• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  علی اکبر کریمی نماینده مجلس شورای اسلامی خبر داد؛ طلب 140هزار میلیاردی تامین اجتماعی از دولت به تدریج پرداخت می شود

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: علی اکبر کریمی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تامین اجتماعی یک سرمایه بزرگ ملی است که خدمات ارزنده‌ای را به بخش‌ عظیمی از مردم ارائه می‌دهد.


  به گزارش سمن یار، علی‌اکبر کریمی اظهار کرد: تامین اجتماعی نهاد عمومی غیردولتی محسوب می‌شود، اما با این وجود، دولت و مجلس نسبت به سرنوشت این سازمان مسئول هستند. امروز با توجه به طلب 140 هزار میلیاردی این ارگان از دولت، یکی از سیاست‌هایی که در مجلس شورای اسلامی پیگیری شده، کاهش تدریجی این بدهی است.

  وی بیان کرد: در قانون برنامه ششم دولت موظف شد که هر ساله بخشی از این بدهی را پرداخت کند، اما در لایحه بودجه سال 97 دولت بخشی از این بدهی‌ها که معادل 500 هزار میلیارد ریال است را در قالب وجوه نقد، اوراق و واگذاری‌های حق‌الامتیاز به سازمان‌ها پرداخت می‌کند، در این راستا واگذاری بخشی از سواحل جنوبی کشور به سازمان تامین اجتماعی برای احداث مجموعه‌های عظیم پایانه های نفتی، پتروشیمی و امتیاز واگذاری به سایر شرکت‌ها، زمینه‌ساز تعدیل و تسویه بدهی‌ها شد.

  تامین اجتماعی

  کریمی بیان کرد: تامین اجتماعی یک سرمایه ملی و امانت بزرگ بین‌نسلی است که باید حفظ و حراست شود. همچنین باید شرایط رشد و بالندگی سرمایه‌های این سازمان برای نسل‌های آینده در نظر گرفته شود تا تامین اجتماعی بتواند جوابگوی انبوه تعهدات خود نسبت به افراد تحت شمول خود باشد.

  وی عنوان کرد: ایجاد تعادل بین منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی یک رسالت بزرگ و ضرورت قطعی است و همه مسئولان باید به این مهم بها دهند.

  کریمی افزود: بیش از 70 درصد جمعیت استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و امیدواریم روز به روز شاهد ارتقا خدمات درمانی در این حوزه باشیم. همچنین در پیگری‌های مستمر موضوع تسریع طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) مورد توجه قرار گرفته است.

  دیگر نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: اراده مجلس بر این مبناست که مشکلات انباشته شده از سال‌های گذشته تامین اجتماعی را به نحوی مدیریت کند. با توجه به اینکه منابع کشور محدود است، انحرافات طرح تحول سلامت و عدم مدیریت، سبب ایجاد مشکلات فعلی در این سازمان شد؛ در همین راستا راهکارهایی در مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع مشکلات سازمان و پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی مدنظر قرار گرفته است.

  مقدسی افزود: چنانچه منابع جدید در اختیار تامین اجتماعی قرار گیرد، باید بدرستی مدیریت شود که با انجام این مهم می‌توان به آینده تامین اجتماعی امیدوار بود.

  وی ادامه داد: حوزه تامین اجتماعی برای دولت و مجلس اهمیت دارد و نمایندگان مجلس به دنبال راهکارهایی برای تسویه مابقی بدهی‌های دولت به این سازمان هستند.

  مقدسی بیان کرد: امسال قدم مثبتی در راستای تسویه بدهی‌های دولت برداشته شد، سعی و تلاش بر این اینست که برای بازنشستگان گام‌های بهتری برداشته شود و حوزه تامین اجتماعی در این راستا چابک‌تر باشد.

  وی ادامه داد: حدود 47 درصد جمعیت استان در اراک، خنداب و کمیجان هستند، بر همین اساس باید اختصاص منابع بر اساس جمعیت باشد.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: