• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  برگزاری جشنواره ملی حقوق کودک در سال آینده همزمان با روز جهانی کودک

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از برگزاری جشنواره ملی حقوق کودک در سال آینده همزمان با روز جهانی کودک، خبر داد.


  به گزارش سمن یار، محمود عباسی گفت: یکی از اهدافی که ما در سفرهای استانی در زمینه حقوق کودک دنبال می‌کنیم، آشنایی با چالش‌ها و مشکلاتی است که مراجع متناظر استانی کنوانسیون حقوق کودک دارند. از دو سال قبل این مراجع متناظر در استان‌ها را ایجاد کردیم و دفاتر بانوان و زنان استانداری، تولیت و مرجعیت متناظر حقوق کودک  دراستان‌ها را برعهده دارند. ما نیز به عنوان مرجع سیاستگذاری، هماهنگی، برنامه ریزی، نظارت و پایش بر حقوق کودک، مسایل و مشکلات آن‌ها را رصد می‌کنیم و برای فایق آمدن بر مشکلاتی که در استان‌های مختلف با آن مواجه هستیم چاره اندیشی می‌کنیم.

  وی افزود: یکی از کارهای دیگری که در دستور کارمان است، توجه بیشتر به تشکل های مردم نهاد و سازمان های مردم نهاد در عرصه حقوق کودک است که انرا ساماندهی می کنیم البته تلاشی باید برای هماهنگی بیشتر بین این سازمان‌های مردم نهاد و جلوگیری از موازی‌کاری‌های آن‌ها و خط دادن و در میان گذاشتن مسایل و مشکلات کودکان در جامعه صورت گیرد.

  وی تصریح کرد: ما اعتقاد راسخ داریم بهترین مرجع برای رسیدگی به حوزه حقوق کودک در جامعه، مردم و نهادهای برآمده از متن آن‌ها هستند که ما باید این ظرفیت بسیار مهم و اساسی در جامعه را  به رسمیت بشناسیم و از آن حمایت کنیم و کمک کنیم زیرا آینده روشن کودکان در دست این بزرگواران و مردم است.

  دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تاکید کرد: به منظور تشویش و ترغیب فعالان عرصه حقوق کودک، سال آینده همزمان با روز جهانی کودک، جشنواره ملی حقوق کودک را برگزار می‌کنیم.  در این جشنواره فیلم، کتاب، انیمیشین، پایان‌نامه‌ها و آرای برتر قضایی و دستگاه های فعال در حوزه حقوق کودک و نهادها و تشکل‌های مردم نهاد در حوزه حقوق کودک مشارکت ددارند و از برگزیدگان آن با ارایه تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جوایز ویژه تقدیم به عمل می‌آید که این حرکت موجب گسترش فعالیت کسانی می شود که در حوزه حقوق کودک کار می‌کنند.

  وی درباره اقدامات این معاونت در وزارت دادگستری گفت:  در حوزه حقوق بشر و حقوق شهروندی یکی از کارهای مهمی که ما از ابتدای تشکیل این معاونت آن را دنبال کردیم، موضوع آموزش و ترویج حقوق شهروندی در دستگاه‌های اجرایی و بستر اجتماع بوده است که با همکاری و هماهنگی مراکز فعال در این زمینه ها آنرا دنبال می‌کنیم.

  وی افزود: ما معتقدیم حقوق شهروندی و مبارزه با فساد با همدیگر همپوشی دارند و هر گاه حقوق شهروندی در جامعه نهادینه شود، نقطه مقابلش دوری از فساد است و به طور کلی حقوق شهروندی نقش و تاثیر بسزایی می تواند در پیشگیری و کنترل فساد در جامعه داشته باشد.

  معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری گفت: ما سعی کردیم با همکاری دستگاه ها و نهادهای فعال در این حوزه مباحث و موضوعات چالشی مربوط به حوزه شهروندی را شناسایی کنیم و  در بستر اجتماع هم با به صحنه آوردن نهادهای عمومی و مدنی شوراهای اسلامی، شهرداری ها و کانون های وکلا تلاش می کنیم که نهادینه کردن حقوق شهروندی در جامعه را ترویج و آموزش دهیم.

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: