• امروز سه شنبه 26 تیر 1397
 • نشریه سمن یار

  اخبار سمن یار

  اولین کنفرانس قم پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار می‌شود

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رئیس کانون هم اندیشی تعالی و توسعه استان قم از برگزاری نخستین کنفرانس قم پاتخت فرهنگی جهان اسلام به همت این سازمان مردم نهاد و موسسه آموزش عالی طلوع مهر خبرداد.

  به گزارش سمن یار از استان قم، حجت‌الاسلام علی بنایی در جلسه اتاق فکر توسعه استان قم با اشاره به اینکه شان و جایگاه شهر قم مورد غفلت واقع شده اظهار داشت: برای توجه به این جایگاه، معرفی قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در دستور کار اتاق فکر توسعه استان قم قرار دارد.

  وی با اشاره به برخی کم‌توجهی ها از سوی نهادها گفت: متولی ایجاد زمینه برای معرفی قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام دستگاه های دولتی هستند اما به این دلیل که این زمینه اقدامی عملی انجام نشده ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد وارد کار شدیم تا مقدمات لازم را ایجاد کنیم.

  وی قم را شهر هزار کتابخانه توصیف کرد و افزود: در قم حداقل یکهزار خانه است که در آن کتابخانه های عظیم شخصی وجود دارد که از سوی هیچ نهادی حمایت نمی شود و این به نوبه خود در ارتقاء جایگاه قم اثرگذار است.

  رئیس موسسه آموزش عالی طلوع مهر اضافه کرد: سرانه تولید علم در قم را اگر با مراکز فرهنگی مهم جهان اسلام مانند قاهره و .... مقایسه کنیم باز هم قم بسیار قوی تر است و بخش مهمی از سرانه مطالعه کشور را قم تشکیل میدهد.

  وی با اشاره به تلاش اتاق فکر توسعه استان قم در مسیر کسب این عنوان برای شهر قم ادامه داد: ما در این زمینه فقط بستر سازی میکنیم و فکر مردم را برای این موضوع آماده میکنیم تا مردم بدانند که قم این ظرفیت را دارد.

  حجت‌الاسلام والمسلمین بنایی با اشاره به برخی صحبت‌ها درباره معطل شدن این موضوع برای اجازه حوزه علمیه گفت: اینکه میگویند حوزه علمیه قم مانع است، نادرست است. تا به حال کجا حوزه علمیه مانع رشد قم بوده است؟ ما در همه جا شاهد هستیم که حوزه علمیه قم و مراجع عظام تقلید برای توسعه و آبادانی قم سفارش می کنند.

  وی با بیان اینکه تمام آوازه قم از برکت حوزه علمیه است ادامه داد: سابقه علمی و حوزوی قم حداقل 100 سال بیش از خراسان است اما این شهر مظلوم واقع شده است.

  بنایی افزود: شهر مقدس قم را از هر منظری که مورد مطالعه قرار دهیم قابلیت و ظرفیت اعلان آن به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام وجود دارد و این همت، تلاش و برنامه ریزی بیشتر و هماهنگی مسئولین را می طلبد تا برای شکوفایی علمی و فرهنگی این شهر مقدس که حرم اهلبیت پیامبر (ص) می باشد تلاش بیشتری معمول دارند.

  وی در پایان گفت پی گیری و به ثمر رسیدن این پیشنهاد موجب خواهد که شهر قم کانون توجه واقع شود و برخی از کاستی ها و نارسائی های آن با سرمایه گذاری مناسب و مدیریت توانمند و برنامه ریزی مبتنی بر آینده نگری به سامان برسد.

  حسین محمودی٬ معاون آموزش و پرورش استان قم هم در این جلسه با اشاره به اهمیت معرفی قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام اظهار کرد: هسته محوری حرکت در راستای کسب عنوان پایخت فرهنگی جهان اسلام این است که ما از سرمایه فرهنگی قم که متعلق به کشور و جهان اسلام است میخواهیم استفاده کنیم.

  وی با بیان اینکه سرمایه فرهنگی امروزه در جوامعی که پویا و موفق هستند بسیار مورد توجه قرار میگیرد افزود: تعاریف مختلفی در زمینه سرمایه فرهنگی ارائه میشود. تمام آثار مادی و معنوی که به صورت بالقوه و بالفعل از گذشته به جا مانده و برای معنویت جوامع بشری قابل کاربرد است را سرمایه فرهنگی میدانند.

  معاون آموزش و پرورش قم با بیان اینکه اگر به فرهنگ توجه کافی کنیم سایر ابعاد توسعه هم به دنبالش می آید اضافه کرد:شهرهای جهان سازنده فرهنگ جهان است. فرهنگ هم عنصر کلیدی در موفقیت شهرهای جهان است.

  وی با بیان اینکه یونسکو و آیسسکو هر دو برای زمینه استفاده از سرمایه فرهنگی یک رویداد فرهنگی را برنامه‌ریزی کردند ادامه داد: این دو سازمان هر ساله یک شهر را به عنوان شهر فرهنگی و پایتخت فرهنگی معرفی می کنند و این شهر تمام داشته های فرهنگی خودش را در ابعاد مختلف عرضه می کند. شهرهایی که به عنوان شهر فرهنگی و پایتخت فرهنگی معرفی میشوند از این فرصت برای توسعه عمران شهری هم استفاده می‌کنند.

  مسئول کمیسیون فرهنگی اتاق فکر توسعه استان قم افزود: آیسسکو هر سال سه شهر را در حوزه جهان اسلام به عنوان پایخت فرهنگی معرفی میکند. از ایران اصفهان و مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است.

  وی با اشاره به اینکه ادبیات معرفی قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 95 وارد گفت‌وگوی مدیران شده اظهار کرد: برای کسب این عنوان یک سری شاخص کیفیت زندگی٬ شاخص ارتباطی و شاخص مصارف فرهنگی مورد توجه است.

  تعداد موزه‌ها٬ تعداد پرده‌های سینما٬ سرانه فضای سبز٬ تعداد جشنواره‌ها٬ تعداد کتابهایی که از کتابخانه‌ها به امانت گرفته می‌شود و تعداد دانشجویان و گردشگران بین المللی از جمله شاخص‌هایی هستند که برای کسب این عنوان در نظر گرفته می‌شوند.

  وی با اشاره به برگزاری نخستین کنفرانس قم پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سه شنبه هفته جاری ادامه داد: این کنفرانس‌ها به صورت دوره‌ای ادامه خواهد یافت چرا که در یک کنفرانس نمی توانیم مباحث مرتبط با جمع بندی کنیم.

  نخستین کنفرانس قم پایتخت فرهنگی جهان اسلام٬ سه شنبه از ساعت 17 و 30 تا 20 و 30 در 6 محور: میراث فکری و فرهنگی قم در تحقق استراتژیک پایتختی جهان اسلام٬ سنجیده شدن شاخص ها در تحقق این امر٬ توسعه ظرفیت های گردشگری و مذهبی قم ٬ چشم انداز توسعه همه جانبه استان قم با نگاه به رویداد انتخاب قم به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام٬ هویت بصری شهری قم و فرصت های پیش روی اقتصاد فرهنگی در قم در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار خواهد شد.

  مجیدی مدیرعامل انجمن ایرانی همکاری با یونسکو٬ دکتر عبدالحمید نقره کار عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت٬ دکتر کریمی دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران و استاندار قم از سخنرانان این کنفرانس خواهند بود.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 15:51

  استفاده از بازپرس ویژه برای رسیدگی به تخلفات ارز و سکه

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سخنگوی قوه قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه به دادستان تهران دستور داده است که برای رسیدگی به موارد ارز، سکه و... چند شعبه ویژه با بازپرسان ویژه اختصاص داده شود.


  به گزارش سمن یار، محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری دیروز خود اظهار کرد: از جمله موضوعاتی که این روزها داشته و داریم بحث تخلفات ارز، سکه، واردات برخی کالاها از جمله تلفن همراه و ورود برخی خودروها به صورت غیرقانونی بوده است.

  وی عنوان کرد: همان‌طور که مردم بحق انتظار دارند در این شرایط با متخلفان و مفسدان اقتصادی به ‌شدت برخورد شود و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد به صورت روشن و شفاف همه مردم در جریان قرار بگیرند، قوه قضاییه هم قاطع‌تر رسیدگی کند.

  سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: دادسرای تهران در مورد ارز، سکه، خودرو ورود کرده و بازپرس ویژه اختصاص داده و پرونده خاص تشکیل داده است. از ادارات مختلف مانند وزارت دارایی، بانک مرکزی و سایر دستگاه‌هایی که در این موارد نقش دارند خواسته شده است که هر چه سریع‌تر با موضوعات مشخص در جمع‌آوری اطلاعات کمک کنند.

  محسنی‌اژه‌ای در خصوص وارد کردن ماشین‌های لوکس به صورت غیرقانونی گفت: نخستین نهاد سازمان بازرسی بود که وارد شد و در گزارش اول آن را گفت و در گزارش دوم آن را تکمیل کرد و ابتدا برخی مسئولان منکر بودند و بعد از ورود رئیس‌جمهور مشخص شد و امروز دولت از ناحیه مسئولان دولتی و غیردولتی در زمینه خودروهای لوکس و خسارت‌هایی که به بار آمده به آن اذعان کرده و در گزارش دولت منتشر شد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 15:28

  استاندار تهران: نقش سمن ها و مشارکت مردم در کاهش آسیب های اجتماعی بی بدیل است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندار تهران سازمان های مردم نهاد و مشارکت حداکثری مردم را دو رکن اساسی در کاهش میزان آسیب های اجتماعی در استان برشمرد.


  به گزارش سمن یار، در آستانه هفته بهزیستی، مدیرکل، معاونین و شماری از مدیران ادارات بهزیستی شهرستان های استان تهران روز ۲۳ تیرماه با محمد حسین مقیمی استاندار تهران دیدار کردند.
  مقیمی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران بهزیستی استان و تبریک هفته بهزیستی، از آسیب های اجتماعی بعنوان مهم ترین چالش پیش روی جامعه خدوم وپرتلاش بهزیستی استان یاد کرد و گفت: نقش سمن ها، خیرین و مشارکت حداکثری مردم در کاهش آسیب های اجتماعی در استان بی بدیل است و هرجا که مردم مشارکت جدی داشته اند شاهد رفع مشکلات بوده ایم.
  وی با اشاره به مشکلات و معضلات اجتماعی پیش روی استان تهران، رشد طلاق، حاشیه نشینی و‌اعتیاد را ناشی از عدم برنامه ریزی جامع برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست و ادامه داد: ایران در جامعه ای در حال توسعه است و برخی مفهوم توسعه را مفهومی اقتصادی تلقی می کنند و این در حالی است که توسعه مفهومی چندجانبه است.
  استاندار تهران رشد آسیب های اجتماعی را ناشی از نبود پیوست های فرهنگی در طرح های ارائه شده در برنامه های مربوط به بهزیستی دانست و خاطرنشان کرد: اگر امروز تصمیمی برای آسیب های اجتماعی اتخاذ کنیم ثمره آن را چند سال آینده مشاهده خواهیم کرد.
  مقیمی با اشاره به برخی آمارها در حوزه طلاق و حاشیه نشینی ادامه داد: در این بخش مشکلات عدیده ای داریم و راهی جز مشارکت جدی و حداکثری مردم نداریم.
  وی در ادامه بر لزوم تسریع در روند اعطای مجوز به سمن ها و ساماندهی مؤسسات خیریه از سوی اداره کل بهزیستی در استان تهران تأکید کرد و افزود: اداره کل بهزیستی دارای امکانات محدودی است ‌راهی جز بهره گیری از ظرفیت خیرین و مردم در کاهش آسیب های اجتماعی استان نیست.
  استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود دستگاه های اجرایی استان را دارای مسئولیت اجتماعی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی دانست وتصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی متولی می بایست وقت بیشتری در این خصوص صرف کنند.
  مقیمی در خاتمه برنامه ریزی جامع را منشاء تحولات ساختاری در مجموعه بهزیستی دانست و با اشاره به عزم جدی دولت برای جمع آوری معتادین متجاهر اظهار کرد: از مجموع ۱۵هزار معتاد متجاهر در استان تاکنون تعداد ۷هزار نفر جمع آوری شده اند.

  دستور استاندار تهران برای رفع مشکل چهار شرکت تولیدی و صنعتی
  در جلسه ای با حضور استاندار تهران مشکلات چهار شرکت تولیدی و صنعتی در بخش های بانکی، زیست محیطی و منابع طبیعی مطرح و دستوراتی برای رفع مشکلات صادر شد.
  جلسه رفع موانع سرمایه گذاری به ریاست استاندار تهران و با حضور امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و مدیران آبفا،حفاظت محیط زیست استان، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی و فرماندار شمیرانات برگزار شد.
  در این جلسه مشکلات شرکت های نیروگاه برق دومگا واتی دربند سر با ۲۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و ۵۰۰ نفر غیر مستقیم، شرکت البسه ال سی من، شرکت دارویی تاج گل و اتحادیه گل محمدی تا هزار نفر اشتغال در زمان برداشت، در بخش های بانکی،زیست محیطی، منابع طبیعی و تخصیص سهمیه آب بررسی شد.
  کلانتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به مشکل شرکت نیروگاه دربندسر گفت: در استان تهران هیچ محدودیتی برای توسعه برق خورشیدی و انرژی پاک وجود ندارد و در شکل گیری فعالیت ها باید قانون مناطق حفاظت شده و عدم واگذاری به غیر رعایت شود.
  در ادامه معاون امور اقتصادی استانداری در خصوص مشکل سهمیه آب اتحادیه تخصصی گل محمدی گفت: جلسه ای برای بررسی آب سد نمرود و تقسیم بندی آب کشاورزی و صنعتی در آن منطقه با حضور استاندار و وزیر نیرو برگزار می شود و نتیجه آن، تصمیم مشکل سهمیه آب اتحادیه گل محمدی را برطرف خواهد کرد.
  رفع مشکل بانکی شرکت تولید البسه ال سی من نیز در ادامه این جلسه در دستور کار قرار گرفت.
  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 15:17

  کانون های مساجد در اصل یک سازمان مردم نهاد است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مسئول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: کانون های مساجد به عنوان یک سازمان مردم نهاد در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه در حال فعالیت است.


  به گزارش سمن یار از استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام اباذر بیگی، مسئول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی، امروز (25 تیر) در سومین مراسم افتتاح طرح اوقات فراغت که در شهرستان شوط برگزار شد گفت: کلیه کانون های مساجد استان در سامانه سجا ثبت نام کردند که از این پس تمامی فعالیت های کانون ها به صورت کاملا مدون ثبت و ضبط می شود.

  وی افزود: در سال جاری تغییر رویکرد در عملیات فرهنگی و هنری کانون های داشته ایم که بدون شک ما را در رسیدن به اهداف نهایی یاری خواهد کرد.

  این مسئول با بیان اینکه شهرستان شوط 17 باب کانون فرهنگی و هنری فعال دارد، گفت: در این شهرستان 4 باب کتابخانه مسجدی نیز دیر است که جوانان و نوجوانان می تواند از آن بهره ببرند.

  بیگی اضافه کرد: تعداد کانون های مساجد از سال 92 تا امروز با رشد چشمگیری روبرو شده است که امروز از  رشد 5 برابری تعداد کانون ها هستیم.

  مسئول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی، گقت: کانون های مساجد دارای ویژگی های مسجدی، تلفیق فرهنگ و هنر، جوان گرایی، شبکه گرایی و دارای ظرفیت عظیم مردمی هستند.

  وی خاطرنشان کرد: باید در مساجد اختلافات را کنار بگذاریم.

  این مسئول گفت: امیدواریم تا پایان امسال روستاهای شوط نیز مجهز به کانون مسجدی شوند.

  وی تصریح کرد: روش های سنتی را باید کنار گذاشت و با تلفیق روش های نو در جهت جذب جوانان به مساجد گام برداریم.

  بیگی با بیان اینکه در حوزه مسجد عمق فعالیت ها را گسترش دهیم، گفت: از بستر فضای مجازی استفاده کنیم تا بتوانیم جوانان را علاقمند به حضور در مساجد کنیم.


  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 15:43

  فعال حقوق بشر: بهترین راه رسیدن به دموکراسی بالا بردن مشارکت اجتماعی است/ توجه به حقوق زنان از دستاوردهای دولت یازدهم است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: پرشاد گفت: بهترین راه رسیدن به دموکراسی بالا بردن مشارکت اجتماعی است نه صرفا مشارکت سیاسی، که بهترین شیوه بالا بردن سطح مشارکت اجتماعی تقویت سازمان های مردم نهاد است.


  به گزارش سمن یار از استان گیلان، پریسا پرشاد فعال حقوق بشر در ادامه ی جلسه ای که با حضور شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس جمهور در حقوق شهروندی و فعالان سیاسی و اجتماعی در استانداری گیلان تشکیل شد، اظهار داشت: بهترین راه رسیدن به دموکراسی بالا بردن مشارکت اجتماعی است نه صرفا مشارکت سیاسی، که بهترین شیوه بالا بردن سطح مشارکت اجتماعی تقویت سازمان های مردم نهاد است که خوشبختانه استاندار گیلان با انتخاب خانم ابرو فراخ علاوه بر اینکه از نظر آماری توانستند تغییر مثبتی در چهره ی مدیریتی استان ایجاد کنند و با انتخاب مدیران بانو امتیاز دیگری را در کارنامه ی خود ثبت کردند.

  همچنین با شناخت ظرفیت ها و فرصت های نیروی انسانی استان در حوزه بانوان و استفاده از ظرفیت آنان در راستای ارتقای بهره وری و مشارکت اجتماعی و حمایت از سازمانهای مردم نهاد توسط استاندار امیدواریم شاهد افزایش و پیشبرد طرحها باشیم.

  وی خاطر نشان کرد: توجه به حقوق زنان از دستاوردهای دولت یازدهم است.

  پرشاد ضمن قدردانی از فعالیت های دولت روحانی در زمینه ی حقوق زنان و خانواده گفت : اهدافی در دولت یازدهم پیگیری شد که توانست چهره حقوق بشری ایران در خصوص زنان در جامعه جهانی را بهبود بخشد.

  او ادامه داد: دستاوردهای حوزه زنان در دولت یازدهم به حدود شصت عنوان می رسد که یکی از بهترین اثرات آن را می توان در ایجاد انگیزه و مشارکت بانوان در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته مشاهده کرد.

  این فعال حقوق بشر ادامه داد: در استان گیلان تا حدود زیادی ماده 8 حقوق شهروندی که اشاره به رفع تبعیض در حوزه خدمات عمومی و فرصتهای شغلی و آموزشی برابر دارد محقق شد اما پاشنه آشیل تمامی حرکت های مثبت اجتماعی موضوع اقتصادی است که باید نگاه صرف کشاورزی از استان برداشته و صنعت گیلان تقویت شود و قطعا احیای دوباره کارخانه های شهرهای صنعتی گیلان می تواند بر رشد و ارتقا و بهبود کیفیت زندگی شهروندان گیلانی بیافزاید و این امر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاثیر مهمی خواهد داشت.

  او با اشاره به الگو قرار دادن طرحهای موفق در حوزه ی اجتماعی عنوان کرد : برای تغییرات هیچ الزامی وجود ندارد که همیشه خودمان طراح مدلی اجتماعی باشیم بلکه می توانیم از جوامعی که از نظر ساختار فرهنگی با ما دارای شباهت هستند الگو برداری کنیم.

  او با بیان اینکه دو طرح اجتماعی موفق در پاکستان سالهاست که اجرا می شود ، اظهار داشت : شبکه توسعه آقاخان و شبکه حمایت روستایی پاکستان RSPN می توانند الگوهای بسیار مناسبی برای اجرایی شدن اطلس وضعیت اجتماعی زنان و خانواده که در دولت یازدهم تهیه شد و بهبود در فرآیند و بهره وری آن باشد.

  او اظهار داشت: توجه به جنسیت و توسعه و توانمند سازی اجتماعی و اقتصادی زنان از طریق صندوق سرمایه گذاری جامعه دسترسی به منابع مالی را برای زنان در معرض آسیب سهل می کند.

  او ادامه داد : یکی از دستاوردهای طرحهای توسعه این چنین ، افزایش سطح توانمندی زنان ، اعتماد به نفس در تصمیم گیری ها و افزایش مهارتهای مدیریتی است ، اگر با ساز و کارهای تخصصی راه را برای ورود اقشار آسیب پذیر به روند توسعه مهیا کنیم و با ایجاد انسجام اجتماعی ساختارهای پایدار ، نه پروژه ای ایجاد کنیم ، سرمایه اجتماعی ، تولید سرمایه و ارتقای مهارت های انسانی را افزایش می دهیم.

  پرشاد اضافه کرد: وقتی به مهارت های انسانی اشاره می کنیم این مهارت ها شامل طیف وسیعی می شود که مهمترین آنها در بحث فعلی ، مهارت برای بهبود کیفیت زندگی است.

  پرشاد با ارایه ی پیشنهادی ادامه داد: پیشنهاد می شود علاوه بر آموزشهایی در حوزه سلامت ، به حرفه آموزی ، آموزش بازاریابی و ایجاد بسترهای فروش مانند طرح RSPN توجه ویژه شود.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 15:17

  نصب پارچه بر سر در محل کسب گرانفروشان

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رئیس سازمان صنعت با ارسال نامه ای آنی و حائز اهمیت به رئیس اتاق اصناف با موضوع اقدامات تعزیراتی مشهود، خواستار نصب پارچه یا تابلو بر سر محل کسب و یا تعطیلی موقت و تعلیق پروانه کسب متخلفین محکوم شد.


  به گزارش سمن یار، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با ارسال نامه ای آنی و حائز اهمیت به علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران با موضوع «اقدامات تعزیراتی مشهود» خواستار نصب پارچه یا تابلو بر سر محل کسب و یا تعطیلی موقت و تعلیق پروانه کسب  متخلفین محکوم شد.

  در نامه وزارت صنعت به اتاق اصناف آمده است: دستور فرمایید به منظور ایجاد ثبات و آرامش در سطح بازار با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و برقراری گشت‌های مشترک بازرسی با ارگانهای ذیربط نظارت و بازسی لازم را معمول نماید.

  بنابراین گزارش، محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت روز گذشته از آغاز به کار ستاد تشدید مبارزه با احتکار خبر داد و در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در راستای شفافیت، گزارش وزارت صمت درباره واردات خودرو و فساد زنجیره‌ای بجا مانده از قبل، به رییس جمهور تقدیم شد.

  برای ثبات بازار و نظارت بر عرضه و احتکار کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده‌اند، از روز شنبه ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفاء به طور ویژه آغاز بکار می کند.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 23 تیر 1397 ساعت 11:36

  مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: کمک ۳۳۰ میلیون تومانی خیرین به مراکز نیکوکاری استان

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از کمک ۳۳۰ میلیون تومانی خیرین به مراکز نیکوکاری استان خبر داد.


  به گزارش سمن یار از استان کهگیلویه و بویراحمد، فرید محبی در رابطه با جزئیات این خبر افزود: طی سه ماهه ابتدایی سال جاری ۳۳۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی در مراکز نیکوکاری استان جمع‌آوری و به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد.

  محبی با اشاره به اینکه هدف از راه‌اندازی مراکز نیکوکاری شناسایی نیازمندان هر محله و برآوردن نیازها و مشکلات فقرا توسط افراد توانمند است، ابراز داشت: مسجد محوری، ساماندهی کمک‌ها و نذورات مردمی از طریق خود مردم و رساندن آن‌ها به دست نیازمندان از دیگر اهداف این مراکز است.

  محبی به فعالیت ۱۲ مرکز نیکوکاری در استان اشاره کرد و افزود: مراکز نیکوکاری از ابتدای تأسیس تاکنون با مشارکت مردم خدمات قابل‌توجهی به نیازمندان ارائه داده‌اند.

  وی افزود: صداقت، شفافیت، اعتمادسازی، امانت‌داری، مردم‌ محوری، نظارت، رازداری و عدالت از اصول مهم در کار مراکز نیکوکاری است.

  مدیرکل کمیته امداد استان با تاکید بر استفاده از کمک سازمان های مردم نهاد در تامین منابع، خاطرنشان کرد: منابع کمیته امداد به‌ تنهایی پاسخگوی رفع نیازهای قشر محروم نیست و با تعامل با مراکز مردم‌ نهاد می‌توان به نیازمندان بیشتری خدمت‌ رسانی کرد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 15:38

  صفحه 1 از 19

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: