بهداشت و سلامت، کمک به احداث بیمارستان ها بوده و در بخش آموزش، پرداخت تسهیلات به دانشجویان مناطق محروم بوده است و ارتقای سطح تحصیلی در نقاط مختلف کشور را داریم که حدود ۶۰ هزار نفر دانش آموز در این طرح تحت پوشش قرار دارند.

  عضو هیئت مدیره و معاون امور توانمند سازی و خدمات اجتماعی بنیاد علوی تاکید کرد: امیدوارم با همکاری تمامی دستگاه ها اعم از دستگاه های دولتی و نهادهایی که در حوزه محرومیت زدایی فعالیت می کنند بتوانیم سطح معیشت مردم را به ویژه در نقاط محروم به سطحی برسانیم که از استانداردهای یک زندگی معمولی بهره مند شوند.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: