• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  ادعای تغییر کاربری خانه نیما یوشیج تکذیب شد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: شهردار منطقه یک در واکنش به ادعای پیشنهاد صدور مجوز سفره خانه به خانه نیما یوشیج از سوی شهردار منطقه گفت: جلسه با مالک در زمانی برگزار شد که ملک از ثبت ملی خارج شده بود.


  به گزارش سمن یار، حبیب الله تاجیک اسماعیلی با رد ادعای وکیل خانواده شریف نیا مبنی بر صدور جواز سفره خانه به خانه نیما یوشیج از سوی شهرداری منطقه یک اظهار کرد: تاکنون یک جلسه با حضور حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران، وکیل مالکان و چند تن دیگر برگزار شده است. با توجه به حضور افراد مختلف حرف هایی که در این جلسه مطرح شد قابل انکار نیست و به هیچ عنوان صحبتی در خصوص صدور مجوز سفره خانه مطرح نشد.

  وی افزود: در آن شرایط که خانه از ثبت ملی خارج شد حرف ما این بود که ملک را به هر نحوی باید خریداری کرد. یک پیشنهاد، خرید ملک از سوی شهرداری تهران و پیشنهاد دیگر خرید خانه از سوی سازمان های مرم نهاد بود. در نهایت هم اعلام شد یکی از سازمان های مردم نهاد پیشنهاد خرید خانه را داده است.

  شهردار منطقه یک در پاسخ به این سوال که شهرداری تهران تا چه اندازه موضوع خرید خانه نیما یوشیج را پیگیری می کند، تصریح کرد: آقای نجفی برای تهیه گزارش از ملک گروهی را مشخص کردند و گزارشی برای ایشان ارسال شد. در نهایت خرید خانه نیما یوشیج به تصمیم شورا و شهردار تهران بر می گردد.

  تاجیک اسماعیلی تصریح کرد: برای خرید این خانه باید به موضوعاتی توجه کرد؛ به طور مثال از آن جا که مساحت بنا کم است تبدیل آن به خانه موزه توجیه ندارد. اگر در اختیار سازمان ها قرار بگیرد به احتمال بسیارزیاد تبدیل به رستوران و کافی شاپ می شود که باز هم منطقی نیست.

  وی در پایان در پاسخ به سوالی درباره برآورد اولیه از قیمت ملک گفت: بر اساس نظر کارشناسان، قیمت خانه نیما یوشیج حدود ۵ میلیارد تومان است اما وکیل مالکان ارزش ملک را 13 میلیارد تومان اعلام کرد که رقم غیرمتعارفی است.

  مسجدی داماد وکیل خانواده “شریف نیا” در گفت و گو با رسانه ها با بیان اینکه ما درخواست داریم که میراث فرهنگی و شهرداری دست از سرمان بردارند و یا حق ما را بدهند،‌ مدعی شده: «اخیرا جلسه‌ای در منطقه یک برگزار شد و به ما گفتند که به شما مجوز سفره خانه می‌دهیم، اما ما که سفره خانه نمی‌خواهیم و باید بگویم شهرداری و میراث حق ما را بدهند و ما سند ملک را دو دستی تقدیم آنها خواهیم کرد. نه اینکه به ما بگویند کوتاه بیایید تا ما جواز فلان جا را به شما بدهیم

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: