• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  برگزاری جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهادفعال در مدیریت بحران/ تقاضای چهار میلیارد تومانی وزارت کشور از سازمان برنامه و بودجه تاسیس شبکه هماهنگی و آموزش و توانمند سازی برای سمن‌ها در مدیریت بحران

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی با تاکید بر اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد باید در مواقع بحرانی در کنار نهادهای دولتی فعال شوند گفت: هدف از برگزاری این کارگروه جلب مشارکت و توانمندسازی تشکل‌های مردمی برای کمک آسیب دیدگان و نهادهای مسوول در مواقع بحران است.


  به گزارش سمن یار، اکبری در دومین جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم‌ نهاد فعال در زمینه مدیریت بحران با اشاره به اینکه امسال بحث بحران به دلیلی حوادث مثل زلزله، آلودگی هوا، برف و سایر مسایل بیشتر مطرح شده است اظهار کرد: برآیند نظرات صاحب‌نظران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی این است که امکان پاسخگویی به مشکلات ناشی از بلایای طبیعی صرفا توسط نهادهای دولتی وجود ندارد و بنابراین باید سازمان‌های مردم‌نهاد حتما فعال شوند.

  وی در ادامه افزود: مشارکت سمن‌ها در مدیریت بحران می بایست با  هماهنگی، آموزش و توانمندی صورت پذیرد.  بنابراین توانمندسازی و آموزش تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در زمینه مدیریت بحران بسیار مهم است و هدف این کارگروه هم توانمدسازی این تشکل‌های مردمی برای کمک به آسیب دیدگان در مواقع بحران است. امیدواریم شاهد فعالیت حساب شده و دقیق سازمان‌های مردم‌نهاد باشیم.

  معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی بیان کرد: کارگروه‌های استانی نیز در برخی استان‌ها فعال شده‌اند و اگر کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهادفعال در مدیریت بحران فعال شود، کارگروه‌های استانی هم فعال می‌شوند.

  در ادامه عابدینی مدیریت طرح و برنامه معاونت مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی  با اشاره به ساختار جدید کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهادفعال در مدیریت بحران و ابلاغ آن توسط وزیر کشور گفت: سازماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد برا ایفای نقش در مواقع بحران و توانمندسازی و آموزش این سازمان‌ها دو دستور کار این جلسه است. همچنین مصوبات جلسه قبل برای ریاست سازمان مدیریت بحران فرستاده شده است.

  ملک‌زاده دبیر کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم‌نهاد مدیریت بحران کشور نیز با اشاره به اینکه سمن‌ها تاکنون به صورت انفرادی در بحران‌ها ایفای نقش کرده‌اند خاطرنشان کرد: برای همین حمایت از تاسیس شبکه هماهنگی را در همه استان‌ها برای سازماندهی سمن‌ها در دستور کار قرار گرفته است. در همین راستا چارت تشکیلاتی کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهادفعال در مدیریت بحران با تاکید بر فعالیت مستقل و پایدار تشکلها طراحی شده
  است.

  در ادامه این کارگروه حسنی مدیرکل هماهنگی تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان مدیرت بحران با بیان اینکه در 31 استان، 31 کارگروه فعال و تخصصی تشکل‌های مردم نهاد فعال در زمینه بحران داریم بیان کرد: در سال جاری 550 تشکل مردم‌نهاد در سراسر کشور در نشست‌ها، همایش‌ها،دوره‌ها و کارگاه‌ها شرکت کرده‌اند.

  وی افزود: وزارت کشوراز سازمان برنامه و بودجه تقاضای چهار میلیارد تومان اعتبار برای سمن‌ها کرده است که باید پیگیری کنیم تا این بودجه تخصیص یابد.

  حسنی در پایان گفت: من پیشنهاد می کنم که در زمینه مقابله با بحران از مشارکت بانوان و خانواده‌ها و اقلیت‌های دینی و مذهبی هم استفاده شود.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: