• امروز سه شنبه 1 خرداد 1397
 • نشریه سمن یار

  اخبار سمن یار

  استاندار چهارمحال و بختیاری: نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری افزایش یابد

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری افزایش یابد.


  به گزارش سمن یار از استان چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی شامگاه یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد در چهارمحال و بختیاری افزایش یابد، اظهار داشت: کمپ های ترک اعتیاد باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد ک و تلاش شود که استاندارد ها در این کمپ های ترک اعتیاد رعایت شود.

  وی بیان کرد: مواد مخدر و اعتیاد یکی از مهمترین مشکلات در سطح جامعه به شمار می رود که بسیاری از افراد جامعه را در گیر خود کرده است.

  استاندار چهارمحال و بختیاری بیان گرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی جامعه ناشی از اعتیاد  است و باید تلاش شود که آمار اعتیاد در جامعه کاهش یابد.

  وی تصریح کرد: بسیاری از جوانان و خانواده ها از زیان های مصرف مواد مخدر بی اطلاع هستند و باید تلاش شود که زیان های مصرف مواد مخدر در جامعه اطلاع رسانی شود.

  بهره گیری از سازمان های مردم نهاد برای مبارزه با مواد مخدر در جامعه ضروری است

  وی تاکید کرد: بهره گیری از سازمان های مردم نهاد برای مبارزه با مواد مخدر در جامعه ضروری است.

  وی بیان کرد: سمن ها سازمان های مردمی هستند و نقش مهمی در حل مشکلات جامعه از جمله اعتیاد دارند.

  استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در بخش مواد مخدر پیشگیری مهمتر از درمان است و باید در این زمینه فرهنگ سازی انجام شود.

  ترویج فرهنگ ورزش در جامعه زمینه ساز کمرنگ شدن اعتیاد در جامعه است

  مدیر کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری نیز در این زمینه اظهار داشت:  بهره گیری از سازمان های مردم نهاد برای مبارزه با مواد مخدر نتایج بسیار ارزشمندی در سطح استان داشته است.

  حمید کریمی بیان کرد: اعتماد به سازمان های مردن نهاد برای مبارزه با مواد مخدر ضروری است و باید از مشارکت مردم برای مبارزه با مواد مخدر بهره گرفت.

  مدیر کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: توسعه ورزش در سطج جامعه یکی از مهمترین راهکارها برای جلوگیری از گرایش جوانان به سمت اعتیاد دارد.

  وی بیان کرد: در چهارمحال و بختیاری در سالجاری ۱۰۰ خانه ورزش روستایی افتتاح شد که این مهم نقش مهمی در تریج فرهنگ ورزش در استان دارد.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 10:09

  سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان شمالی: تقویت سمن ها برای مبارزه با مواد مخدر الزامی است

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گفت: تقویت و ارتقای سازمان های مردم نهاد به لحاظ کمی و کیفی برای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر با رویکرد پیشگیری از اعتیاد الزامی است.


  به گزارش سمن یار از استان خراسان شمالی، محمود ثمینی در نشست کارگروه توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد اظهار کرد: هنر اصلی سازمان های مردم نهاد می تواند جلب مشارکت های مردمی و خیران برای کاهش آسیب های اجتماعی باشد.

  وی افزود: از گسترش سازمان های مردم نهاد با محوریت ورزش برای ایجاد هم افزایی و گسترش و تکمیل طرح های اجتماعی در مناطق محروم حمایت می کنیم زیرا که ایجاد جامعه سالم و بانشاط یکی از مهم ترین راهکارها برای پیشگیری از اعتیاد است.

  ثمینی در ادامه بر جهت گیری خیران به اجرای طرح های پیشگیری از اعتیاد با هدف تضمین سلامت جامعه تاکید کرد و افزود: کار خیر تنها در کمک به نیازمندان و مدرسه سازی معطوف نمی شود و باید بدانیم امروز کاهش آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد یکی از بهترین خیرهاست که باید این موضوع برای خیران استان توجیه و فرهنگ سازی شود.

  سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: نقش صدا و سیما هم در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم است و این موضوع باید به عنوان معضل اساسی جامعه از سوی رسانه ها به مردم معرفی شود و تمام تلاش و توان ما علاوه بر درمان افراد معتاد باید پیشگیری از اعتیاد باشد.

  وی خاطرنشان کرد: بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد یعنی خارج شدن اعتیاد از حالت جرم به یک معضل اجتماعی تا با این تغییر نگاه در جامعه بتوانیم با اهتمام بیشتری در این راه گام برداریم.

  وی با تاکید بر این که خطر اعتیاد در بیخ گوش آحاد مردم است، افزود: موضوع مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد را باید جدی گرفت و از لاک اقدامات صرفا اداری خود بیرون بیاییم و سعی در مشارکت مردمی برای حل این معضل داشته باشیم و از تمامی ظرفیت های موجود بهره مند شویم.

  ثمینی در ادامه سخنان خود مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه را مورد خطاب قرار داد و افزود: دستگاه های اجرایی باید هر چه سریعتر طرح های خود با محوریت پیشگیری از اعتیاد را به دبیرخانه کارگروه ارسال کنند و همچنین باید تلاش ها و اقدامات به گونه ای باشد که علاوه بر دریافت سهم استان از ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر بتوانیم بیشتر از سهم قانونی خود از اعتبارات ملی بهره مند شویم که تحقق این هدف مستلزم ارائه طرح های کارشناسی بیشتر است.

  وی مطرح کرد: باید بتواینم از ظرفیت دیگر شوراها، کارگروه ها و کمتیه هایی هم که در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد فعالیت می کنند، بهره مند شویم زیرا که جزیره ای کار کردن نتیجه ای را به دنبال نخواهد داشت.

  وی گفت: به عنوان مثال جلسات ستاد بازآفرینی شهری در سطوح ملی، استانی و شهرستانی با هدف بازتوانی و توانمندسازی محلات دارای امکانات عمرانی، ورزشی و فرهنگی پایین تر از متوسط جامعه شهری در حال برگزاری است که با ایجاد هم افزایی و همفکری در اجرای طرح های خود می توانیم از این فرصت استفاده کنیم.

  ثمینی تاکید کرد: هدف اصلی کارگروه ها ایجاد هم افزایی و مشارکت بین دستگاهی و ارائه رویکرد واحد و گفتمان عمومی میان دستگاه های اجرایی است بنابراین تاکید دارم اگر در بحث مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد حلقه مفقوده برای ایجاد پیوند بین دستگاهی وجود دارد، برای حل مشکل اعلام شود.

  در این جلسه طرح های پیشگیری از اعتیاد سازمان تبلیغات اسلامی و اداره کل ورزش و جوانان و همچنین گزارشی در حوزه صیانت و کارآفرینی و طرح راهبرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر توسط نماینده سازمان های مردم نهاد استان ارائه شد.

  اخبار خراسان شمالی را در پیام رسان سروش اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی @IRNABOJNURD پیگیری کنید.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 09:53

  مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی: گزارش نهایی سانحه ATR تحویل بازپرس پرونده شد/ اعلام رسمی گزارش به مردم تا دو هفته آینده

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی از اعلام رسمی گزارش سانحه هواپیمای تهران - یاسوج به مردم تا دو هفته آینده خبر داد.


   

  به گزارش سمن یار، حسن رضایی‌فر با اشاره به پایان یافتن عملیات بررسی عوامل وقوع سانحه هواپیمای ATR مسیر تهران ـ. یاسوج مربوط به شرکت هواپیمایی آسمان، اظهار داشت: بازخوانی جعبه‌های سیاه هواپیما در کشور فرانسه به پایان رسید و گروه‌های ۱۱‌گانه تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری نیز گزارش نهایی خود را آماده کردند، همه اطلاعات ترکیب و گزارش نهایی آماده شد.

  فرانسوی‌ها برای رفع اختلاف بررسی سانحه به ایران آمدند

  وی ادامه داد: ضرورت داشت که از کشور فرانسه به عنوان کشور سازنده این هواپیما نیز دعوت می‌شد تا در اختلافات کوچکی که در برخی موضوعات بررسی سانحه وجود داشت به اجماع برسیم، فرانسوی‌ها هم تحلیل‌های جداگانه‌ای داشتند بنابراین تیم فرانسوی به ایران آمد و در دو روز کاری جلساتی برگزار شد.

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی با تأکید بر اینکه همه این جلسات با فرانسوی‌ها با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار شد، بیان کرد: توافقاتی با کشور فرانسه انجام شد و گزارش نهایی به سرانجام رسید.

  گزارش نهایی سانحه ATR تحویل بازپرس پرونده شد

  رضایی‌فر اظهار داشت: گزارش نهایی سانحه ATR تحویل بازپرس پرونده شد، زیرا قوه قضائیه تأکید داشت به دلیل لزوم شناسایی مقصران وقوع این سانحه و وجود روند قضایی، گزارش نهایی باید تحویل بازپرس پرونده شود و بنابراین قوه قضائیه موضوع تشخیص مقصران این سانحه را انجام می‌دهد.

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری وظیفه مشخص کردن مجرمان و مقصران سانحه را بر عهده ندارد بلکه علت وقوع سانحه را برای جلوگیری و پیشگیری از سوانح بعدی بررسی و منتشر می‌کند.

  رضایی‌فر ادامه داد: این پرونده سانحه، اولین پرونده‌ای است که در کنار پرونده قضایی آن جلو می‌رود؛ به نظر بازپرس پرونده این فرآیند، فرآیندی قضایی است و اگر اطلاعات وقوع سانحه از سوی سازمان هواپیمایی کشوری منتشر شود شاید قوه قضائیه در تعیین مقصر اصلی محدود شود و اگر موضوعی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام شود ممکن است قوه قضائیه در تعیین مقصر با مشکل مواجه شود.

  قوه قضائیه مقصران وقوع سانحه ATR را معرفی می‌کند

  وی اظهار داشت: میزان تقصیر افراد در وقوع یک سانحه بر عهده قوه قضائیه خواهد بود که آن‌ها هم تأکید داشتند فعلاً این گزارش در رسانه‌ها و برای عموم منتشر نشود، زیرا پرونده روند قضایی دارد بنابر این قوه قضائیه مقصر یا مقصران این وقوع این سانحه را معرفی می‌کند.

  یخ‌زدگی هواپیما هنگام سانحه رد شد

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی درباره گزارشی که پیش از این در مورد یخ‌زدگی هواپیما از سوی برخی نهاد‌ها غیر از سازمان هواپیمایی منتشر شده بود، توضیح داد: یکی از مسائلی که با کشور فرانسه در این سانحه اختلاف داشتیم موضوع یخ‌زدگی بود، ماهواره‌های هواشناسی کشور فرانسه بحث یخ‌زدگی شدید را در آن شرایط هوایی وقوع سانحه مطرح کرده بودند در حالی که هواشناسی ایران شرایط یخ‌زدگی متوسط را اعلام کرده بود؛ بنابر این تحلیل‌های کارشناسی انجام شد تا این اختلاف بین ما و فرانسوی‌ها در این حوزه رفع شود البته این اختلاف به طور کامل رفع نشد و فرانسوی‌ها فرصت بیشتری از ما خواستند، زیرا آن‌ها اطلاعات طراحی هواپیما را دارند و اعلام کردند که ما راندمان سطوح پروازی هواپیما را بررسی می‌کنیم و نتیجه قطعی را اعلام خواهیم کرد، اما به نظر می‌رسد که یخ‌زدگی علت وقوع این سانحه نبوده است.

  تصمیم‌گیری درباره نحوه اطلاع‌رسانی گزارش سانحه در جلسه ۱۶ اردیبهشت

  رضایی‌فر ادامه داد: روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت جلسه‌ای با دادستان کل کشور درباره این گزارش نهایی خواهیم داشت و آنجا تصمیم‌گیری می‌شود که لحظه گزارش و خبررسانی به مردم درباره علت وقوع این سانحه چگونه باشد؛ تصمیم‌گیری در این حوزه با قوه قضائیه است و در حیطه اختیارات سازمان هواپیمایی کشوری نیست.

  هواپیمای سانحه دیده نقص فنی نداشت

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی با تأکید بر اینکه ما هیچ مشکل فنی در این هواپیمای سانحه دیده پیدا نکردیم، ادامه داد: علل وقوع هر سانحه‌ای می‌تواند خطای خلبان، شرایط آب و هوایی، نقص فنی یا سایر عوامل باشد، اما ما هیچ نقص فنی در هواپیما پیدا نکردیم.

  وی ادامه داد: ما در گزارش خود، علت اصلی وقوع سانحه و عوامل کمکی برای وقوع سانحه را اعلام کرده‌ایم؛ ۶ عامل کمکی برای وقوع عامل اصلی بروز سانحه از زوایای مختلف بررسی و معرفی شد و اطلاعات تخصصی به قاضی پرونده داده شده است.

  اعلام رسمی گزارش سانحه به مردم تا دو هفته آینده

  مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی ادامه داد: پس از صدور مجوز از سوی قوه قضائیه پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا دو هفته آینده گزارش نهایی وقوع سانحه برای مردم نیز منتشر شود.

  گفتنی است هواپیمای ATR۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان به شماره پرواز ۳۷۰۴ صبح روز ۲۹ بهمن‌ماه ۹۶ از فرودگاه مهرآباد به مقصد یاسوج پرواز کرد؛ این هواپیما در در ۱۴ مایلی فرودگاه یاسوج و روی ارتفاعات دنا از رادار حذف و مکالمات خلبان و برج قطع شد؛ پس از آن بود که اعلام شد این هواپیما با کوه دنا برخورد کرده است؛ این هواپیما حامل ۶۰ مسافر و ۶ خدمه و امنیت پرواز بود که همه در این سانحه جان باختند.

   

  آخرین به روز رسانی در شنبه 15 ارديبهشت 1397 ساعت 09:31

  بیانیه رسول خادم پس از بازگشت به فدراسیون کشتی

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: رسول خادم با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: وظیفه من است به احترام ایستادگی کم نظیر نمایندگان خانواده بزرگ‌ کشتی، بر اعتقادشان، جز پاسخ مثبت، پاسخ دیگری به مجمع محترم نداشته باشم.

  به گزارش سمن یار، رسول خادم پس از برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی در بیانیه ای اعلام کرد، به هر حال وظیفه من است که در هر موضعی که هستم و هر روزگاری دارم، به احترام ایستادگی کم نظیر نمایندگان خانواده بزرگ‌ کشتی، بر اعتقادشان، جز پاسخ مثبت، پاسخ دیگری به مجمع محترم نداشته باشم.

  متن این بیانیه به شرح زیر است:

  « اعضای محترم مجمع فدراسیون کشتی، برای بار دوم استعفای مرا نپذیرفتند. از این همه محبت و اعتماد رؤسای هیات های کشتی استان های کشور و نمایندگان سایر سازمان ها، نهاد ها، و اقشار عضو مجمع، همچنین مردم  عزیز و علاقمندان به کشتی کشور، صمیمانه سپاسگزارم.

  پایداری و اصرار نمایندگان خانواده بزرگ کشتی کشور، بر ادامه فعالیت اینجانب، جسارت "نه" گفتن را از من می گیرد. اما  دغدغه ها و نگرانی ها به قوت خود باقی است. هیچ چیز تغییری نکرده است.

  هنوز هیچ اقدام عملی از سوی دستگاه دیپلماسی کشور، برای مذاکره با  "کمیته بین المللی المپیک"، جهت کمک به کاهش جرائم و محرومیت های سنگین جدیدی که در صورت عدم مبارزه با نمایندگان رژیم صهیونیستی، قهرمانان ملی ما با آن مواجه می شوند، صورت نگرفته است.

  کمیته بین المللی المپیک تحت فشارهای سیاسی در صدد است، در گام بعدی اجازه میزبانی و برگزاری مسابقات بین المللی را نیز از کشورهایی چون ایران بگیرد. جالب است این محرومیت ها دارد در کشتی پیش تر از سایر رشته ها دنبال می شود و این موضوع اتفاقی نیست. نمی دانم این عدم توجه و عدم پیگیری رجال محترم مسئول را چه تعبیری می‌توان کرد...

  بعنوان مسوول ورزش ملی کشور، کشتی، هیچ ابزاری برای کمک به قهرمانان ملی مان در اختیار ندارم و هیچکس در کنار ما نیست. اما اصرار من به تکلیف مقامات ذیربط، برای کمک به قهرمانان ملی مردم، به قوت خود باقی خواهد بود...

  نکته دیگر، داستان بی مهری های دوستان وزارت ورزشی به کشتی ایران است. گویا عزیزان مجبورند بنا به اصرار مجمع فدراسیون کشتی، مدتی دیگر این حقیر را تحمل کنند. البته با توجه به شناختی که نسبت به ایشان وجود دارد،  بعید می دانم تغییری نیز در این نامهربانی ها شاهد باشیم.

  و نکته آخر اینکه، به هر حال وظیفه من است که در هر موضعی که هستم و هر روزگاری دارم، به احترام ایستادگی کم نظیر نمایندگان خانواده بزرگ‌ کشتی، بر اعتقادشان، جز پاسخ مثبت، پاسخ دیگری به مجمع محترم نداشته باشم.

  به نظر می رسد با شرایط موجود، هم در عرصه ی داخلی و هم در بخش بین المللی، با مشکلات و تنگنا های بسیار بیشتری نسبت به گذشته مواجه خواهیم بود.به ویژه اینکه گمان می شود با موضع گیری های اخیر خانواده کشتی، حساسیت منفی بعضی از عزیزان نیز، به ورزش ملی کشور افزایش یافته است.»

  مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اردبیل: برگزاری تئاتر خیابانی در اردبیل/ برطرف‌سازی معضلات شهری با مشارکت مردم و سمن‌ها

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اردبیل گفت: با هدف ارتقاء مسائل فرهنگی و کاهش معضلات شهری، با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد تئاتر خیابانی در اردبیل برگزار می‌شود.


  به گزارش سمن یار از استان اردبیل، مجتبی لاله در جمع خبرنگاران گفت: سازمان‌های مردم نهاد به عنوان سرمایه‌های اجتماعی شهر، نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تاثیرگذاری در مدیریت شهری دارند و از این رو بهره‌گیری از ظرفیت این سمن‌ها می‌تواند به بهبود وضعیت شهری منجر شود.

  وی با بیان این که با برنامه‌ریزی هدفمند و همکاری گسترده و مستمر می‌توانیم از وجود سازمان‌های مردم نهاد در پیشگیری، کنترل و کاهش معضلات اجتماعی و مشکلات بهره گرفت، افزود: شهرداری اردبیل یک نهاد مدنی و مردمی است که با رویکرد توسعه فرهنگی و اجتماعی  نیازمند مشارکت گسترده شهروندان و سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت شهری است.

  مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اردبیل با بیان این که در روزهای استقبال از سال جدید و ایام  عید نوروز بیش از 20 برنامه متنوع فرهنگی و اجتماعی توسط شهرداری اردبیل در سطح شهر  اجرا شد، افزود: اکثر اجرای این برنامه‌ها با همکاری سازمان‌های مردم نهاد برگزار شد.

  لاله عنوان کرد: اجرای تور رایگان اردبیل‌گردی، بازدید میهمانان نوروزی از عمارت شهرداری، اهدای بسته فرهنگی به گردشگران نوروزی در کنار اجرای طرح پاکبانان طبیعت، اجرای آیین نئواوستی روز چهارشنبه آخر سال همراه با اجرای موسیقی و نمایش و تکم گرادانی از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده در طول این ایام بود.

  وی بیان کرد: اجرای برنامه شهر مهربانی در قالب چندین آیتم از قبیل اجرای تئاتر خیابانی، نصب دکه مهربانی جهت اهدای گل و لوح‌های آموزشی و خانه‌تکانی شهری در قالب طرح استقبال از بهار از شاخص‌ترین اقدامات سازمان‌های مردم نهاد در سال جدید بود.

  مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اردبیل همچنین از کاشت بیش از یک میلیون بوته گل در سطح معابر شهری در راستای زیباسازی منظر شهر توسط سازمان فضای سبز شهرداری اردبیل خبر داد و بیان کرد: ایجاد فضای سبز عمومی جهت زیباسازی هر چه بیشتر منظره شهری، لکه‌گیری و ترمیم آسفالت خیابان‌ها ،لایه‌روبی بستر رودخانه بالیقلو، برپایی بازارچه‌های نوروزی، غبارروبی آرامستان‌ها، برپایی ایستگاه های اطلاع رسانی در ورودی‌های شهر، برپایی المان‌های هفت سین در میدان‌های اصلی شهر و ورودی‌ها از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده بود.

  لاله بیان کرد: استقبال از اولین میهمانان نوروزی در 4 ورودی شهر با حضور شهردار اردبیل از دیگر اقدامات شهرداری اردبیل در بهار 97 بوده است.

  وی ضمن قدردانی از تلاش و مشارکت اعضای سمن‌ها تصریح کرد:تمامی برنامه‌های اجرا شده در راستای رضایت شهروندان و گردشگران نوروزی در شهر اردبیل بوده و با همکاری بیشتر با این نهادها در روزهای آتی شاهد ارتقا و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خواهیم شد.

  لاله همچنین در خصوص کاهش معضلات شهری و ارتقای نشاط اجتماعی اضافه کرد: نمایش (تئاتر خیابانی) طرحی است که با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در سطح شهر با تاکید شهردار اردبیل در راستای کاهش معضلات شهری برگزار شده و در بهار و تابستان سال جاری نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

  وی گفت: هدف از اجرای این طرح اجرای قوانین راهنمایی رانندگی، اصلاح رفتار شهروندی، ارتقای فرهنگ عمومی و کاهش آسیب‌های اجتماعی اعم از خشونت و نزاع خیابانی و ارتقای نشاط اجتماعی است که به همت شهرداری اردبیل در میادین اصلی شهر برگزار می‌شود.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 20 فروردين 1397 ساعت 12:15

  تشکیل معاونت اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاونت امور اجتماعی با استفاده از مشارکت سمن‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد می‌تواند گام‌های بزرگی در راستای توسعه و بهبود سلامت استان بردارد و با همراه‌کردن سازمان‌های مرتبط در حوزه سلامت مثل تربیت بدنی، آموزش و پرورش، بهزیستی، هلال احمر و... روند ارتقا سطح سلامت را تسریع ببخشد.

  به گزارش سمن یار از استان مازندران، سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همراه با اعضای هیأت رئیسه این دانشگاه به منظور ارائه گزارش دستاوردها و برنامه‌ها و سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ربیع فلاح استاندار مازندران دیدار و گفت‌وگو کردند.

  در این دیدار که در دفتر استاندار صورت گرفت موسوی ضمن ارائه گزارش عملکرد چهار سال گذشته دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران در طول چهار سال اخیر بیش از هزار میلیارد تومان در بخش عمرانی و خدماتی هزینه کرده  که از این تعداد ۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه زیرساخت‌ها و بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه خدمات هزینه شده است.

  وی اضافه کرد: در همین مدت ۲۳۰ خانه بهداشت در مناطق روستایی، ۲۸ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری ، ۱۲۷ مرکز بهداشتی شهری و روستایی احداث شده است و خوشبختانه امروز مرکز استیجاری و ساختمان‌هایی با قدمت بالا وجود ندارد.

  موسوی به احداث ۱۴ کلینیک ویژه ، ۱۴ مرکز اورژانس بیمارستانی و ۱۱ پایگاه اورژانس جاده ای، ۱۸ کلینیک دندانپزشکی، افزوده‌شدن ۲۰۰ تخت ویژه و ۳۰ هزار مترمربع به فضای آموزشی و پژوهشی نیز اشاره کرد و گفت: همچنین دانشگاه موفق به احراز کسب رتبه برتر عمران سلامت روستایی، رتبه یک پژوهش کشور و رتبه برتر جلب مشارکت بین بخشی کشور شده است.

  وی با ذکر این نکته که در حال حاضر با وجود دستاورهای علمی و پژوهشی و اقدامات عمرانی بسیار در حوزه سلامت، دانشگاه با مشکلات مالی مواجه است اضافه کرد: پرداخت‌نشدن مطالبات بیش از ۵۵۰ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران توسط  سازمان‌های بیمه‌گر موجب کاهش شدید نقدیندگی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان شده است  که دانشگاه را در این مراکز  دچار  چالش بسیار جدی کرده است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران  با اشاره به صرف هزینه‌های بسیار جهت ارائه خدمات به مردم در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و مشکل تأمین مالی جهت خرید لوازم و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: این مراکز برای ادامه روند بهینه ارائه خدمات سلامت به مردم باید مطالبات به تعویق افتاده شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی و پیمانکاران طرف قرارداد را بپردازند و همچنین برای افزایش انگیزه  و جلوگیری از کاهش کیفیت خدمات درمانی، نسبت به پرداخت  کارانه یک سال عقب افتاده پزشکان  و کارکنان  خود اقدام نمایند و در این زمینه سازمان‌های بیمه‌گر باید  نسبت به پرداخت مطالبات خود به دانشگاه علوم پزشکی مازندران زودتر اقدام کنند تا ادامه طرح تحول سلامت دچار مشکل نشود.

  استاندار مازندران با استقبال  از تشکیل معاونت اجتماعی  در دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: معاونت امور اجتماعی با استفاده از مشارکت سمن‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد می‌تواند گام‌های بزرگی در راستای توسعه و بهبود سلامت استان بردارد و با همراه‌کردن سازمان‌های مرتبط در حوزه سلامت مثل تربیت بدنی، آموزش و پرورش، بهزیستی، هلال احمر و... روند ارتقا سطح سلامت  را تسریع ببخشد.

  استاندار مازندران ادامه داد: اجرای پرونده الکترونیک سلامت نیز با همکاری واحدهای بین بخشی و  سازمانهای مرتبط می‌تواند با قدرت بیشتر عمل کرده و و در حوزه  شناخت و غربالگری بیماریها و کنترل بیماریهای واگیر و غیرواگیر همچون دیابت ،فشارخون وسرطان و ... اطلاعات مفید و قابل استفاده ای به متصدیان و مجریان حوزه سلامت ادامه دهد.

  آخرین به روز رسانی در پنجشنبه 04 آبان 1396 ساعت 11:28

  مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران: حمایت از برنامه های فرهنگی مادران و کودکان در راستای مسئولیت های اجتماعی

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل، محسن پدرام رییس هیات مدیره، عیسی امامی و حسن تلیکانی اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک قرض الحسنه مهر ایران با اهدف کمک به کاهش آسیب های اجتماعی و توانمندسازی افراد آسیب پذیر، به دعوت اکبر رجبی مدیر مجموعه مردم نهاد طلوع بی نشان ها از بخش های مختلف، سرای مهر به عنوان اولین مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن خواب جمعیت طلوع بی نشان ها و همچنین سرای نور که از مراکز اقامتی درمانی بلند مدت کشور است که میتواند به طور قانونی پذیرنده کودکان پسر آسیب دیده از اعتیاد و کارتن خوابی باشد، بازدید کردند.


  به گزارش سمن یار، دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در بازدید از جمعیت طلوع بی نشان ها بیان داشت: حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم توان جامعه به ویژه مادران و کودکان از وظایف تمامی خیرین، سازمان ها و نهادها می باشد و این بانک در راستای مسئولیت های اجتماعی خود به این حوزه ورود کرده است.

  دکتر اکبری در حاشیه این بازدید اظهارداشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران حمایت از جامعه زنان به عنوان اقشار آسیب پذیر و تاثیر گذار در روند پیشرفت جامعه را در سرلوحه خود قرار داده و تاکنون در این زمینه گام های موثر و مطلوبی برداشته است.

  وی ادامه داد: پرداخت ۳۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه با اعتبار یک هزار میلیارد ریال به زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست از جمله اقداماتی است که بانک در مسیر توانمندسازی این قشر از جامعه طراحی و برنامه ریزی کرده است.

  مرتضی اکبری تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران طرح اندوخته بانوان مهر ایران را با کمک معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اجرایی کرده است و آمادگی لازم برای حمایت از اقشار آسیب پذیر به ویژه جامعه زنان را دارا می باشد.

  گفتنی است، در این دیدار، از خانه مهر (کارگاه ساخت استیکر و گیفت)، تن پوش مهر ( کارگاه دوخت مانتو)، نهال مهر (گلخانه پرورش کاکتوس) و کارگاه صنایع دستی واقع در سرای نور بازدید به عمل آمد و مدیران ارشد بانک قرض الحسنه مهر ایران از نزدیک با عملکرد این مجموعه آشنا شدند.

  در این بازدیدها، مجید وکیل مشاور مدیرعامل و رییس اداره کل حوزه مدیریت، محبوبه رنجبر رییس و حمیدرضا صمدی معاون اداره روابط عمومی و بازاریابی نیز حضور داشتند.

  شایان ذکر است، جمعیت طلوع بی نشان ها سازمانی است مردم نهاد، غیر دولتی و غیر سیاسی که با انگیزه والای کمک به همنوع و با هدف حمایت از زنان، مردان و کودکان آسیب دیده اجتماعی از سال ۱۳۸۸ به صورت رسمی آغاز به کار کرده و به عنوان حامی تخصصی افراد درگیر با معضل کارتن خوابی، فعالیت خود را در هفت حوزه جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه متمرکز نموده است.

  آخرین به روز رسانی در دوشنبه 31 ارديبهشت 1397 ساعت 09:44

  صفحه 1 از 23

  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: آقای نوید ناصرسربند (موسسه نیکوکاران دیار سبلان)

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای اسداله زاده(انجمن خیریه حمایت ازمعلولین ذهنی قائمشهر)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: