• امروز سه شنبه 24 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  رئیس شورای شهر همدان در جمع فعالان مدنی: همفکری با سمن‌های همدان به نفع مدیریت شهری و مردم است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رئیس شورای شهر همدان، سازمان‌های مردم‌نهاد را به عنوان حلقه وصل بین مردم، ادارات و نهادهای دولتی دانست و گفت: تعامل و همفکری با سمن‌ها به نفع مدیریت شهری و مردم است.


  به گزارش سمن یار از استان همدان، کامران گردان صبح سه شنبه در صحن شورای شهر همدان که با حضور فعلان مدنی و هنرمندان پیرامون جلوگیری از ساخت و ساز در عرصه عمارت تاریخی نور مهال تشکیل شد، اظهار داشت: نهادهای مردمی و سمن‌ها که جمعیتی نمونه از شهروندان هستند، با نیروی انسانی متخصص و دغدغه‌مند می‌توانند ظرفیت مطلوبی برای دستگاه‌های اجرایی ایجاد کنند.

  وی گفت: تعدد و تنوع وظایف شهرداری‌ها، این مجموعه را ناگزیر به استفاده از نظرات آحاد مردم در تمام حوزه‌های فکری و اجرایی در بخش‌های مختلف و تخصص‌های متنوع کرده است.

  گردان بیان کرد: امروزه مشارکت مردم در مأموریت‌های دستگاه‌ها به عنوان یکی از امتیازات برای هر نهاد محسوب می‌شود؛ بنابراین مدیرانی که به مشارکت مردم در امور اعتقاد دارند، دارای موفقیت‌ها و توفیق بیشتری در کار برخودار هستند.

  وی با تأکید بر اینکه سازمان‌های مردم نهاد در تمام حوزه‌های جامعه فعال بوده و به روش‌های مختلف اثرگذاری داشته‌اند، افزود: رویکرد فرهنگی به عنوان اصلی‌ترین مبحث مطرح است که نگاه نرم‌افزاری و عمیق به مسائل وجود دارد.

  رئیس شورای شهر همدان، کسب موفقیت در اجرای پروژه‌های شهری را در سایه مشارکت سمن ها دانست و ادامه داد: به طور قطع این مهم، رضایت اجتماعی مردم را به دنبال خواهد داشت.

  گردان گفت: در گذشته شهرداری‌ها با دیدگاه صرفاً سخت‌افزاری فقط به ارائه خدمات و اجرای پروژه‌های عمرانی می پرداختند؛ اما امروزه این روند با توجه به پیچیده شدن مدیریت در شهرها و نقش فرهنگ در شهرسازی و معماری تغییر کرده و از رویکرد خدماتی عمرانی به اجتماعی فرهنگی گرایش پیدا کرده است.

  وی یادآور شد: تعامل و همفکری بیشتر با سمن‌ها روند بهبود در کارایی شهرداری و شورا را به همراه خواهد داشت و این همفکری موجب حل مشکلات و مسائل شهر است.

  گردان با بیان اینکه در شورای شهر کارهای مفیدی از جمله توجه به نامگذاری‌ها، مسائل ملی و مذهبی و احیای بافت‌های تاریخی صورت گرفته است، اظهار کرد: در بحث «نه به پلاستیک» نیز پویشی به راه افتاد، به گونه‌ای که هم‌ اکنون در شورای شهر و شهرداری بطری های آب معدنی پلاستیکی حذف شده‌ و این موضوع در ادارات دیگرهم قابل تعمیم خواهد بود.

  وی گفت: شورای چهارم و پنجم برای جلوگیری از اغتشاشات بصری و ایجاد نشاط اجتماعی حداکثر توان خود را به کار گرفته تا در هر زمینه، یک قدم جلوتر باشیم.

  فعالان مدنی مطالبه‌گری را ادامه دهند

  نایب رئیس شورای شهر همدان هم با اشاره به اینکه شورای پنجم جزو شوراهایی بوده که بیشترین ارتباط را با تشکل‌های غیردولتی داشته است، گفت: صدای فعالان مدنی به منظور حفظ عمارت تاریخی نورمهال بسیار بلندتر بوده و تمام تلاش های آنها بازتاب کشوری داشته است که امیدواریم ادامه یابد.

  حمید بادامی‌نجات، ورود فعالان مدنی و اجتماعی در تمام محورهای شهر را اثرگذار دانست و از آنان درخواست کرد: به عنوان صدای مردم، مطالبه‌گری را ادامه دهید.

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: