• امروز يكشنبه 1 مهر 1397
 • نشریه سمن یار

  اخبار سمن یار

  سازمان‌های مردم نهاد در استان یزد ۵۰۰ درصد رشد داشته است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد در استان یزد ۵۰۰ درصد رشد داشته است گفت: ۱۸ زمین چمن مصنوعی روستایی و بیش از ۵۰ خانه ورزش روستایی در یزد تجهیز و احداث شد.


  به گزارش سمن یار از استان یزد،  مسعود شریعتی در همایش تجلیل از بازنشستگان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ورزش را ناجی جوانان و نسل آینده عنوان و اظهار داشت: بدون شک ورزش اصولی سبب می‌شود که هر فرد در سنین بالا نیز با مشکلات روبه رو نشود و از بیماری‌های مختلف در امان باشد.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه ورزش مبنای همه پاکی، صداقت، خوبی، جوانمردی و تفکر سالم اجتماعی است گفت: با توجه به اهمیت مقوله ورزش در هر جوامعی دنبال ارتقا رشته‌های مختلف ورزشی در استان و طرح ریزی برنامه‌های ورزشی برای جذب خانواده‌ها به سمت ورزش هستیم.

  وی در ادامه به اعزام 10 ورزشکاران استان یزد برای اولین بار به مسابقات آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا اشاره و خاطرنشان کرد: این مسئله برای نخستین بار در سال‌های اخیر اتفاق افتاد که نشان از پیشرفت ورزش در استان یزد دارد.

  شریعتی با اشاره به رشد 500 درصدی سازمان‌های مردم نهاد جوانان در استان یزد تصریح کرد: در بحث توسعه زیرساخت‌ها نیز با توجه به شرایط اقتصادی کشور، پروژه‌ای نیمه تمام زیادی با کمک خیرین و جذب اعتبارات لازم تکمیل و بهره برداری شده است.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد عنوان کرد: با توجه به کمبود منابع مالی در هفته دولت سعی در افتتاح محل‌هایی برای ورزش در مکان‌هایی که هیچ گونه فضایی برای ورزش نداشتند کردیم که ثمره آن افتتاح 18 چمن مصنوعی روستایی و تجهیز و احداث بیش از 50 خانه ورزش روستایی در سطح استان یزد بود.

  وی در پایان اظهار داشت: جایگاه همه کسانی که به ورزش و مردم خدمت کرده‌اند یکسان است و آنچه در یادها باقی می‌ماند، خدمت صادقانه آنها به جامعه است.

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 08:14

  «خوزخندان» باشکوه و باکیفیت بیشتری برگزار شود

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مشاور استاندار خوزستان در امور فرهنگی و هنری گفت: امیدواریم دوره سوم جشنواره شعر و داستان طنز خوزخندان با قدرتی دو چندان برگزار شود. از همین امروز باید د ر اندیشه برگزاری با شکوه و با کیفیت بیشتری این جشنواره در سال بعد باشیم.


  به گزارش سمن یار از استان خوزستان، رضا کیانی، با اشاره به برگزاری دومین جشنواره شعر و داستان طنز خوزخندان تاکید کرد: باید با نگاهی روزآمد به ادبیات و مسایل پژوهشی پیرامون آن نگاه کنیم و رسانه‌ها نیز در این بین نقش بسیار مهم و موثری را در توسعه فرهنگ و هنر دارند.

  وی ادامه داد: با تعاملی سازنده و مستمر میان هنرمندان، مسوولان، متولیان امر، رسانه‌ها و سازمان‌های مردم ـ نهاد می‌توانیم به آینده فرهنگ و هنر در جامعه خودمان امیدوارم باشیم.

  این کارگردان تئاتر با بیان این که گونه ادبی طنز گونه‌ای فاخر، وزین، با اهمیت و تامل برانگیز است خاطرنشان کرد: بر هر خنده‌ای را نمی‌توان نام طنز نهاد.

  کیانی با بیان این که طنز واقعی و اصیل انسان را به تفکر وامی‌دارد و موجب خودآگاهی و روشنگری در جامعه می‌شود گفت: به طور مثال بسیاری از بزرگان طنزنویس از پیش از میلاد مسیح در یونان باستان مانند آریستوفان و در قرون بعد نویسندگانی چون شکسپیر، مولیر و در ایران عبید زاکانی، عطار نیشابوری، زین العابدین مراغه‌ای، دهخدا، جمال‌زاده و بسیاری دیگر توانسته‌اند با طنازی مفاهیم ارزشمندی را به جامعه منتقل کنند، بنابراین در موضوع طنز نمی‌شود تنها به بحث تفریح و خنده بسنده کرد.

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 08:12

  مدیر دفترفنی حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس بررسی می شود

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: قانون مالیات برارزش افروده برای اصلاح در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.


  به گزارش سمن یار، محمد برزگر در حاشیه دومین روز از نشست مشترک مدیران کل دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری های کشور و هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد در اراک در جمع خبر نگاران اظهار داشت: اطلاعات قانون مالیات برارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

  وی افزود: امیدواریم هرچه سریع تر این قانون برای اصلاحات مورد نیاز به صحن علنی ارایه شود تا اشکالات مورد نظر نمایندگان مجلس مورد تحلیل قرار بگیرد.

  برزگر خاطر نشان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده که در ایران در حال اجرا است، قانونی به شمار می رود که در بیش از ۱۶۰ کشور جهان به همین روش اجرا می شود.

  برزگر بیان کرد: در قالب این قانون ما مالیات را از مصرف کننده نهایی در قالب زنجیره ای که انجام می شود دریافت می کنیم.

  وی تصریح کرد: در راستای تعامل با مودیان اختیارات کل سازمان مالیاتی در قالب ماده ۱۹۱ در خصوص بخشودگی و ۱۶۷ در خصوص تقسیط مالیات توسط سازمان مالیاتی با مبانی به تمامی مدیران کل امور مالیاتی استان های کشور تفویض شده که مراجعات مودیان به تهران و مرکز سازمان جلوگیری شود.

  برزگر اظهار داشت: تعامل بسیار خوبی مدیران ما در این قالب با مودیان دارند تا آنجایی که بتوانند در راستای افزایش شفافیت، افزایش فعالیت های مودیان و بهبود سطح کسب وکار ازاین اختیارات استفاده کنند.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 13 مرداد 1397 ساعت 10:57

  استاندار بوشهر؛ تدوین سند مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندار بوشهر گفت: سند مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد استان با محوریت استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد تدوین شده است.


  به گزارش سمن یار از استان بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه مشترک فرهنگی، اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر بیماری‌های قلبی و عروقی را از مهمترین عوامل مرگ و میر در استان بوشهر عنوان کرد و افزود: اجرای طرح‌های عمرانی شهری با رویکرد تحرک بیشتر مردم می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها داشته باشد.

  وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های شهری با رویکرد توجه به پیوست‌های فرهنگی اجتماعی تصریح کرد: در اجرای طرح‌های عمران شهری باید بین مردم و مسئولیت فرهنگی و اجتماعی پیوند داده شود.

  استاندار بوشهر با بیان اینکه مهمترین اولویت در حوزه مواد مخدر پیشگیری است تصریح کرد: در این حوزه باید زمینه ترک اعتیاد معتادان و بازگشت آنها به جامعه فراهم شود.

  وی با اشاره به تدوین سند اجتماعی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در این سند مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد مورد توجه قرار گرفته است.

  گراوند با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر در استان بوشهر از سوی سوداگران مرگ از سمت خشکی به دریا سوق داده شده است تصریح کرد: برای مقابله با این سوداگران طرحی در حال تدوین است که پس از تصویب در شورای تامین استان عملیاتی می شود.

  وی همچنین بر ایجاد مرکز ترک اعتیاد ویژه بانوان در استان بوشهر تاکید کرد.

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 08:07

  900 هزار ساکن محله های البرز مهارت می آموزند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندار البرز اعلام کرد که با راه اندازی 6 مرکز یادگیری محلی، 900 هزار نفر ساکن محله های حاشیه های استان زیر پوشش برنامه های سواد آموزی و فراگیری مهارت قرار می گیرند.


  به گزارش سمن یار از استان البرز، محمد علی نجفی افزود: مراکز یادگیری محلی که با همت سازمان نهضت سواد آموزی و همکاری آموزش و پرورش فعال شده، نقش موثری در تغییر سبک زندگی و ایجاد اشتغال برای شهروندان دارند.

  وی بیان کرد: در مراکز یادگیری محلی، مهارت های مختلف فنی و حرفه ای به جامعه هدف آموزش داده می شود که در دستیابی آسان به اشتغال تاثیر گذاراست.

  نجفی یادآورشد: همفکری و همدلی در مجموعه مدیریتی و نیروی انسانی مراکزیادگیری محلی موجب می شود تا استان البرز در بخش توسعه این مراکز کارنامه موفقی ارائه دهد.

  استاندار البرزگفت: طرح راه اندازی مراکز یادگیری محلی به منظور توانمند سازی افراد برای رسیدن به یک زندگی عالمانه و هدفمند در دستور کاری سازمان نهضت سوادآموزی قرار گرفته است.

  وی اضافه کرد: برای فعال کردن مراکز یادگیری در مناطق کم برخوردار و پر جمعیت البرز نیاز به مشارکت همه دستگاه های اجرایی، سازمان های مردم نهاد و خانواده ها داریم.

  نجفی گفت: استفاده از مهارت ها و توانمندی های مردم از اثرات فعال شدن مراکز یادگیری محلی در مناطق مختلف البرز است. وی ادامه داد: در دوره های مهارت آموزی بین 50 تا 100 سواد آموز در مراکز یاد گیری محلی سواد استان البرز تحت پوشش قرار می گیرند.

  وی تاکید کرد: اکنون مرکز یادگیری محلی سواد شهید عباسعلی البرزی در آموزش و پرورش ناحیه یک کرج به عنوان پایلوت کشوری انتخاب شده است. طرح راه اندازی مراکز یادگیری محلی از حدود 2 سال پیش توسط سازمان نهضت سواد آموزی با هدف فراگیری سواد و مهارت های فنی و حرفه در برخی مناطق کشور از جمله استان البرز اجرایی شده است. میزان باسوادی در استان البرز حدود 98 درصد اعلام شده که مراکز یادگیری محلی ضمن باسواد کردن این افراد، سایر قشرهای اجتماعی را به سمت مهارت آموزی هدایت می کنند.

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 08:05

  استفاده از بازپرس ویژه برای رسیدگی به تخلفات ارز و سکه

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سخنگوی قوه قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه به دادستان تهران دستور داده است که برای رسیدگی به موارد ارز، سکه و... چند شعبه ویژه با بازپرسان ویژه اختصاص داده شود.


  به گزارش سمن یار، محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری دیروز خود اظهار کرد: از جمله موضوعاتی که این روزها داشته و داریم بحث تخلفات ارز، سکه، واردات برخی کالاها از جمله تلفن همراه و ورود برخی خودروها به صورت غیرقانونی بوده است.

  وی عنوان کرد: همان‌طور که مردم بحق انتظار دارند در این شرایط با متخلفان و مفسدان اقتصادی به ‌شدت برخورد شود و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد به صورت روشن و شفاف همه مردم در جریان قرار بگیرند، قوه قضاییه هم قاطع‌تر رسیدگی کند.

  سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: دادسرای تهران در مورد ارز، سکه، خودرو ورود کرده و بازپرس ویژه اختصاص داده و پرونده خاص تشکیل داده است. از ادارات مختلف مانند وزارت دارایی، بانک مرکزی و سایر دستگاه‌هایی که در این موارد نقش دارند خواسته شده است که هر چه سریع‌تر با موضوعات مشخص در جمع‌آوری اطلاعات کمک کنند.

  محسنی‌اژه‌ای در خصوص وارد کردن ماشین‌های لوکس به صورت غیرقانونی گفت: نخستین نهاد سازمان بازرسی بود که وارد شد و در گزارش اول آن را گفت و در گزارش دوم آن را تکمیل کرد و ابتدا برخی مسئولان منکر بودند و بعد از ورود رئیس‌جمهور مشخص شد و امروز دولت از ناحیه مسئولان دولتی و غیردولتی در زمینه خودروهای لوکس و خسارت‌هایی که به بار آمده به آن اذعان کرده و در گزارش دولت منتشر شد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 15:28

  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری مطرح کرد: لزوم تشکیل اتحادیه‌ ملی به‌منظور توزیع خدمات گروه‌های جهادی در مناطق محروم

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری، با تأکید بر حضور مؤثر گروه‌های جهادی در روستاها گفت: برای توزیع عادلانه خدمات این گروه‌ها، باید اتحادیه‌ای ملی تشکیل شود.


   

  به گزارش سمن یار، سیدابوالفضل رضوی با اشاره به حضور گروه‌های جهادی در روستاها اظهار کرد: حضور گروه‌های جهادی در روستاها قطعاً مایه خیر و برکت است.

   

  وی با بیان اینکه حضور گروه‌های جهادی در روستاها باعث می‌شود، جوانان با سایر محیط‌ها آشنا شوند، عنوان کرد: این موضوع به‌طور قطع در آینده جوانانی که قرار است امور در دست آنها باشد، تأثیرگذار خواهد بود؛ زیرا برخی از این جوانان زادگاهشان فاقد محرومیت بوده است.

   

  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ادامه داد: حضور جوانان در مناطق محروم حتی باعث پیشرفت علمی کشور هم می‌شود. اگر تمام گروه‌های خیریه‌ای و سازمان‌های جهادی به‌صورت هدفمند، همراه با برنامه‌ریزی و تقسیم کار حرکت کنند، این سبک اقدامات مؤثرتر خواهد بود.

   

  رضوی با بیان اینکه در برخی از استان‌ها شاهد حضور پررنگ گروه‌های جهادی هستیم، تصریح کرد: در برخی از استان‌ها سازمان‌های مردم نهاد خیریه‌ای بسیار فعال‌اند؛ این در حالی است که در برخی از شهرستان‌ها با کمبود این گروه‌ها و نهادها مواجه هستیم و این یک نقص محسوب می‌شود.

   

  وی با اشاره به لزوم تشکیل یک اتحادیه در این زمینه عنوان کرد: باید برای توزیع عادلانه خدمات، هماهنگی‌های لازم انجام شود و در این زمینه می‌توانند روی حمایت ما نیز حساب کنند تا این نقیصه برطرف شود.

   

  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه حضور جوانان در اردوهای جهادی بر روند توسعه اشتغال پایدار تأثیرگذار است، گفت: وقتی جوانان به این مناطق می‌روند و فقر را از نزدیک مشاهده می‌کنند حتماً برنامه‌ای در این زمینه به ذهن‌شان خطور می‌کند و در راستای آن برای اشتغال‌آفرینی نیز تلاش خواهند کرد.

   

  رضوی تأکید کرد: برخی از اقدامات اثر کوتاه‌مدت دارد و برخی دیگر در بلند‌مدت قابل مشاهده است؛ اما نباید ناامید شد؛ چون پیشرفت روستاها زمان‌بر است.

   

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 08:01

  صفحه 1 از 11

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهدی نصیرپور(جمعیت بنیان نشاط اجتماعی میهن)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: