• امروز سه شنبه 1 خرداد 1397
 • نشریه سمن یار

  اخبار اجتماعی سمن یار

  استاندار چهارمحال و بختیاری: نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری افزایش یابد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری افزایش یابد.


  به گزارش سمن یار از استان چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی شامگاه یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری افزایش یابد، اظهار داشت: کمپ های ترک اعتیاد باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد ک و تلاش شود که استاندارد ها در این کمپ های ترک اعتیاد رعایت شود.

  وی بیان کرد: مواد مخدر و اعتیاد یکی از مهمترین مشکلات در سطح جامعه به شمار می رود که بسیاری از افراد جامعه را در گیر خود کرده است.

  استاندار چهارمحال و بختیاری بیان گرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی جامعه ناشی از اعتیاد  است و باید تلاش شود که آمار اعتیاد در جامعه کاهش یابد.

  وی تصریح کرد: بسیاری از جوانان و خانواده ها از زیان های مصرف مواد مخدر بی اطلاع هستند و باید تلاش شود که زیان های مصرف مواد مخدر در جامعه اطلاع رسانی شود.

  بهره گیری از سازمان های مردم نهاد برای مبارزه با مواد مخدر در جامعه ضروری است

  وی تاکید کرد: بهره گیری از سازمان های مردم نهاد برای مبارزه با مواد مخدر در جامعه ضروری است.

  وی بیان کرد: سمن ها سازمان های مردمی هستند و نقش مهمی در حل مشکلات جامعه از جمله اعتیاد دارند.

  استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در بخش مواد مخدر پیشگیری مهمتر از درمان است و باید در این زمینه فرهنگ سازی انجام شود.

  ترویج فرهنگ ورزش در جامعه زمینه ساز کمرنگ شدن اعتیاد در جامعه است

  مدیر کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری نیز در این زمینه اظهار داشت:  بهره گیری از سازمان های مردم نهاد برای مبارزه با مواد مخدر نتایج بسیار ارزشمندی در سطح استان داشته است.

  حمید کریمی بیان کرد: اعتماد به سازمان های مردن نهاد برای مبارزه با مواد مخدر ضروری است و باید از مشارکت مردم برای مبارزه با مواد مخدر بهره گرفت.

  مدیر کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: توسعه ورزش در سطج جامعه یکی از مهمترین راهکارها برای جلوگیری از گرایش جوانان به سمت اعتیاد دارد.

  وی بیان کرد: در چهارمحال و بختیاری در سالجاری ۱۰۰ خانه ورزش روستایی افتتاح شد که این مهم نقش مهمی در تریج فرهنگ ورزش در استان دارد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 10:09

  معاون استاندار لرستان مطرح کرد؛ مسابقات ورزشی محلات احیاء شود/ ایجاد نشاط نیاز به جریان سازی دارد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تأکید بر اینکه برگزاری مسابقات ورزشی در سطح محلات و روستاها باید احیاء شود، گفت: ایجاد نشاط در جامعه نیاز به جریان سازی دارد.


  به گزارش سمن یار از استان لرستان، حبیب الله خجسته پور در جلسه توسعه مشارکت های سازمان های مردم نهاد با اشاره به اینکه امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب است و بارها اعلام شده در این سال نباید همه برنامه های بانشاط و شادی آفرین را مختص دهه فجر قرار دهیم، کل سال برای ما یادآور پیروزی انقلاب سال ۵۷ است و کل سال باید شادی و نشاط باشد، اظهار داشت: پیرامون علل و موانع سر راه شاد بودن و بانشاط بودن مباحثی مطرح شد اما باید بررسی شود که چه کنیم از ظرفیت های موجود برای بسط شادی و نشاط در جامعه استفاده کنیم.

  ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه با اجرای برنامه های ورزش همگانی

  وی با بیان اینکه در اینکه موسیقی مهم ترین ظرفیت استان است شکی نیست اما تنها ترین ظرفیت ما نیست، تصریح کرد: موسیقی ظرفیت مهمی است که می توانیم در کنارش سایر ظرفیت ها را به کار بگیریم، مسائل ورزش همگانی، پیاده روی خانوادگی و ... برنامه هایی هستند که علاوه بر اینکه سلامت مردم را تامین می کنند به نوعی ایجاد فضای شادی و نشاط نیز می کنند.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه خانواده هایی که در برنامه های ورزش همگانی شرکت می کنند عمدتا خانواده های سرزنده و شاد و بانشاطی هستند، افزود: علاوه بر برنامه های مقطعی در حوزه توسعه ورزش همگانی، باید جریان سازی کنیم، در سطح روستاها مسابقاتی را شروع کنیم از دل روستاها و بعد در دهستان، بخش، شهرستان و استان استمرار یابند.

  خجسته پور با اشاره به اینکه چنین برنامه های ورزشی و مفرحی حداقل هفت تا هشت ماه طول می کشند و مختص یک مقطع خاص نیستند،  ادامه داد: در سطح محلات می توانیم چنین مسابقاتی را در قالب لیگ داشته باشیم.

  بازگشت هدفمند به برنامه های ورزشی محله محور داشته باشیم

  وی با بیان اینکه قبلا مردم خودشان متولی بودند و شاهد برگزاری مسابقات فوتبال بین محلات بودیم، تصریح کرد: امروزه که دستگاه ها هم پای کار آمده اند نتوانسته ایم این کار را کنیم، باید بازگشت هدفمند به برنامه های گذشته داشته باشیم، نبود همین برنامه مفرح در سطح محلات شادی و نشاط را از جوانان و نوجوانان ما گرفته است؛ جوانان ما به سمت استعمال «گل» می روند تا لحظه ای شاد شوند چون آن شادی ها و بساط سنتی را از دست داده اند.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه سالن های ورزشی به خوبی تجهیز شده اند اما تنها کارمندان پس از ساعت کاری خود در آن ها حضور می یابند و ورزش می کنند، چرا جوانان ما در این حوزه ها نیستند، اظهار داشت: آموزش و پرورش،  ورزش و جوانان و سمن ها باید در این بخش ها جریان سازی کنند.

  خجسته پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم استفاده از برنامه های طنز برای شادی بخشیدن به جامعه گفت: متاسفانه برنامه های طنز استان یک مقدار به سمت لودگی می روند و آن طنز فاخری که باید پیام اخلاقی داشته باشد را کمتر می بینیم، این برنامه ها بازتولید برنامه های دهه ۶۰ یا ۷۰ هستند و جوابگوی نیاز امروز ما نیستند.

  وی یادآور شد: لازم است در این زمینه کار شود، کیفیت بخشی به برنامه های فرهنگی مهم است.

  ضرورت صیانت از بهبودیافتگان از اعتیاد

  معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم حمایت از بهبودیافتگان از اعتیاد تاکید کرد و اظهار داشت: خیلی از کسانی که با زحمت اعتیاد خود را ترک می کنند، دو تا سه ماه بعد دوباره وارد این وادی می شوند، مشخص می شود که ما از بهبود یافتگان صیانت نکرده ایم.

  خجسته پور با بیان اینکه برای صیانت اول خانواده موثر است دوم جامعه و نهادها تصریح کرد: باید بررسی شود که آیا علت اعتیاد شخص را رفع کرده ایم یا سرجایش است؟ اگر مشکل فرد بیکاری است آیا مشکل او را حل کرده ایم یا خیر؟

  وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین و موسسات در تربیت افراد جامعه اظهار داشت: اگر توجه ما به سمت تربیت انسان نباشد ساختمانی که برای مدرسه می سازیم دردی دوا نمی کند.

  معاون استاندار لرستان با بیان اینکه خیرین حوزه سلامت و مدرسه ساز را دعوت کنید و به صورت اغنایی صحبت شود، اول دانش آموزان را صیانت کنیم بعد برای آن ها ساختمان بسازیم، تصریح کرد: بدون مدرسه می شود آموزش داد اما بدون مخاطب نمی شود آموزش داد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 09:40

  مدیرکل زندان‌های استان سمنان خبر داد: ۱۳۵ زندانی جرائم غیر عمد در استان سمنان چشم انتظار جشن گل‌ریزان

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان گفت: در واپسین روز اردیبهشت‌ماه۹۷ جشن گل‌ریزان ویژه زندانیان جرائم غیر عمد و دیه در سمنان برگزار می‌شود.


  به گزارش سمن یار از استان سمنان، محمود باهنر در نشست خبری به مناسبت اعلام برنامه‌های جشن گل‌ریزان در سراسر استان سمنان، بیان کرد: این مراسم در سمنان هم‌زمان با سی و یکمین روز از اردیبهشت‌ماه ۹۷ به میزبانی باغ شهر برگزار و طی آن مردم نیک‌اندیش مرکز استان به کمک زندانیان جرائم غیر عمد و دیه می‌آیند.

  وی افزود: مراسم گل‌ریزان ویژه این زندانیان در شاهرود روز هفتم خردادماه در کانون شهید بهشتی، در دامغان ۲۰ خردادماه به میزبانی تالار جوان و در گرمسار نهم خردادماه در سالن فرهنگیان خانه معلم برگزار می‌شود تا مردم نیک‌اندیش سراسر استان به کمک ۱۳۵ زندانی جرائم غیر عمد نقدی بیایند.

  مدیرکل زندان‌های استان سمنان بابیان اینکه در سال گذشته ۲۸۱ میلیون تومان در آئین جشن گل‌ریزان استان جمع شد که در مقایسه با سال پیش از آن ۷۰ میلیون تومان رشد داشت.

  باهنر همچنین خواستار همراهی سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌های فعال در سراسر استان برای حضور در جشن گل‌ریزان شد و تأکید کرد: حضور این نهادها می‌تواند به مشارکت بیشتر مردمی منجر شود.

  وی همچنین از حضور سه زندانی بانو در خصوص جرائم غیر عمد در بین زندانیان سال ۹۷ خبر داد و افزود: امیدواریم موجبات آزادی این سه بانو نیز در ماه ضیافت الهی فراهم شود تا به آغوش خانواده‌شان بازگردند.

  در انتهای این مراسم که با حضور اعضای انجمن حمایت از زندانیان استان سمنان برگزار شد، مدیرکل اقدامات تأمینی سازمان زندان‌های کشور در حکمی محمدعلی شاهورانی را به عنوان مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سمنان منصوب کرد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 09:35

  استاندارخوزستان بر برخورد علمی و کارشناسی با مسائل علوم انسانی تاکید کرد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندارخوزستان بر برخورد علمی و کارشناسی با مسائل علوم انسانی تاکید کرد و گفت: علوم انسانی از پیچیده ترین مسائل است به همین منظور با مسائل اجتماعی باید تاجایی که امکان دارد اجتماعی برخورد شود.


  به گزارش سمن یار از استان خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای اجتماعی استان اظهارکرد: اهمیت شورای اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و تاکید رهبری در برگزاری منظم و حضور ایشان در جلسات این شورا نشان دهنده اهمیت آن است.

  وی افزود: در جامعه با مسائلی مواجه هستیم که ضریب خطر و هشداری دارد، به همین علت لازم است همه اعضای شورای اجتماعی در این زمینه اهتمام بورزند.

  شریعتی با تاکید بر مداومت در برنامه ریزی و با برنامه پیش رفتن بیان کرد: اجرای طرح آینده پژوهی کشور در استان تحولات آتی را پیش بینی می کند که برای کنترل آسیب های اجتماعی و بهبود شرایط موجود خیلی خوب است.

  وی با بیان اینکه به سازمان های مردم نهاد بیشتر بها داده شود تصریح کرد: با کاهش نقش دولت نقش مردم در کاهش آسیب های اجتماعی بیشتر می شود و نهادهای فرهنگی، اجتماعی و دینی ظرفیت های مردمی هستند که در امر پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی خیلی کمک می کنند.

  استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: فرمانداران باید شورای اجتماعی شهرستان های خود را فعال تر کنند و بر دستگاههای اجراکننده مصوبات این شورا نظارت داشته باشند و گزارشات عملکرد شهرستان را در شورای اجتماعی استان ارائه دهند.

  شریعتی درباره ایجاد نشاط در جامعه عنوان کرد: هفته های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان ها جهت ایجاد نشاط برگزار شود و در این زمینه سازمان های مردم نهاد ظرفیت بسیار خوبی برای انجام این کار هستند.

  وی با اعلام خبر ایجاد تالار گفت گوی مدیران و جوانان در صدا و سیما گفت: مقرر شد تالار گفت گوی مدیران و جوانان در صدا و سیمای استان راه اندازی شود و مدیران در این تالار باید پاسخگوی جوان باشند تا فضای تبادل نظر ایجاد شود. بنده پیشنهاد دادم به عنوان اولین مدیر در تالار حضور پیدا کنم.

  شریعتی افزود: ایجاد تالار گفت گو فرصت مناسبی است که جوانان بدون واسطه نظرات خود را به مدیران بگویند؛این کار برای تعاملات دولت و مردم و تلاش جهت شفافیت و صداقت است.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 09:32

  مسیرهای تأمین دارو در صورت تحریم احتمالی مشخص شد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مسیرهای موازی برای تامین دارو در صورت تحریم های احتمالی پس از خروج آمریکا از برجام در نظر گرفته شده است.


  به گزارش سمن یار، کیانوش جهانپور افزود: این سازمان با استفاده از ظرفیت های موجود در فضای بین المللی اعم از موسسه ها و سازمان های مردم نهاد بین المللی و برخی کشورها، مسیرهای موازی را برای تامین داروی خارجی در صورت ایجاد شرایط تحریمی در نظر گرفته است.

  وی با تاکید بر اینکه جای نگرانی چندانی برای تامین دارو در کشور وجود ندارد، افزود: این مسیرها به گونه ای پیش بینی شده است تا در صورت تحمیل تحریم ها، غافلگیر نشویم و کمبود حادی در کشور بوجود نیاید.

  سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: بر حسب ظاهر و آنچه بر روی کاغذ نوشته می شود، دارو، تجهیزات پزشکی و غذا نباید هدف تحریم ها قرار گیرد اما بدلیل اینکه ملت ها و افزایش آلام آنها هدف تحریم هاست هر تحریمی به طور غیر مستقیم بویژه بدلیل تراکنش های مالی بر روی سلامت عمومی جامعه تاثیر می گذارد.

  جهانپور افزود: ما همواره بدبینانه ترین شرایط احتمالی را برای تامین دارو در نظر می گیریم تا در صورت وقوع چنین وضعیتی غافلگیر نشویم.

  وی با اشاره به اقدام های انجام شده در حمایت از تولید داخل در صنایع داروسازی نیز گفت: در زمان حاضر 96 درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود.

  به گفته وی، چهار درصد دیگر داروی مورد نیاز کشور که از خارج وارد می شود بیشتر شامل داروهای نادر یا جدید بدون مشابه داخلی و داروهای بیماری های خاص و صعب العلاج است.

  جهانپور وضعیت فعلی بازار داروی کشور را آرام خواند و گفت: پیش بینی می شود که این بازار در آینده نیز آرام باشد.

  وی اضافه کرد: توان تولیدی کارخانه های داروسازی کشور به اندازه ای است که می تواند جمعیت 200 میلیون نفری را پوشش دهد.

  جهانپور با تاکید بر اینکه کمبود دارو با 'کمبود برند خاص از یک داروی خاص' تفاوت دارد، گفت: ممکن است بیماری به دلیل توصیه پزشک یا تمایل شخصی خود خواهان برند خاصی از دارو باشد در حالیکه نمونه مشابه داخلی یا خارجی آن موجود است و این به معنای کمبود دارو نیست.

  به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو ،بر اساس برنامه ششم توسعه نباید بیش از 10 درصد بازار داروی کشور به واردات داروهایی که تولید مشابه داخلی دارند، اختصاص یابد.

  جهانپور خاطرنشان کرد: در پنج سال گذشته کشور با کمبود 350 قلم دارو مواجه بود که بدلیل اقدام های حمایتی انجام شده بویژه در قالب طرح تحول نظام سلامت اکنون این رقم به 50 تا 60 قلم کاهش یافته است.

  وی با بیان اینکه این کمبود داروها مقطعی است، تصریح کرد: کمبود دارو به صورت مقطعی در همه کشورها وجود دارد.

  سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره قیمت دارو نیز توضیح داد: قیمت و قیمت گذاری داروها بر اساس روال گذشته صورت می گیرد و تغییر خاصی در آن بوجود نیامده است.

  جهانپور با بیان اینکه قیمت داروها توسط کمیسیون قیمت گذاری سازمان غذا و داروی کشور، تعیین می شود، گفت: قیمت دارو حداکثر تا سقف نرخ تورم سالانه و با توجه به شرایطی مانند مصالح عمومی و قیمت مواد اولیه افزایش می یابد.

  به گفته وی، با نظام و ضوابط جدید قیمت گذاری سازمان غذا و دارو، ممکن است قیمت برخی از برندهای خارجی و وارداتی کاهش یابد.

  وی از مردم خواست در صورتیکه تصور می کنند دارویی را گران تر از قیمت واقعی خریداری کرده اند آن را به شماره تلفن 190 گزارش کنند.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 09:28

  با مشارکت و همفکری کارکنان کارآمد و پویا صورت گرفت: تدوین نخستین سند راهبردی مهارت استانها توسط فنی و حرفه ای استان

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: اولین همایش هم اندیشی برنامه ریزی تعاملی سال ۱۳۹۷ مدیران کل ستادی و استانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اهم فعالیت ها و برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان تبیین شد. مهارت آموزی و اشتغال – ارائه آموزش های مهارتی متناسب با نیازهای حاشیه شهر با استفاده از ظرفیت جوامع محلی و موسسات مردم نهاد که منجر به تولید و اشتغال در استان شده است.


  به گزارش سمن یار از استان سیستان و بلوچستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان وبلوچستان، شهریاری، معاون مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان در اولین همایش هم اندیشی برنامه ریزی تعاملی سال ۱۳۹۷ مدیران کل ستادی و استانی این سازمان که به میزبانی استان اصفهان از بیست و دوم تا بیست و سوم اردیبهشت ماه جاری برگزارشد اهم برنامه‌های سال ۱۳۹۷ در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای استان را تبیین کرد.

  وی فعالیت‌ها و برنامه‌های سال ۱۳۹۷ در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان را ارائه آموزش‌های مهارتی به صورت محلی محور، پیش بینی سهم آموزش به نسبت بخش‌های مختلف استان در راستای تحقق عدالت اجتماعی در قالب برنامه ۵ ساله، ارتقای توانمندی‌های مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای با توجه نیاز‌های جدید آموزشی استان، فرهنگ سازی عنوان کرد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 09:06

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان: آموزش وپرورش گلستان برای کودکان بازمانده ازتحصیل برنامه ارائه دهد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: آموزش و پرورش گلستان مکلف است برنامه های خود را در خصوص کودکان بازماندگان از تحصیل به استانداری ارائه کند.


  به گزارش سمن یار از استان گلستان، عبدالرضا چراغعلی اظهار کرد: طبق تأکیداتی که استاندار و معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان داشتند، اداره کل آموزش و پرورش استان باید برنامه های و راهکارهای مقابله با آسیب جدی کودکان بازمانده از تحصیل را به استانداری اعلام کند.

  وی افزود: مطابق اطلاعات اولیه کسب شده متأسفانه تعداد قابل توجهی از نونهالان، نوجوانان و کودکان استان گلستان به دلایل مختلف از حضور در کلاس های درس بازمانده اند و ضرورت دارد نگاه ویژه ای به آن شود.

  چراغعلی با بیان این که فرمانداران و سایر مسئولان دستگاه اجرایی کمک های لازم را باید در این زمینه داشته باشند، تصریح کرد: تحصیل رایگان از تأکیداتی است که در قانون اساسی به آن اشاره شده و این ماده از قانون متأسفانه مورد توجه قرار نگرفته است.

  وی با اشاره به این که آموزش و پرورش باید برنامه ریزی های لازم را در زمینه تحصیل این کودکان داشته باشد، گفت: سازمان های مردم نهاد و رسانه ها هم می توانند برای برون رفت از این چالش موجود به ما کمک کنند.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 08:51

  صفحه 1 از 35

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: