• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  لازمه تحکیم پایه های نظام، پشتیبانی از احزاب سیاسی و رسانه های آزاد است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: وزیر ورزش و جوانان گفت: از گسترش فعالیت های احزاب سیاسی، رسانه های آزاد و سازمان های مردم نهاد پشتیبانی می کنیم چرا که معتقدیم اینها لازمه تحکیم پایه ها و بنیان های نظام جمهوری اسلامی هستند.


  به گزارش سمن یار از استان زنجان، مسعود سلطانی فر شامگاه پنجشنبه در دیدار با روسا، نایب رئیسان، هیات ها و قهرمانان ورزشی و سازمان های مردم نهاد استان زنجان با تبریک فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: ملت قهرمان ایران در 39 سال گذشته با عزت، اقتدار و سربلندی از حاکمیت ملی و نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کردند و برگ زرینی را در تاریخ سیاسی رقم زدند.

  وی با بیان اینکه افتخارات زیادی در صحنه های مختلف داشتیم، اظهارکرد: این مسائل با قضاوت نسل های آینده مواجه و با غرور و عزت یاد می شوند.

  وزیر ورزش و جوانان گفت: طی سال های اخیر بعد از دوره ای تحریم های کمرشکن در مدت 30 ماهه موفق شدیم در رویایی سیاسی با 6 قدرت جهان برجام را به عنوان دستاورد این مذاکرات در جهت حفظ حقوق هسته ای و لغو تحریم ها داشته باشیم.

  سلطانی فر ابراز امیدواری کرد، مسیر توسعه و سازندگی، عزت، رضایت و رفاه ملت را طی کرده و موجب رضایتمندی مردم شویم.

  وی، به شاخص های پیشرفت ایران درحوزه ورزش قبل از انقلاب و بعد از آن اشاره کرد و یادآورشد: بزرگترین رویداد ورزشی دنیا و مسابقات المپیکی است که هر چهار سال یک بار برگزار می شود و 10 هزار ورزشکار شاخص در رشته های مختلف کسب سهمیه می کنند و مسابقات انتخاباتی به شمار می رود و دارای مراحلی سخت است.

  وزیر ورزش و جوانان گفت: طی برگزاری بازی های المپیک در 16 دوره شرکت کردیم در المپیک 1900 حضوری کمرنگی داشتیم اما حضور جدی در 8 دوره قبل و 8 دوره بعد از انقلاب داشتیم.

  سلطانی فر ادامه داد: در این 16 دوره، 18 مدال طلا 21 نقره و 29 برنز توسط قهرمانان ایران در رشته های کشتی، وزنه برداری، تکواندو و تک مدال پرتاب دیسک دو و میدانی در 2012 لندن کسب شد.

  به گفته وی، از 18 طلا چهار مدال قبل انقلاب و 14 مدال دیگر نیز بعد از انقلاب در المپیک کسب شده است.

  وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه افتخارات تیمی، انفرادی بعد از انقلاب قابل مقایسه با قبل از آن نیست، اعلام کرد: با بهره برداری از 161 طرح ورزشی شامل ورزشگاه ها، سالن ها و زمین های چمن و استخرها در هشتمین روز از دهه فجر امسال 341 هزار مترمربع به فضاهای ورزشی کشور اضافه شد.

  سلطانی فر تاکید کرد: شاخص عملکرد نظام گذشته در بخش ورزش مجموعه آزادی با پنج سالن و تاسیسات جنبی آن است.

  وی افزود: استادیوم 75 هزار نفری، استادیوم 70 هزار نفری تبریز، استادیوم پارس شیراز، استادیوم 50 هزار نفری اهواز، 2 استادیوم بزرگ در مشهد و استادیوم 15 هزار نفری در 20 مرکز استان ساخته شده که زنجان نیز از این مراکز استان هاست که طی سال آینده استادیوم 15 هزار نفری آن به بهره برداری خواهد رسید.

  وزیر ورزش و جوانان گفت: هزاران هزار سالن و استخر ساخته شده که در حال حاضر برای اجرای پروژه های ورزشی از شهرها به روستاها می رویم.

  سلطانی فر اعلام کرد: حجم ساخت وسازها و فضاهای ورزشی که بعد از انقلاب ساخته شده 6 برابر قبل از انقلاب است و این جدای از فضاهای ورزشی دستگاه های اجرایی است.

  وی یادآورشد: کارنامه نظام جمهوری اسلامی در بخش توسعه زیرساخت ها، مدال آوری و کسب عناوین در رویدادهای مهم بین المللی شامل بازی های آسیایی، مسابقات جهانی و المپیک روشن است.

  وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: اما باید وجود این افتخارات باید بیشتر تلاش کنیم و در المپیک 2020 توکیو علاوه بر چهار رشته کشتی، وزنه برداری، تکواندو و پرتاب دیسک، در سه رشته جدید ورزشی نیز کسب مدال کرده و با فراهم کردن زمینه استعدادها در میادین بین المللی بدرخشیم.

  سلطانی فر با بیان اینکه در کشور منکر وجود ضعف ها نیستیم، اظهارکرد: موضوع اشتغال از مشکلات جدی کشور محسوب می شود و عزم و اراده مجموعه دولت معطوف به این مهم است تا پایان دولت تدبیر و امید به نحو مطلوبی معضل این رفع شود.

  وزیر ورزش و جوانان، از تخصیص 12 هزار میلیار تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال روستاییان با سود کمتر خبر داد و افزود: همه استان ها در این تسهیلات سهیم هستند تا زمینه اشتغال جوانان در روستاها فراهم شود.

  سلطانی فر اظهارکرد: هماهنگی و وحدت بین مسئولان و مردم موجب می شود مشکلات استان زنجان مرتفع و دستاوردهای قابل توجهی را در آینده داشته باشیم.

  وی تاکید کرد: همه تلاش و رویکرد دولت و دستگاه های اجرایی در جهت حل مشکلات جوانان است.

  سلطانی فر، اشتغال، مسکن، تحصیل و اوقات فراغت را از مهمترین مشکلات احصا شده جوانان برشمرد و گفت: دولت ایجاد حدود 800 هزار تا یک میلیون شغل برای اشتغال جوانان تعهد کرده است.

  وی یادآورشد: علاوه تسهیلات اعطایی بانک مسکن با 160 و 140 میلیون تومان در شهرهای بزرگ و کوچک، رئیس جمهوری در هشتیمن روز از دهه فجر عملیات اجرایی طرح ملی باز آفرینی شهری را آغاز کرد.

  وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اساس این طرح آن است که با چند هدف بتوانیم در چارچوب برنامه مشخص، بافت فرسوده شهری و مرکزی را بازسازی کنیم.

  سلطانی فر با بیان اینکه کشوری زلزله خیز هستیم، افزود: در بافتهای فرسوده در حوادث بیشترین خسارت را داریم، باید بتوانیم با حمایت سیستم بانکی، حمایت دولت و همکاری مردم و تسهیلات ارزان قیمتی که در اختیار مردم قرار داده می شود، زمینه بازسازی در این مناطق را فراهم کنیم.

  وی خاطرنشان کرد: بناست بخش عمده ای از مسکن که در بخش فرسوده نوسازی می شود به زوج های جوان و مسکن اولی ها با سود 6 درصد اختصاص یابد.

  به گفته سلطانی فر، با این اقدام امکانات خوبی در بافتهای نوسازی شده ایجاد و در حوادث غیرمترقبه کمترین آسیب وارد می شود، جوانان صاحب مسکن شده و بازار و صنعت آن نیز رونق می گیرد.

  وزیر ورزش و جوانان از ساماندهی 2 هزار سازمان مردم نهاد در کشور خبرداد و افزود: این میزان به پنج هزار سمن در پایان دولت دوازدهم می رسد.

  در این نشست تعدادی از ورزشکاران و فعالان سازمان های مردم نهاد مشکلات خود را بیان کردند.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: