• امروز پنجشنبه 2 فروردين 1397
 • نشریه سمن یار

  اخبار سمن یار

  رهبر انقلاب سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند.


  به گزارش سمن یار، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز به همه هم‌میهنان و ایرانیان، به ویژه خانواده‌های معزز شهیدان، جانبازان و همچنین جوانان و نوجوانان، سالی پر خیر و برکت را برای مردم آرزو کردند و سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند.

  آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 01 فروردين 1397 ساعت 15:13

  همایش پاکسازی عمومی دراستقبال از بهار

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: همایش پاکسازی عمومی با حضور دوستداران محیط زیست چهارمحال و بختیاری برای استقبال از بهار و اجرای طرح بی زباله برگزار شد.

  به گزارش سمن یار از استان چهارمحال و بختیاری، مدیر کل محیط زیست استان گفت: در این آئین که افزون بر ده هزار نفر ازهمایش پاکسازی عمومی دراستقبال از بهار +فیلم همایش پاکسازی عمومی دراستقبال از بهارمسئولان، دانشجویان، کارمندان، کارگران، اعضای سازمان های مردم نهاد و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، ورودی شهرهای استان پاکسازی شد.

  شهرام احمدی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی نمی تواند در عرصه حفاظت، اشاعه وترویج فرهنگ زیست محیطی ورود کند؛ مشارکت عموم مردم، دستگاه های دولتی و فعالان زیست محیطی به عنوان بازوی توانمند سازمان محیط زیست یاری گر ما هستند.

  استاندار و جمعی از مسئولان استان به همراه هزار نفر از مردم در همایش پاکسازی عمومی "استقبال از بهار "شهرکرد ورودی این شهر را تا شعاع پنج کیلومتری پاکسازی کردند.

  عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برای اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست باید برنامه ریزی کرد و از طرحهای سازمانهای مردم نهاد حمایت خواهیم کرد.

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 11:36

  پانصد خانواده تعطیلات را در کرمانشاه سپری می‌کنند

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: حدود چهار ماه از زلزله کرمانشاه می‌گذرد، با این حال دیده می‌شود که هنوز آن طور که باید این منطقه بازسازی نشده است. اما این در حالی است که نهاد هایی مانند بسیج سازندگی فعالیت‌های خود را به صورت مستمر در این زمینه دنبال می‌کنند. در همین راستا روز گذشته رئیس سازمان بسیج سازندگی در یک نشست خبری به تشریح اقدامات این سازمان در جهت بهبود وضعیت زلزله زدگان و مناطق محروم پرداخت.


  به گزارش سمن یار، سردار نعمان غلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: سازمان بسیج سازندگی در سال جاری ٨٩١٢ گروه جهادی ایجاد و اعزام کرده است که ۱۳۴۷ گروه جهادی نیز در ایام نوروز ۱۳۹۶ در جهت خدمت به مردم مستضعف اعزام خواهند شد.

  سردار غلامی با بیان اینکه هم اکنون ساخت ٦٠٠ واحد مسکونی در منطقه زلزله زده سر پل ذهاب کرمانشاه آغاز شده است، عنوان کرد: امسال ٨٠٠٠ واحد مختلف از جمله درمانگاه، مدرسه و خانه با کمک خیرین برای رفع محرومیت ساخته شده است.

  مسئول سازمان بسیج سازندگی با تأکید بر نقش مردم در زمینه کمک ‌رسانی به زلزله ‌زدگان کرمانشاه، عنوان کرد:‌ در همان مقطع اول با تهیه و استقرار ۵ هزار کانکس در منطقه، به زلزله‌زدگان کمک شد و در ادامه نیز ۱۴۷۰ کانکس از طریق کمک ‌های مردمی در اختیار زلزله‌ زدگان منطقه سرپل‌ ذهاب قرار گرفت.

  وی با اشاره به ساماندهی گروه‌‌های جهادی و تلاش در زمینه خدمت‌ رسانی و نقش‌ آفرینی در این عرصه عنوان کرد: برنامه‌ریزی برای ساخت ۶۰۰ خانه مسکونی از طریق همکاری نیروهای جهادی از ۲۰ روز قبل آغاز شده و در حال حاضر گروه ‌های جهادی در تلاش برای اعزام به این مناطق هستند.

  غلامی با بیان اینکه سازمان بسیج با ۸ هزار و ۹۱۲ گروه جهادی در خدمت مردم است، عنوان کرد: در پایان سال ۹۵ و به مدت سه روز اقدام ‌های لازم برای واکسینه شدن از بیماری‌‌های در مناطق هدف در حالی صورت گرفت که در عرصه‌‌های مختلف نیز از جمله منطقه کوه ‌بنان کرمان با استفاده از مدل اجراشده در منطقه سرپل‌ ذهاب از طریق کمک سپاه ۳ استان مختلف از جمله سپاه الغدیر یزد و سپاه کرمان جهت کمک به مردم اقدام شد.

  مسئول سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳ مجموعه استانی بسیج برای ساخت و ساز در منطقه کوهبنان کرمان مستقر و ساخت ۶۰۰ واحد مختلف را در دستور کار قرار داده‌اند، عنوان کرد: ۱۳۴۷ گروه جهادی مختلف در ایام نوروز ۹۷ به مناطق کرمانشاه، خوزستان و کرمان اعزام خواهند شد. این در حالی است که ظرفیت مردمی برای کمک به هم‌نوعان خود بسیار منحصر به فرد بوده و با فراهم کردن بستر مناسب می ‌توان از این ظرفیت بی ‌نظیر در راستای کمک به مردم استفاده کرد.

  به گفته وی تاکنون ۵۰۰ خانواده مختلف در قالب اردوهای جهادی برای اعزام به منطقه سرپل ذهاب در ایام نوروز ۹۷ ثبت نام کرده ‌اند تا با حضور در کنار خانواده‌ها در این منطقه بستری را برای پیوند دادن ظرفیت ‌های مناسب فراهم کنند.

  وی با بیان اینکه اردوهای جهادی می‌تواند یک نظام پیشرو با تکیه بر ظرفیت‌‌های مردمی باشد، عنوان کرد: در حوزه جهادی برخی خانواده‌‌ها که مطابق با سنت و روال هر ساله در ایام عید به نقاط تفریحی کشور سفر می ‌کنند، از طریق ساماندهی بسیج سازندگی می ‌توانند در کنار خانواد ه‌های مناطق محروم با هدف کمک ‌رسانی به آن ها حضور یافته و اوقات خوشی را سپری کنند.

  وی با بیان اینکه هر گروه جهادی برای اعزام به مناطق محروم در دسته ‌های ۲۰ نفری تقسیم می‌شوند، عنوان کرد: در منطقه سرپل ذهاب به منظور رفع مشکلات درمانی، پزشکی، عمرانی و حوزه ‌های صنعتی این منطقه به گروه‌های جهادی متخصص در این حوزه‌ ها نیاز بود که پس از فراخوان مشاغل مختلف با ساماندهی آنها تلاش شد، تا کمک‌ های مردمی در قالب گروه‌ های جهادی که متصل به خیره‌ ها هستند، از قدرت عمل مناسب در این منطقه برخوردار شوند. در این راستا بسیج اصناف ضمن اعزام برخی خیرین به مناطق زلزله‌ زده از جمله راور و سرپل ذهاب به منظور تصمیم‌ گیری در خصوص احیا و راه‌ اندازی صنایع مختلف در این مناطق اقدام کرده است.

  این مقام مسئول با بیان اینکه فعالیت‌ ها برای ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی در استان کرمانشاه برای زلزله زدگان به زودی آغاز خواهد شد، یادآور شد: در حال حاضر استان‌های مختلف کشور پیشنهاد ساخت ۲۳ هزار واحد مختلف را به بسیج سازندگی پیشنهاد کرده اند این در حالی است که اگر دولت منابع ارزان‌ قیمت خود را در اختیار بسیج سازندگی قرار دهد با توجه به تجربه ۶ ساله این نهاد متعلق به نظام می‌ توان حجم ساخت و سازها در این زمینه را به مراتب افزایش داد. در عین حال از طریق تفاهم ‌نامه مشترک برخی بانک ‌ها از جمله بانک توسعه تعاون یا پست بانک ایران امکان معرفی نیازمندان برای دریافت تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال فراهم شده است.

  غلامی با اشاره به رویکرد سازمان بسیج سازندگی در سال ۹۶ برای توسعه خدمت‌ رسانی در مناطق محروم عنوان کرد: تاکنون ۸۵۰ هزار نفر در اردوهای جهادی جذب و شرکت کرده‌اند و این در حالی است که با ساماندهی گروه‌های جهادی تلاش شده تا این گروه‌ها در محله‌ های خودشان فعال شوند. از سوی دیگر اقدام دیگری که امسال بسیج سازندگی بر روی آن تمرکز کرد، موضوع پیشرفت محله‌های حاشیه شهرها بود.

  وی افزود: سازمان بسیج سازندگی در ۳۲۵ محله حاشیه شهرها در سطح کشور تمرکز کرد که با کمک بخش‌هایی همچون معاونت بهداشت و درمان بسیج و همچنین در راستای کمک به ایجاد اشتغال موثر از طریق هزار و ۱۲۷ پروژه کوچک در این محلات پیش‌بینی شده است که از دو ماه قبل نیز اقدام‌های اولیه برای ساخت و ساز در این محلات برای ایجاد درمانگاه،‌ راه‌سازی، مدرسه و ... آغاز شده است؛ همچنین در محلات حاشیه شهرها به منظور ترک اعتیاد و صیانت از اشتغال موثر اقدام‌ های مناسبی صورت گرفته و در این راستا با آموزش ۴۳۰۰ نفر از بهبود یافتگان،‌ امکان اشتغال ۲۰۰ هزار نفر از آنها فراهم شده است.

  وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب اسلامی در مورد رفع آسیب‌ های اجتماعی عنوان کرد: با نگاه جهادی و با تمرکز بر جغرافیای هدف به منظور رفع آسیب‌های اجتماعی گروه‌های جهادی متنوعی با ظرفیت‌های جدیدتر و با تخصص‌های فنی ایجاد و بهره‌گیری شده است که در این زمینه با آسیب‌ شناسی فضای محلات، رویکرد ساماندهی و ایجاد اشتغال از طریق کمک معتمدان محلات در دستور کار قرار گرفته است.

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 11:34

  تشکیل معاونت اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاونت امور اجتماعی با استفاده از مشارکت سمن‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد می‌تواند گام‌های بزرگی در راستای توسعه و بهبود سلامت استان بردارد و با همراه‌کردن سازمان‌های مرتبط در حوزه سلامت مثل تربیت بدنی، آموزش و پرورش، بهزیستی، هلال احمر و... روند ارتقا سطح سلامت را تسریع ببخشد.

  به گزارش سمن یار از استان مازندران، سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همراه با اعضای هیأت رئیسه این دانشگاه به منظور ارائه گزارش دستاوردها و برنامه‌ها و سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ربیع فلاح استاندار مازندران دیدار و گفت‌وگو کردند.

  در این دیدار که در دفتر استاندار صورت گرفت موسوی ضمن ارائه گزارش عملکرد چهار سال گذشته دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران در طول چهار سال اخیر بیش از هزار میلیارد تومان در بخش عمرانی و خدماتی هزینه کرده  که از این تعداد ۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه زیرساخت‌ها و بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه خدمات هزینه شده است.

  وی اضافه کرد: در همین مدت ۲۳۰ خانه بهداشت در مناطق روستایی، ۲۸ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری ، ۱۲۷ مرکز بهداشتی شهری و روستایی احداث شده است و خوشبختانه امروز مرکز استیجاری و ساختمان‌هایی با قدمت بالا وجود ندارد.

  موسوی به احداث ۱۴ کلینیک ویژه ، ۱۴ مرکز اورژانس بیمارستانی و ۱۱ پایگاه اورژانس جاده ای، ۱۸ کلینیک دندانپزشکی، افزوده‌شدن ۲۰۰ تخت ویژه و ۳۰ هزار مترمربع به فضای آموزشی و پژوهشی نیز اشاره کرد و گفت: همچنین دانشگاه موفق به احراز کسب رتبه برتر عمران سلامت روستایی، رتبه یک پژوهش کشور و رتبه برتر جلب مشارکت بین بخشی کشور شده است.

  وی با ذکر این نکته که در حال حاضر با وجود دستاورهای علمی و پژوهشی و اقدامات عمرانی بسیار در حوزه سلامت، دانشگاه با مشکلات مالی مواجه است اضافه کرد: پرداخت‌نشدن مطالبات بیش از ۵۵۰ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران توسط  سازمان‌های بیمه‌گر موجب کاهش شدید نقدیندگی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان شده است  که دانشگاه را در این مراکز  دچار  چالش بسیار جدی کرده است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران  با اشاره به صرف هزینه‌های بسیار جهت ارائه خدمات به مردم در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و مشکل تأمین مالی جهت خرید لوازم و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: این مراکز برای ادامه روند بهینه ارائه خدمات سلامت به مردم باید مطالبات به تعویق افتاده شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی و پیمانکاران طرف قرارداد را بپردازند و همچنین برای افزایش انگیزه  و جلوگیری از کاهش کیفیت خدمات درمانی، نسبت به پرداخت  کارانه یک سال عقب افتاده پزشکان  و کارکنان  خود اقدام نمایند و در این زمینه سازمان‌های بیمه‌گر باید  نسبت به پرداخت مطالبات خود به دانشگاه علوم پزشکی مازندران زودتر اقدام کنند تا ادامه طرح تحول سلامت دچار مشکل نشود.

  استاندار مازندران با استقبال  از تشکیل معاونت اجتماعی  در دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: معاونت امور اجتماعی با استفاده از مشارکت سمن‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد می‌تواند گام‌های بزرگی در راستای توسعه و بهبود سلامت استان بردارد و با همراه‌کردن سازمان‌های مرتبط در حوزه سلامت مثل تربیت بدنی، آموزش و پرورش، بهزیستی، هلال احمر و... روند ارتقا سطح سلامت  را تسریع ببخشد.

  استاندار مازندران ادامه داد: اجرای پرونده الکترونیک سلامت نیز با همکاری واحدهای بین بخشی و  سازمانهای مرتبط می‌تواند با قدرت بیشتر عمل کرده و و در حوزه  شناخت و غربالگری بیماریها و کنترل بیماریهای واگیر و غیرواگیر همچون دیابت ،فشارخون وسرطان و ... اطلاعات مفید و قابل استفاده ای به متصدیان و مجریان حوزه سلامت ادامه دهد.

  آخرین به روز رسانی در پنجشنبه 04 آبان 1396 ساعت 11:28

  رئیس جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال1397: سال 96 سال موفقیت و پیروزی ملت بزرگ ایران درعرصه های مختلف بود/سال نو سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رئیس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1397 هجری شمسی، سال 96 سال را به رغم خواست و تلاش های بدخواهان کشور، سال موفقیت و پیروزی ملت بزرگ ایران درعرصه های مختلف برشمرد و تصریح کرد: اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت و به عظمت ملت ما اعتراف کردند.

  به گزارش سمن یار از استان کرمانشاه، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جمع مردم زلزله زده کرمانشاه و خطاب به ملت بزرگ ایران اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند سال نو، سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق خواهد بود.

  متن پیام نوروزی رئیس جمهور به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

  السلام علیک یا مولا یا امیرالمؤمنین(ع)

  شاد باش عرض می‌کنم خدمت ملت بزرگ ایران در جای جای این کشور و همه ایرانیان در سراسر گیتی و همچنین به اقوام و همسایگانی که نوروز را پاس می‌دارند.

  همراه شدن نوروز و شکوفایی طبیعت با ماه پربرکت رجب، ایام میلاد ائمه هدی بویژه امیرالمؤمنین(ع) و بعثت پیامبر اسلام(ص) و ایام عبادت و اعتکاف که شکوفایی معنوی است، به فال نیک می‌گیرم.

  خدمت همه خانواده‌های شهدا، جانبازان عزیز، آزادگان تبریک ویژه دارم و همچنین سلام و تحیت و درود به محضر ولی عصر امام زمان(عج).

  باید در اینجا یاد کنیم از آنهایی که در این لحظه به جای سفره نوروزی، سفره خدمت به ملت را انتخاب کرده‌اند و برگزیده اند.

  پزشکان، پرستاران، خلبانان، رانندگان، مرزداران، پلیس و همه آنهایی که در سراسر ایران در کنار سکوها، چاه‌های نفت، تلمبه‌خانه‌ها، اتاق‌های کنترل در کنار آمبولانس‌ها، ماشین‌های آتش نشانی، در راه‌های کشور ، خدمت را برای خود به عنوان وظیفه بزرگ برگزیده‌اند.

  ملت ما خود را شریک در اندوه و غم عزیزانی می‌داند که در سال گذشته در اثر سیل، زلزله یا حوادثی چون حوادث هوایی یا دریایی به سوگ عزیزانشان نشستند. همه ملت ایران را در غم خود سهیم و شریک بدانند و خداوند بزرگ را به عنوان ولی خود در کنار خود ببینند و صبر و مقاومت و راه زندگی توأم با معنویت را ادامه دهند.

  سال گذشته، سال پیروزی و موفقیت ملت ایران بود، در صحنه انتخابات آن پیروزی شکوهمند، آن حضور تکان‌دهنده، آن رقابت بی‌نظیر، آن حضور توأم با امنیت در حالی که بدخواهان چیز دیگری را می‌خواستند؛ نزاع و دودستگی و پیروزی گروهی را بر گروهی می‌خواستند.

  اما انتخابات یک پیروز بیشتر نداشت و آن ملت بزرگ ایران بود. ملت بزرگ ایران موفقیت دیگری را به رخ جهانیان کشید؛ آن زمانی که حوادث غم‌بار در کشور پیش آمد.در کرمانشاه وکرمان، در دنا و در دریا، مردم اعلام کردند که حادثه‌دیدگان تنها نیستند. این همدلی و همنوایی به عنوان یک موفقیت اجتماعی و اخلاقی و انسانی برای ملت بزرگ ایران ثبت شد.

  مردم ما وقتی دیدند در خیابان اغتشاشاتی وجود دارد و ممکن است امنیت جامعه‌شان به خطر بیفتد به صحنه آمدند و با صدای رسا اعلام کردند که انتقاد و اعتراض حق مردم است اما ملت فهیم ایران، بی‌قانونی و خشونت را تحمل نخواهد کرد.

  دشمنان ما در دنیا به فکر آن بودند که از آن بهانه برای شکستن ملت ایران استفاده کنند اما اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب وا داشت و به عظمت این ملت اعتراف کردند.

  ملت ما که همیشه آفریننده صلح و آرامش در منطقه و جهان بوده اند در سال گذشته با تلاش پیگیر خود و سربازان مخلص و دیپلمات‌های پرتلاش خود توانستند در کنار ملت عراق، سوریه و لبنان ثبات و امنیت بیشتری را برای منطقه به همراه بیاورند.

  در سال گذشته همه کشور، شور، شعف، کار و تلاش بود و همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند، سال نو، سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی و سال اشتغال و رونق است. در سال گذشته ملت ما قدم‌های خوبی برداشت و کارآفرینان، کارگران، مهندسین و کشاورزان گرچه با عارضه کم‌آبی مواجه بودیم، اما کشاورزان ما، سرافرازی ما و ملت بزرگ را آفریدند و باز هم در گندم ما را خودکفا کردند و به حول و قوه الهی در سال نو هم ما را خودکفا خواهند کرد. در بسیاری از زمینه‌ها رکوردی را برای تحول در زراعت و کشاورزی و در خوداتکایی بوجود آوردند و این راه را ملت ما ادامه خواهد داد.

  مهندسین و کارگران ما، آنهایی که در راه‌آهن تلاش می‌کردند و می‌کنند، استان‌های مختلف را به راه‌آهن سراسری متصل کردند. استان همدان و کرمانشاه به راه‌آهن سراسری وصل شد و در سال آینده نیز سه استان دیگر به راه‌آهن سراسری وصل خواهد شد. همه جوانان، فرهیختگان، ورزشکاران و هنرمندان برای‌ کشور موفقیت آفریدند.

  دو هدف بلند را در کنار ملت‌مان در سال گذشته دنبال کردیم و در سال نو به کمک شما ملت بزرگ ادامه خواهیم داد. موضوع اول ایجاد اشتغال و مبارزه با غول بیکاری بود. گر چه هنوز مشکلات فراوانی باقی مانده، گر چه هنوز جبران گذشته نیاز به زمان دارد، اما اشتغال سال گذشته ما در تاریخ کشور یا بی‌نظیر و یا کم‌نظیر بوده و در سال نو باید اشتغال بالاتری را بیافرینیم و این کار را به حول و قوه الهی با کمک شما مردم انجام خواهیم داد.

  سال تولید ملی در کنارش اشتغال و خودکفایی و نشاط هم در جامعه خواهد بود.

  موضوع دوم مبارزه با فقر بود. دولت دوازدهم مبارزه با فقر را ادامه خواهد داد. مستمری مددجویان و مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی در سال 96 بیش از 3 برابر شد. این گام اول و مهم در زمینه مبارزه با فقر بود. برای تمام مشاغل، کارمندان و کارگران در حداقل حقوق اقدامی کردیم تا حقوق‌ها متعادل شود و این برنامه را ادامه خواهیم داد. گام بزرگ دیگری در سال جدید و تا پایان دولت دوازدهم برای مبارزه با فقر برخواهیم داشت.

  دو درخواست و خواهش از ملت بزرگ ایران دارم. خواهش اول در سال جدید از همه کارآفرینان، کارگران، سرمایه‌گذاران، ایرانیان داخل و خارج است. سال نو، سال سرمایه‌گذاری و تولید است. همه باید با همه توان به رونق تولید بپردازیم. قدرت ملی ما در کنار تولید ما خواهد بود و این کارآفرینان هستند که می‌توانند قدم‌های مهمی را در سال جدید بردارند.

  خواهش دوم من از جوانان عزیز است؛ جوانانی که کشور و آینده آن ، تعلق به آنها دارد و باید راه سربلندی کشور را ادامه دهند. آنچه برای همه ما مهم است، عزت اسلام، سربلندی ایران، آسایش و رفاه ملت ایران است. برای این سه هدف بلند همه ما باید تلاش کنیم و امید ما به جوانان عزیز است.

  به آنچه که به جوانان و زنان از آغاز دولت دوازدهم وعده کردم و قول دادم و دولت ما متعهد شده است، عمل کرده و آن را ادامه خواهیم داد. می‌دانیم نسل جوان ما خواست بالاتری دارد. می‌دانیم با دنیای دیگری می‌خواهد شرایط جدیدی را برای کشور ببیند. نشاط بیشتر را می‌خواهد. دولت متعهد به اشتغال جوانان، نشاط جوانان، آزادی جوانان و ادامه دسترسی آنان به اطلاعات است. اطلاعات آزاد به معنای به روز بودن مردم نسبت به تحولات جهانی ،به معنای اتصال دانشجویان و دانش‌پژوهان ما با علم جدید دنیا و به معنای اتصال و ارتباط نزدیک‌تر با مردم و اشتغال نو در این فضا است.

  البته ما فضای مجازی امن، آسان و ارزان، توأم با اخلاق و معنویت می‌خواهیم. در سایه این فضاست که مبارزه با فساد و شفافیت را ادامه می‌دهیم و مردم ما شاهد شفافیت بیشتر در سال جدید خواهند بود.

  خدایا باران پربرکت و رحمت خود را بر ملت ما نازل گردان. خدایا در این ساعات زیبای آغاز سال از تو می‌خواهیم باران فتوت، باران اخلاق، باران تحمل، باران وحدت و انسجام و باران تلاش برای توسعه و پیشرفت کشور بر ما نازل بفرمایی.

  خادمین مردم، رهبر معظم انقلاب، دولت و نظام را برای تلاش بیشتر، برای به اهتزاز در آوردن پرچم پیشرفت، آرامش، آسایش و رفاه در این کشور، بیش از پیش موفق بگردان.

  أَعْطِنِی بِمَسْأَلَتِی إِیَّاکَ جَمِیعَ خَیْرِ الدُّنْیا وَ جَمِیعَ خَیْرِ الاخِرَةِ ، وَ اصْرِفْ عَنِّی بِمَسْأَلَتِی إِیَّاکَ جَمِیعَ شَرِّ الدُّنْیا وَ شَرِّ الاخِرَه.

  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

  آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 01 فروردين 1397 ساعت 12:58

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت در اصفهان : اجرای سند سلامت اجتماعی کشور در سال آینده

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون اجتماعی وزیر بهداشت, درمان و آموزش پزشکی در نخستین مجمع سلامت استان اصفهان گفت: این سند تا پایان سال تهیه و سال آینده با هدف ارتقای سرمایه اجتماعی اجرایی می شود.


  به گزارش سمن یار از استان اصفهان، سیدمحمدهادی ایازی مشارکت سازمان دهی شده همه افراد در بخش سلامت را مفهوم اجتماعی شدن نظام سلامت بیان کرد و افزود: سلامت فقط وابسته به موضوعات ژنتیکی, سن و جنس نیست و باید نقش خانواده و روابط اجتماعی و تعامل نهادهای مرتبط با سلامت به جد دیده شود.

  وی سلامتی را شامل سلامت جسمی,روانی, معنوی و اجتماعی برشمرد و ادامه داد: هم اکنون 12 درصد مردان و 16 درصد بانوان کشور افسردگی دارند که این تأثیر مستقیمی روی سلامت اجتماعی دارد.

  قائم مقام وزیر بهداشت, درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکت های اجتماعی, سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت کشور افزود: هم اکنون سطح سواد سلامت مردم در کشور پایین است و یکی از برنامه های مجمع سلامت در استانها باید افزایش این سطح سواد با مشارکت آگاهانه خود مردم باشد.

  آخرین به روز رسانی در سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 11:30

  مزیتی که اغلب کشورها از آن بهره می برند: «سازمان‌های پیشرفت» متولی تسریع حرکت کشورها در مسیر توسعه

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سازمان های پیشرفت به عنوان یک نهاد واسط در بین دولت و مردم، به برنامه ریزی برای توسعه کشور می پردازند؛ این نهادها ضمن تسریع حرکت توسعه کشور موجب افزایش سرمایه اجتماعی و کاهش چالش در بین مردم و دولت می شوند.


  به گزارش سمن یار، سازمان های پیشرفت نهادهای برنامه ریزی دولتی هستند که مستقل از احزاب سیاسی، در سطح ملی و منطقه ای، برای کشورهای مختلف برنامه های توسعه را تدوین و به رفع چالش های موجود کمک می کنند.

  در این رابطه جمیز مکگان استاد ارشد مطالعات بین المللی در دانشگاه پنسیلوانیا می گوید: این سازمان ها به عنوان یک نهاد واسط بین دولت و مردم قرار می گیرند و با آگاهی از مشکلات کشور و مردم و استفاده از ایده ها و نظرات کارشناسان هر حوزه، به تهیه برنامه های عملی برای توسعه کشور می پردازند.

  سازمان های پیشرفت با ارائه برنامه های تدوینی خود به دولت موجب رفع مشکلات کشور می شوند. این نهادها اکثرا وابسته به دولت هستند و بودجه شان نیز از طریق دولت تأمین می شود.

  رفع مشکلات کشور محور فعالیت های سازمان های پیشرفت

  سازمان های پیشرفت بیشتر بر تحقیق و تجزیه و تحلیل مسائل کشور متمرکز هستند؛ اما محدوده فعالیت های این نهادها گسترده است.

  دیگر فعالیت های سازمان های پیشرفت شامل انتشار یافته های خود در قالب مقاله،‌ گزارش، کتاب، حضور در رسانه ها، ایجاد شبکه های تحقیقاتی، برگزاری یا حضور در همایش ها و جلسات است. این نهادها در جلساتی با حضور مقامات ارشد سعی در اثرگذاری بیشتر و حل مشکلات کشور دارند.

  اهمیت سازمان های پیشرفت در کشورها

  در بعضی از کشورهای توسعه یافته این نهادها به صورت های مختلفی ظهور کرده اند. سازمان های پیشرفت گونه متحول شده اتاق های فکر و اندیشکده های دولتی هستند؛ با چندین تفاوت، که یکی از مهمترین تفاوت آن تأثیر گذاری بالای برنامه ها و سیاست ها در روند تصمیم گیری کشور است.

  مکگان با تألیف چندین کتاب و مقاله در رابطه با نهادهای تأثیرگذار در توسعه کشورها بیان می کند که: با توجه به تحول در روند تصمیم گیری و سیاست گذاری در کشور ها، در حال حاضر این نهاد ها به بخش جدایی ناپذیر از بدنه دولت و کشور تبدیل شده اند.

  موارد زیر برخی از اثرات مثبت سازمان های پیشرفت در کشورها هستند:

  • تسهیل برنامه ریزی در کشور و افزایش دقت در سیاست گذاری
  • تسریع حرکت کشور در مسیر توسعه و پیشرفت
  • نظام مندتر شدن رابطه مردم و دولت
  • اطمینان شهروندان از توجه به آنان در سیاست گذاری به خصوص قشر محروم کشور
  • افزایش مشارکت مردم و علی الخصوص نخبگان برای تصمیم سازی در کشور
  • کاهش تنش و بی اعتمادی بین دولت و مردم
  • اطمینان مردم از کاهش جبهه گیری های سیاسی و حزبی در تصمیم گیری برای کشور

  این ها بخشی از اثرگذاری های مثبت سازمان های پیشرفت در کشورهای مختلف است که میتوان به آن ها اشاره کرد.

  سازمان های پیشرفت در کشورهای مختلف موجب رشد و توسعه کشور شده است. این نهادها همچون سازمان پیشرفت نیتی آیوگ هند، سازمان پیشرفت ان دی آر سی در چین و سازمان پیشرفت نیدا در فیلیپین، با قرار گرفتن در بین دولت و مردم و تمرکز بر ارائه تحقیقات و نظرات کارشناسی خود در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و بدون نفوذ احزاب مختلف، به تدوین برنامه های توسعه ای و رفع چالش های کشور می پردازند.

  آخرین به روز رسانی در شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 13:36

  صفحه 1 از 13

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای هوشنگ مردانه(موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز: آقای جواد احمدی (سازمان مردم نهاد کلام مهر)

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: